Mrazivé kousnutí

Osmadvacetiletá Merit, před časem proti své vůli proměněná v upíra, si našla cestu do temných kruhů chicagského upířího podsvětí, kde zjistila, že nadpřirozených je daleko víc, než kolik se zdálo – a více, než kolik si veřejnost kdy dokázala představit. Některá tajemství však nebylo možné dál šířit – jak mezi lidmi, tak mezi paranormály. Nyní je Merit na lovu a řítí se po drsném americkém Středozápadě v honbě za zvlčilou nadpřirozenou, která chce za každou cenu ukrást starodávný artefakt, jenž by mohl na světě rozpoutat katastrofální zlo. Sama Merit je však rovněž pronásledována. Nepřítel z Chicaga jde po jejích stopách, a nic mu nezabrání v tom, aby magický artefakt uchvátil pro sebe. Slitování nepřichází v úvahu. Neplatí žádná pravidla. Žádné životy nebudou ušetřeny. Hon začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288407/mrazive-kousnuti-kbi-288407.jpg 4.3170

Upíři z Chicaga 6.

Literatura světová, Horory, Dívčí romány
Vydáno, Fantom Print

Biting Cold, 2012

Kniha Mrazivé kousnutí

Nikidree
26.03.2019

Až u tohoto dílu jsem se konečně dočkala "něčeho většího". I když i tady to jsou poněkud silnější slova. 'Epický' souboj ke konci byl -podle mě- to nejlepší z celých 6 knih. Avšak i tady musím říct, že autorka absolutně nevyužila potenciálu, který ji souboj poskytl. A to myslím smrtelně vážně.
Vždyť Malik dal Merit krásnou radu a to že má používat katanu jako prodlouženou paži. Tak proč sakra při souboji nic takového není!? Místo toho je tam cosi s řetězovou houpačkou, což jsem musela číst dvakrát, abych vůbec pochopila, co s ní Merit udělala.
Tohle mě na na autorce štve čím dál víc. Něco hezkého napíše a potom se to vůbec nestane, nebo se to udělá úplně jinak. Proč? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. To samé postavy. Objeví se jen když se hodí do krámu. Na jednu stranu to chápu, na druhou se už od 3. dílu nemůžu zbavit pocitu, že se autorka snaží o realitu (se vším všudy) s nadpřirozenem a nejde ji to. Oceňuji, že nechce typický "pohádkový příběh" v reálném světě, ale nezvládá to. Prostě ne. Kdyby vynechala některé naprosto zbytečné odbočky, udělala by mnohem lépe. A takových věcí je tam bohužel spousta. Třeba jako neustálé popisování oblečení..

Ve čtení pokračuji hlavně kvůli dokončení série. Avšak i přes výše zmíněné vady má série s Merit něco málo do sebe. Jsou tam opět trošku jinak zpracovaní upíři, není to moc náročné (pokud nepřemýšlíte, proč postavy (ne)dělají to co by (ne)měli atp), čte se to rychle a občas se objeví i něco zajímavého. A největší plus pro mě je sarkasmus a vtipné poznámky. To se autorce většinou povede.

Siu83
26.03.2018

Ze začátku jsem knížky doslova hltala. Dle mého názoru, s každou knížkou je nižší kvalita příběhu.

Evule114
15.01.2018

Nemůžu si pomoct, ale tady byl Seth Tate mým oblíbencem :-), i když předešlé dva díly jsem ho nemusela. Kdo by čekal, že se z něj vyklube anděl? No já rozhodně ne :-) a teď jsem zvědavá na prezidium :-/

Ferum
28.08.2017

Moc se mi tato série knih líbí.
Čtou se jedním dechem.

petra4080
30.03.2017

Konečně dočtená série... vůbec mě to nebavilo

witchersbitch
04.03.2017

pro mě tohle už opravdu nebylo.. nedočetla.. teda přeskočila prostředních 200 stránek :-)

Pasadenka
09.12.2016

Poslední díl. Na mé překvapení to bylo dobré. O hodně lepší, než bylo moje očekávání. Mé předchozí výtky však pořád platí. Na konci série se zamýšlím, zdali ji můžu doporučit. A je jasné, že za mě to jednoduše nejde. Kdyby autorka psala tak, jako psala tady, patřilo by to pro mě někam do průměru.

Celkový dojem: líbilo se mi, jak se a. poprala s mytologií nadpřirozených bytostí a jak lehce do svého světa zakomponovala kouzla. Nelíbilo se mi, jak byl celý děj poskládán, jek jednotlivé postavy dostali příšerně málo prostoru a celková zkratkovitost, která byla všudypřítomná. Jakoby se a. nechtělo budovat charaktery a jejich psychologii, pokaždé někdo něco udělal, takřka zbůhdarma jen proto, aby se děj posunul. To se nedělá. :(

Na závěr dávám vyšší hodnocení, protože je to pro mě ten nejlepší díl z celé série. ****

ala.mihalikova
03.11.2016

Bez debat se mi knížka líbila. Byla plná akce, překvapení, napětí i romantiky. Jsem ráda, že se opět vrátil vztah Merit a Ethana. Ale nemůžu si pomoct, něco mi v tom chybí. Autorka se často opakuje a ten pocit ze čtení úžasné knížky už opadl. Začíná mi to připomínat stereotyp . Merit je stále neohrožená a dokáže cokoliv a Ethan je se svým rozhodováním už otravný. Samozřejmě chci vědět, jak to bude dál. Ale přijde mi, že tentokrát se autorka zaměřila jen na jeden příběh a ostatní, co nebylo ještě dořešené z minulých dílů, zatím vyšumělo. Začínám mít pocit, že by bylo lepší už sérii ukončit a postavy přestat mučit stále stejnými problémy. Začíná mi to trochu připomínat nekončící telenovelu. A obávám se, že další díly už tak úžasné jako ty první nebudou.

Dvojí kousnutí
Dvojí kousnutí