Juzzy Juzzy komentáře u knih

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tohle je podle mě pro zdravé vztahy pecka!.. Dostat se ke knize o 10 let dříve, možná se nerozvedu.

31.10.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tuhle knihu (v polštině) jsem si tři roky "šetřil", až na ní došlo. Nechtěl jsem vměstnat mezi Harryho a spol. jiné hrdiny.. Udělal jsem chybu. Tohle se čte jedním dechem. Syn, přestože se objektivně přece nelze ztotožňovat s jeho dřívějším a současným počínáním, je prostě fenomenální. Jo Nesbo je fenomenální!

31.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Určitě minimálně k zamýšlení, ponuré, místy až děsivé. O to víc, že jsme v obdobném (relativně mírnějším) režimu sami žili. Závěr byl zvláštní - 9/10.

21.03.2016 4 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Strhující, drsné, "Meyerovské" - třetí přečtená kniha Deona, třetí pětihvězdičková.. Bohužel u této je v českém překladu přespříliš gramatických chyb a překlepů. Je to škoda.

10.07.2015 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

s Ládíkem se nudit nikdy nebudete - knihy jsou super, no na živo ještě lepší ;-)

14.06.2019 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Knihu mi na dovolenou půjčila kolegyně z práce - přečteno jedním dechem. Objednal jsem hned dvě knihy a sedm náramků. Je šílené, když si člověk uvědomí, jak často si stěžuje a co vše se mezi stížnosti řadí. Sám jsem ještě s výzvou nezačal, no je určitě zbytečné čekat, než náramky dorazí. Začít se dá ihned - ve své vlastní hlavě.

05.07.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četl jsem od Patrika Hartla vše. Tak jak "miluji" jeho reverzní smích, tak už nedávám příběhy jako na kolovrátku. Po necelých 100 stránkách jsem knihu definitivně odložil. :-(

16.07.2019 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět drsné, čtivé, napínavé, jen přespříliš hluchých míst (neustálé omílání psychických a zdravotních problémů Holgera a Mii), konec super, jen to vzal autor tak nějak rychle od podlahy. :-/

05.10.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Harry je prostě legenda!.. A opět je nalajnováno na velkolepé pokračování. :-)

02.07.2017 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Skvělá kniha!

31.01.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Lepší a lepší příběhy zarputilého Cormorana a sympatické Robin. Napínavé od začátku do konce, šikovná zápletka, brilantní vyvrcholení a šťastný závěr se vším všudy. :-)

27.11.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Opět vynikající a nadčasové, jako 1984.

09.04.2016 5 z 5

O psaní, o divadle a o životě vůbec.

30.01.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velmi zajímavé a poučné. Nejen o labyrintu lidského těla, ale i lidské duše.

15.07.2018 5 z 5

Princ Ládík nikdy nezklame. Jeho bezelstnost a vytříbený vztah k lidem prostě nemá konkurenci. Doporučuji i jeho projekci (stand-up), naživo se jedná o ještě větší zážitek.

29.11.2017 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Přiznám se, že bych tuto knihu svého dětství (přečteno kdysi dávno 3x či 4x) už asi nikdy nevzal do rukou, nebýt čtenářské výzvy... Jsem moc rád, že jsem se opět vrátil mezi Mikuláše a jeho kamarády, povětšinou rošťáky. Jejich příběhy jsou nesmrtelné. Tak úžasné pocity po přečtení jsem neměl kdysi ani z kultovní Honzíkovy cesty. :-) - Goscinny je mistrem slova, Sempe mistrem kresby - ty jsou opravdu jedinečné!

23.08.2016 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc krásné čtení. Na sluníčkové léto jak stvořené.

24.07.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Strhující! Závěr sice opět trochu Adlerovsky překombinovaný, ale kvalita příběhů a napětí neustále roste.

26.06.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Já jsem spokojený. Krvavě-poetická rychlovka. Nordic noir s lidskou tváří. Pro někoho zvláštní, pro mě čtivé.

26.11.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělé, pachatele jsem nedokázal určit. Ale na pátou hvězdu tomu něco chybělo - místy až překonstruovaný děj zavánějící sci-fi. A taky z logiky příběhu nerozumím proč nedošlo nejdřív na Simonu.

22.09.2015 4 z 5