JustWomen JustWomen komentáře u knih

Údolí Údolí Bernard Minier

Bylo to čtivé, poutavé, prostě samá pozitiva. Postavy propracované, kromě vyšetřování nechyběly vztahy a emoce. Závěr mě překvapil a trochu šokoval. Martin Servaz je sympaťák a těším se na něj v dalším díle.

11.04.2021 5 z 5

Dům plný temnoty Dům plný temnoty D. M. Pulley

Tak toto mě vůbec nebavilo, nedočteno...

08.04.2021

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Nesympatické postavy, zejména ty ženské, děj jednoduchý a konec slabý. Takový normální thriller pro ženy.

07.04.2021 2 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Začátek zajímavý, střed v pohodě, některé části nádherné, čtivé, úžasné popisy surfování a všeho kolem, ale konec to zabil...

04.04.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mě zase pecka, miluji ten styl psaní, ty strohé, vše vystihující a do děje vtahující popisy prostřed, situací a pocitů, šel mi mráz po zádech. A ano, bylo tam hodně neuvěřitelných momentů a konec byl překombinovaný, ale bavilo mě to, a to hodně.

02.04.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Život snowboardistů, jejich vztahy, minulost a současnost. Trochu přehnané, trochu moc dokonalých lidí a trochu moc podivných vztahů. A musím přiznat, že jsem se dost nudila, protože ty zápletky byly pořád dokola. Konec zajímavý, ale sotva uvěřitelný.

29.03.2021 3 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Vždycky se těším na další díl, ale říkám si, že to už určitě bude pořád stejné, ale není !!! A je to tak čtivé, je tam tolik pokory a tolik zla. Tak zase za 5.

20.03.2021 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Taková pokojná detektivka bez nápadů, žádné emoce, žádné pořádné napětí a docela slabé zápletky. Na konci sice bylo vše vysvětleno, ale muselo to být hodně popisné, aby to do sebe zapadlo.

16.03.2021 2 z 5

Zlomení lidé Zlomení lidé Leah Konen

... a nejhorší byl konec.

09.03.2021 odpad!

Kruh Kruh Rona Halsall

(SPOILER) Dobrý začátek, neuspokojivý konec. Ale oceňuji netradiční pojetí domácího násilí.

07.03.2021 3 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Dobré, ale ničím nové, čtivé, ale nepohlcující.

04.03.2021 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Každá rodina má své tajemství. Život na samotě, ponurá atmosféra vřesovišť, zvláštní zápletky a nečekaný konec. Trochu mi nesedlo to čarodějnictví, ale kniha určitě stojí za přečtení.

02.03.2021 4 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Naprosto divně napsaná kniha, divné popisy situací, divné zápletky, nesmyslná zdůvodňování, prostě vše špatně.

28.02.2021 1 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Začátek knihy vyvolává velká očekávání, která ale s přibývajícími stránkami jaksi vyznívají do prázdna. Obšírné popisy a myšlenkové pochody hlavního hrdiny jsou únavné a opakující se. Stránkami jsem se proto doslova prokousávala. Určitě by toto téma šlo napsat čtivěji.

26.02.2021 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Takový nenásilný thriller, děj pozvolna plynul s malými zápletkami, dost se to táhlo a postavy taky nebyly moc sympatické. Ale oceňuji dvě časové roviny, téma rodinné tajemství a originální nepředvídatelný konec.

25.02.2021 3 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Čtivé, ale oproti Mlčící ženě, kterou jsem četla dřív, zde působí Will poněkud dětinsky. Opravdu akční děj, ale trochu překombinovaný profil Dasha, prostě všeho moc - pedofilie, incest, genocida, vraždy, biologické zbraně, znásilnění, sektářství. Trochu ubrat a bylo by to skvělé.

23.02.2021 4 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Just perfect!!! Skvělý styl psaní, různé časové roviny, postupné rozplétání vztahů, trochu chaos v zavražděných, napadených a jejich rodinách. Velká brutálnost, šílenost, násilí páchané na ženách, jejich traumata. Láska. Na pozadí vyšetřování srdcervoucí milostný příběh. Doporučuji bez výhrad. Wille Trente, jak to, že jsem tě objevila až teď?

20.02.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Za mě to je výjimečná kniha, tajemná, čtivá, naprosto originální děj, postavy, popisy starých zvyků, rodinných vztahů, celou dobu jsem byla v napětí a nemohla se odtrhnout. Žádné šílené popisy mučení a zabíjení a přesto nebo právě proto se mi moc líbila. Thank you Anders de la Motte.

15.02.2021 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Propojení rozličných osudů tří žen: Američanka, Němky a Polky na pozadí druhé světové války. Jejich osudy, utrpení, rodiny a jejich propojení, psychologické následky. Smutné čtení, které obohatilo mé obzory.

13.02.2021 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Kombinace detektivky a fantasy, divná bestie, divné rodiny, divné děti. A hlavní vyšetřovatelka fakt nesympatická a arogantní kráva, kterou neomlouvá ani stáří, nemoc a smutná minulost. Celé mi to přišlo nereálné, ale musím uznat, že tam byly čtivé pasáže.

10.02.2021 3 z 5