JupiterFire JupiterFire komentáře u knih

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Neil Gaiman dokázal jak skvělý je vypravěč. Příběhy jsou skvěle vyprávěny, jsou čtivé a srozumitelné, což u podobných knih nebývá.

09.08.2018 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Naprosto dokonalé. Příběh mě naprosto uchvátil. Viděla jsem i film a byla to bomba.

27.02.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

No...po přečtení předchozích dílů, nemohu říct, že by mě tento díl zklamal nebo nadchl. Příběh se hrozně táhl, byli to jen samé intriky a superhrdinství. Navíc se z havní hrdinky stane mučednice. Opravdu nevím, co si o tom myslet. Tři hvězdy dávám jen díky přechozím dílům, a díky zápletce Doriana a Manon, která mě velice pobavila.

15.02.2018 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Pro lidi jako jsem já, tzn. lidi, kteří čtou převážně fantasy a jsou schopní vykašlat se na spánek, jen aby zjistili co bude dál, je tato kniha velice předvídatelnou. Obsahem mi připomíná Skleněný trůn (hlavně hl. hrdinka, která až přehnaně připomíná Celaenu/Aelin, ale i hl. hrdina mi připomínal Jeřába), avšak zpracování pokulhává. Autorka měla krásný motiv, který se dal zpracovat do dlouhého a obsáhlého románu. Stačilo jen více popsat osobnost postav, či jejich minulost. Zkráceně- krásný a čtivý motiv, zpracování hrůza.

16.01.2018 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Krásné. Mám spoustu přátel z dětských domovů či pěstounských rodin. Mnohdy zažily hrozné věci. Zaujalo mě s jakým citem autorka popisuje události Eviina života. Bylo to sice trochu uspěchané, ale skvělé.

10.08.2017 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Krásný příběh...nejhorší na tom je, že takovýmhle utrpením si někteří lidé skutečně procházejí...

08.07.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Nemám slov :)

23.06.2017 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Tuto knihu jsem vzala do rukou po přečtení docela dobrých recenzí, avšak musím říct že po prvních pár kapitol jsem se do čtení nutila. Rozhodné je to zajímavé téma, ale zpracování je velmi začátečnické. Další díly zatím číst nehodlám, ale možná se k této sérii někdy vrátím.

21.04.2017 2 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Paráda..líbí se mi jak autorka hravě propojila dvě série aniž by jedna do druhé extra zasahovala. Anna jako Charlesova družka je mi moc sympatická, je tak trochu přesným opakem Charlese :-) Jen tak dál..

21.11.2016 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

V tomto díle je krásně popsáno, že šmejdi nemusejí být vždy jiného druhu. I mezi lidmi se najdou černé ovce. Trošku mě rozčiluje ta politika, ale možná je to právě to co mě ke knize tak připoutalo. Mercy jako vždy nezklamala :)

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Konečně jsem se dozvěděla něco o Mercyině původu. Příběhy původních obyvatel Ameriky jsou sami o sobě zajímavé a líbí se mi jak je autorka zakomponovala do své knihy. Klobouk dolů :)

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Člověk by si myslel, že už to začne být nuda, ale ne. Úžasně pokračování úžasné série. Moc se mi líbí jak dopadl Samuel. Zasloužil si to. Autorka se neustále zlepšuje. Přidává do děje všechny nadpřirozené druhy, perfektně vykresluje jejich povahy a odlišnosti od ostatních. Mercy mě nikdy nepřestane nudit a jsem velmi ráda, že je s Adamem.

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

WoW! Tahle série mě asi nepřestane bavit. Jsem velmi ráda, že se do děje opět vrátil Stefan. Jeho zamilovanost je více než očividná. Sice už mi slova jako dominantní a houževnatý začínají lézt na nervy ale na kvalitě tohohle dílu to nijak neubírá. Skvělé!

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Ještě lepší :D S každým dalším dílem je autorka lepší a lepší. Romantická zápletka mě nadchla. Vražedná zápletka mě donutila přemýšlet o tom, kolik dívek a žen je každoročně znásilněno. Hrůza! Kniha je každopádně skvělá a nemůžu jí nic vytknout.

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Po prvním díle musím říct, že se autorka o moc zlepšila. Líbí se mi kombinace fantasy romantické tak trochu detektivky. Moc pěkné. Mercy opět nezklamala, je nespoutaná, drzá a správně praštěná. I Adam je mi čím dál sympatičtější. Určitě doporučuju :)

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Páni...po pomalém rozjezdu, kdy jsem uvažovala zda číst dál, jsem zjistila, že prostě chci vědět co se stane dál. Nakonec mě Mercy tak chytla, že už mám v ruce druhý díl. Mercy je mi velmi sympatická a akční. Baví mě, že to není nějaká puťka, ale automechanička. Skvělé čtení.

Mrazivé kousnutí Mrazivé kousnutí Chloe Neill

Celá tahle série mě naprosto uchvátila. Líbí se mi jak se rozvíjí vztah Merit a Ethana, který mě chvílemi hrozně štval svým chováním. Mallory se mi v posledních dvou dílech mooc líbí. Konečně to není jen ta střeštěná holčička, ale velká zlá čarodějnice. Překvapil mě Seth a Dominic, tenhle zvrat byl opravdu nečekaný. Sice mi tam hodně chyběl Jonah, ale nevadí. Taky mě zaujalo jak autorka postupně přidává zápletky s dalšími nadpřirozenými druhy. Už se moc těším na další díl.

03.08.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

A zase hrdinka všechno vzdává a fňuká. Utápí svůj žal ve víně...strašné. Tenhle díl mě začal bavit ve chvíli, kdy se tak objevil Jeřáb a přestal se s ní s prominutím s*át. Nechápu proč se tam vyskytuje příběh nějaké ubohé čarodějnice, která vlastně není tak zlá jak tvrdí, že je. Tyhle části mě hrozně nudili a málem jsem tu knihu zahodila. Celý tenhle díl se strašně táhl. Celaena si hrála na pochodeň, Dorian se zamiloval do hloupoučké nicky a Chaol jen fňukal nad svou ztrátou. Ke konci jsem opravdu přemýšlela, zda to číst dál. Ale Celaenin příběh, který dospěl k úžasnému zvratu, mě přiměl to dočíst. Páni! Závěr byl prostě úžasný. Čtvrtý díl si přečtu, ale spíše ze zvědavosti, není to něco co bych četla znovu.

21.06.2016 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak se nám z nelítostné vražedkyně stává žena se svědomím. Malá slečna začala dospívat. Její vztah k Chaolovi se mi zdál až moc přeslazený a přitažený za vlasy...chovali se jak nadržení psi. Ach...Och...zamilovaná štěňátka. Fuj. Její krásně krutá stránka se kamsi vytratila. Hlavně, že Chaol si zachovává svou čestnou a nudnou povahu. Velkým překvapením pro mě byla Nehemia. Princezna, která se vůbec nechovala jak bych čekala. Věděla co chce a co je schopná obětovat pro kýžený výsledek. Dalším plusem je král a jeho temná moc. Pěkné, moc pěkné. Autorka stvořila novou neotřelou podobu magie. Proto 5*.

21.06.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Ohrané téma, kterému byl dám nový rozměr. Tak bych shrnula tuto knihu. Ztracená dívenka, uzurpované království, egoistický král rovná se klasický příběh, který byl tolikrát zpracovaný až by se mohlo zdát, že je to nuda. Avšak, hlavní hrdinka coby nájemná vražedkyně, její láska k člověku, který zasvětil život ochraně království, kterému vládne muž jenž zničil její život a namyšlený synáček, ze který vyroste v ucházejícího muže, dali klasickému příběhu nový rozměr. Tak realisticky popsaný, že mě naprosto uchvátil. Líbilo se mi, že autorka vykreslila i vlastní příběhy jednotlivých postav, jejich rodokmeny a souvislosti mezi rody a královstvími. Nádherné zpracování. Proto dávám pět hvězdiček.

21.06.2016 5 z 5