Káča Máča Káča Máča komentáře u knih

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Můj první Moliere... a první důkaz, že povinná maturitní četba, dokonce pár stovek let stará, může být i vtipná a poněkud čtivá i ve 21. století. Pravděpodobně vyhledám i divadelní zpracování.

22.01.2016 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Jedná se o povinnou maturitní četbu - čili netroufám si nějak hodnotit, jelikož sama od sebe bych po Shakespearovi asi nesáhla. Pro mě je úspěch, že jsem knížku dočetla, ačkoli je tenoučká. Nebudu hanit ani vychvalovat, ale pravda je, že jsem se pobavila, ačkoli jsem měla občas problém rozumět ději...

21.01.2016

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Velmi povedené pokračování provázané opět spoustou buddhistických mouder... velmi pěkné počtení!

26.12.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Přečteno za dnešek, knihu jsem odkládala jen v nejnutnějších případech - tudíž celkem slušná oddychovka i zábava. Ze série "Aljašek a Papírových měst" se mi Příliš mnoho Kateřin líbilo nejvíc (a to ani ne proto, že jsem také Kateřina). Pobavila mě přítomnost matematiky a vzorců, ačkoli jsem rozený nematematik. Tohle mi prostě sedlo ;).

24.12.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc pěkná knížka. Čekala jsem, jestli to nebude klasický doják s obrovským happy endem (což by mě docela otrávilo), ale autorka mě dost překvapila :), ne že bych neuvítala možnost velkolepé svatby Willa s "Clarkovou" ale zvolený konec je prostě nejlepší a dělá z knížky to, proč se mi nakonec tak líbila.

22.11.2015 4 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Zajímavá knížka jak pro introverty, tak pro extroverty. Jako zarytý introvert jsem tam našla spoustu užitečných poznatků a myšlenek, které mi pomohly ujasnit si své přednosti i překážky. Nedočetla jsem ji sice celou, ale to potřebné jsem si v ní našla :).

30.06.2015 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přečetla jsem za jedno dopoledne, knihu jsem měla v povinné četbě. Když jsem si četla, o čem kniha je, zapůsobila na mě a těšila jsem se na čtení. Bohužel mě ale knížka celou dobu nudila, měla jsem pocit, že se za celou dobu nic převratného a neočekávaného nestalo - stále jsem čekala na nějaký bod zlomu a stále jsem měla pocit, že čtu pořád to samé dokola. Ale jistě si toto dílo našlo pochopení u jiných :), za mě nic moc.

17.02.2015 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Možná nejsem schopna knihu patřičně docenit. Ale ani jsem ji nedočetla. Dělalo mi problém se prolouskat těmi sto stranami, kde jsem skončila a nevím nevím jestli se ke čtení vrátím. Připadalo mi, že se tam prakticky omílá to samé dokola, postavy jsou víceméně povrchní a některé úplně hloupé a nic zajímavého se neděje...kdoví, třeba po ní v budoucnu ještě sáhnu.

04.08.2014 3 z 5

Jedna z mála knih, pro které jsem doslova utíkala do knihkupectví, protože mě zaujala hned jak jsem ji viděla. Pro mě osobně to byl skutečně zážitek - hlavně díky fotkám, které doladily můj celkový dojem z knížky :).

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Přečteno jedním dechem. Nic tak depresivního jsem dlouho nečetla...

21.07.2014 3 z 5

Stopy pohřešovaných Stopy pohřešovaných Susannah Charleson

Úžasná knížka, která vás zasvětí do života psovodů a jejich psů :). Sáhla jsem po téhle knížce náhodně a jsem za to ráda, oslovila mě a častokrát jsem se musela usmát nad Puzzleiným štěněčím chováním a ne jednou mi vyhrkly slzy dojetím.

Carrie Carrie Stephen King

První knížka, kterou jsem od Kinga četla - splnila svůj účel :), co víc dodat!

21.07.2014 4 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Sice mám doma kocoura, který se u mě zdržuje zpravidla 3x denně na cca hodinu aby se najedl, případně nechal rozkošnicky drbat pod bradou, ale tahle knížečka mě skutečně pobavila :), přečetla jsem ji za méně jak hodinu a můžu ji doporučit nejen majitelům koček, ale i lidem, co hledají knížku pouze na pobavení a oddech.

21.07.2014 4 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Pro mě, jako milovníka zvířat, úžasná kniha o citech zvířat proložená pravdivými příběhy. Tuhle knížku by si jednoduše měl přečíst každý, kdo byť jen trochu pochybuje o zvířecích emocích. Někdy mám chuť se k ní vrátit.

Doppler Doppler Erlend Loe

Tak to bylo hodně nevšední a originální! Doppler mě svým přístupem k životu i myšlenkami fakt bavil a v lecčem se dala spatřit nečekaná hloubka. Určitě to nebylo moje poslední setkání s autorem.

22.09.2022 5 z 5

Rozsypaná slova Rozsypaná slova Martin Daneš

Jedna z nejlepších knih letoška. Opravdu smekám. Asi si teď budu muset znovu naordinovat nějaká Poláčkova díla.

12.07.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Takové fajn čtení k odpolední kávě a přitom nic zase tak vyloženě primitivního. Příběh mě úplně nenutil číst bez přestání, což je možná důvod, proč jsem se k Sedmilhářkám vracela celých 14 dní a stále jsem se neměla k dočtení. Ale jako oddechovka super, nic víc jsem také nečekala, takže nejsem zklamaná. Navíc zápletka a vyvrcholení děje je docela fajn, člověku ani moc nelezou na nervy ty povrchní matinky s tučnými bankovními konty.

02.08.2017 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Humor, který mi absolutně sedl, vůbec bych as nezlobila, kdybych právě z báječných let maturovala :).

09.09.2016 4 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Asi jsem čekala víc. Jen málokdy se mi stane, že k hlavní postavě nic necítím, bohužel toto byl ten případ. Eilis mě nezaujala vůbec ničím a ke konci příběhu mi spíš lezla na nervy svým chováním...

14.08.2016 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Úžasný příběh, nemám slov. Knihu jsem doslova hltala. Nemůžu se dočkat, až dostanu do ruky pokračování.

18.06.2016 5 z 5