JustWomen JustWomen komentáře u knih

Na špatné straně Na špatné straně James Patterson

Alex Cross je prostě sympaťák a celá jeho rodina obdivuhodná. Trochu podivná zápletka zabíjení blondýn, ale napínavý soud proti Alexovi a příběh Tess to vyvážily. Skvělý konec ve kterém boduje nejen Alexova psychologie, ale i nejmladší syn Ali.

25.09.2021 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Super čtení. Možná to bylo i trochu červené, ale téma opakujícího se sexuálního násilí zde bylo opravdu zdrcující a k tomu ta zima, divočina a vraždy rozhodně červené nebyly. Kniha určitě stojí za přečtení.

19.09.2021 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Bylo to divné, chvílemi super, ale chvílemi docela naivní, jakože někdo se mění jako chameleon a nikdo ho nepozná? A vlastně nevím, co a komu tím chtěl vrah dokázat. Za mě trochu nesmyslné.

13.09.2021 3 z 5

Lidská trofej Lidská trofej Holly Watt

Hodně neuvěřitelné, z jedné věty vydupat případ, který bude prodávat... nebyl to můj šálek kávy.

07.09.2021 2 z 5

Drsná zima Drsná zima Glen Erik Hamilton

Dočetla jsem, ale některé části byly fakt nudné a čím víc ke konci, tím se to četlo hůře. Tak sotva průměr, hodně jsem se potrápila, abych to dočetla.

01.09.2021 3 z 5

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Bylo to jiné, určitě originální, ale celé nějaké divné, prapodivně zašmodrchané, překombinované a četlo se to docela špatně. Prokousala jsem se až na konec, ale žádný příjemný pocit ze čtení se nedostavil.

28.08.2021 3 z 5

Brána Brána Manel Loureiro

Dost dlouho se mi to líbilo. Zoufalá matka, legendy, mýty, emoce, skoro kingovsky dobré. Ale co ten konec? To bylo totálně mimo, nereálné, divné, chtělo by to přepsat. Toto by nikdo normální neudělal, ani pro syna.

24.08.2021 2 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Wow, Colter Shaw je neskutečný sympaťák, úžasná postava, zcela mě pohltila jeho rodinná story, nevšední život a rodinné vztahy. Ale i případ, na kterém se jako lovec odměn podílel, byl originální a neotřelý. Moc se těším na další díly.

21.08.2021 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Čtivý styl převážil některé kostrbaté zápletky, osudy a vztahy mezi vyšetřovateli zase vlastní vyšetřování. Konec neočekávaný a za mě trochu nereálný.
Sebastian mě v tomto díle docela bavil a neměl na růžích ustláno. Ač se snažil být hodný, zase vše pokazil. Příběh s Billym mě děsí, ale další díl si určitě přečtu.

16.08.2021 4 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

Originální, tajemné, děsivé, ponuré, nepředvídatelné, prostě skvělé. Bylo tam všechno, homosexualita, rasismus, šikana, násilí, drogy, přátelství, šílené rodinné vztahy a vztahy obyvatel uzavřené komunity. Zavřené dveře je někdy třeba otevřít.

10.08.2021 5 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

Tak podivný název a tak skvělé čtení. Nejen vraždy, ale i emoce, pokora, víra, trochu duchařiny, ale vše v přiměřené míře. Mohu jen doporučit.

08.08.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Pecka !!! Fakt dobré čtení, vše logické, skvělé postavy, vztahy, moc se mi to líbilo. A ten dokonalý konec, žádné krkolomné a násilné vysvětlování.

03.08.2021 5 z 5

Brutální vraždy prostitutek na ostrově Long Islandu Brutální vraždy prostitutek na ostrově Long Islandu Joe Garcia

Začátek vypadal nadějně, ale konec byl odfláknutý, jen strohé popisy. Myslím, že to šlo napsat daleko lépe.

28.07.2021 2 z 5

Tanec tulipánů Tanec tulipánů Ibon Martín Álvarez

Kniha mě nezklamala, i když Sněžné město bylo ještě o level výše. Ale to prostředí, příroda i vztahy tam byly skvělé. Ty tulipány sice super, ale stejně jako motiv, tak trochu neuvěřitelné. A krásná obálka.

28.07.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sotva průměr. Dvě nesouvisející vyšetřování a přiznám se, že příběh s Pennym mě vůbec nezaujal a přeskakovala jsem ho. Příběh s Kim měl potenciál, ale čím dál víc ke konci se vytrácel, až se ztratil.

23.07.2021 3 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Bylo to čtivé, ale něco tomu chybělo. Pár nelogických věcí, pár nevysvětlených událostí, tak zase průměr.

20.07.2021 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Nečekaně čtivé. Promyšlená děj, originální zápletky, sympatické postavy. Doporučuji.

16.07.2021 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Nad očekávání čtivé. Staré rituály přešly ve znásilňování a vraždy s povinností mlčenlivosti. Postava Louise mi sedla, bylo tam vše co má být. Doporučuji.

12.07.2021 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Když konzultant FBI se zálibou v hádankách nemůže odolat zakousnutí se do čerstvé mrtvoly, hezky zasyrova si maso vychutnat a pak odnést mrtvolu do svého mrazáku a dále ji pojídat během vyšetřování jeho smrti, je to fakt hnus. Nemůžu si pomoci, ale tenhle člověk je mi prostě odporný. Takže mi tato kniha nepřijde jako dobré čtení pro normální lidi....

08.07.2021 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Čtivé od začátku do konce. Drsný a nespravedlivý život Gwen a jejich dětí přes smrt jejich otce pokračuje. Boj o přežití, sektářství, zneužívání mladistvých, na pozadí krásné vztahy a láska. Dobře ukončena série, bylo mi ctí Rachel Caine.

06.07.2021 5 z 5