Dům plný temnoty

TEMNÝ PSYCHOLOGICKÝ THRILLER O RODINĚ OPŘEDENÉ PAVUČINOU LŽÍ… Margot a Myron Spielmanovi se ve snaze uniknout před dlouhými stíny minulosti přestěhují do idylické čtvrti města Cleveland, kde koupí opuštěné sídlo Rawlingswood. Doufají v nový začátek, brzy však zjistí, že také dům má své duchy minulosti… a jsou možná ještě horší než ti jejich. Už samotnou renovaci provází série nehod a zranění, a když se Spielmanovi do sto let starého sídla konečně nastěhují, začnou jejich problémy rychle narůstat. Krásná fasáda se postupně odlupuje a odhaluje prohnilé srdce Rawlingswoodu a historii poznamenanou vraždou a zradou. Kdosi nebo cosi Spielmanovy sleduje na každém kroku a jejich vlastní tajemství a lži už není možné dál skrývat. Napětí v rodině narůstá a hrozí, že se budou temné události opakovat. Margot s Myronem se musejí postavit vlastním přízrakům i pohřbeným tajemstvím Rawlingswoodu a to dřív, než se jim dům stane osudným. ______ Pro fanoušky klasického románu Dům na kopci od Shirley Jackson....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464193/big_dum-plny-temnoty-QGE-464193.jpg 3.9107
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

No One's Home, 2019

Kniha Dům plný temnoty

lenkaabooks

Je zvláštní mít pocit že tušíte téma knihy a ono je to vlastně úplně jinak. Nakonec ani nemusí strašit duchové, to jen my lidé si ten krátký život sami komplikujeme. Příběh několika rodin, postupně žijících v domě pro který se vžilo označení Vražedný dům.

muchomurka

Bylo to hodně čtivé, stránky se otáčely téměř samy. Snesla bych vyprávění pouze z pohledu aktuální rodiny, ale i takto se to dalo a hezky to do sebe zapadlo.
Jediné, co mě hodně vadilo, bylo, jak operátorka na lince záchranné služby navigovala, aby se na zastavení krvácení použily ručníky - jako fakt? Vždyť ten člověk by do ručníku akorát vykrvácel! Sice to zní hnusně, ale jediné, k čemu by to bylo, tak že by nebyl všude nepořádek.
Celkový pocit nenadchne, neurazí.

Selket

Příběh byl fajn, ale přišlo mi, že měl tak šest konců. Byl prodlužovaný a místy utahaný, což dost zabíjelo atmosféru. Navíc mi přišlo, že jde prostě jen o dům, který měl prostě smůlu na obyvatele, než že by byl všeho příčinou, jak se nám snaží autorka se vší možnou vervou vnutit.

Morisius

Již to tu zaznělo, očekávání velké, ale .....
Samotný příběh má velký potencionál, ale jeho skromnost se blíží realitnému příběhu.
Dobrá oddechovka a fajn krátké kapitoly.

SilvieSisinka

Trošku se mě pletli rodiny.Jinak krásné ducharske čtení.

Pavlina50

Očekávání bylo podstatně větší než konečný dojem z knihy. Časových linek bylo podstatně víc, než standardně bývá, ale v orientaci kapitol, o kterou rodinu se zrovna jedná, mi hodně pomohly údaje v úvodu knihy se jmény jednotlivých rodin a časovou osou, kdy která v domě bydlela. To oceňuji. Taky se mi líbilo, že u všech rodin bylo zároveň vysvětleno, co ji v domě potkalo a proč má dům takovou temnou pověst. Ale celkově mám z knihy spíš takové smíšené pocity, místy mi připadala taková zbytečně utahaná a zdlouhavá, napětí jsem nijak zvlášť nepociťovala. Ke konci už byl děj tak nějak podivně splácaný…myslím, že kniha mi v hlavě neutkví a brzy úplně zapomenu, o čem byla.

soupik2012

Těšila jsem se na netradiční příběh opředený tajemnem a mystikou. Místo toho zde máme téměř rodinný příběh ve kterém jedna rodina z Bostonu, utíká před nepříjemnou minulostí. Ale před minulostí se útěkem nikdo nezachrání. Problémy si veze sebou. Do toho se ještě nastěhují do domu, který má za sebou temnou minulost. A vlastně o tom je tato celá kniha. Za pomoci přítomné hlavní dějové linky, se nám postupně odkrývá vše co se stalo v minulosti v tomto domě. Bohužel dějové linky z minulosti nejsou uceleným příběhem. Autorka je pouze využívá jako obrazová okna, která vysvětlují děj v přítomnosti. A to je obrovská škoda. Dějová linka v přítomnosti je totiž z velké části docela nudná a zbytečně zdlouhavá. Kdybych knihu napsala já, využila bych všechny dějové linky k vyprávění 4 různých příběhů. Celé by se to nakonec propojilo oním domem. Za mě obrovsky nevyužitý potenciál. Místo velice zajímavé knihy, tak vzniknul dost tuctový thriller, který ničím nevyniká. Na druhou stranu je potřeba říci, že v knize nejsou nelogické pasáže a vlastně je to napsáno velice dobře. Bohužel podobných knih je obrovské množství a autorka tady zahodila příležitost stvořit něco lepšího, než jenom další tuctový thriller. Audiokniha je velice vydařená a načetla jí paní Terezie Taberyová.

michaela.22
13.12.2021

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila, ale čekala jsem něco trošku jiného. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala v historii jednotlivých rodin, které v domě bydlely. Následně jsem postrádala napětí, které bývá u duchařských knih běžné, proto strhávám jednu hvězdičku. Jinak děj jako takový, postavy, popisy byly fajn a oceňuji zakončení knihy takové jaké je.