Mrazivé kousnutí

Osmadvacetiletá Merit, před časem proti své vůli proměněná v upíra, si našla cestu do temných kruhů chicagského upířího podsvětí, kde zjistila, že nadpřirozených je daleko víc, než kolik se zdálo – a více, než kolik si veřejnost kdy dokázala představit. Některá tajemství však nebylo možné dál šířit – jak mezi lidmi, tak mezi paranormály. Nyní je Merit na lovu a řítí se po drsném americkém Středozápadě v honbě za zvlčilou nadpřirozenou, která chce za každou cenu ukrást starodávný artefakt, jenž by mohl na světě rozpoutat katastrofální zlo. Sama Merit je však rovněž pronásledována. Nepřítel z Chicaga jde po jejích stopách, a nic mu nezabrání v tom, aby magický artefakt uchvátil pro sebe. Slitování nepřichází v úvahu. Neplatí žádná pravidla. Žádné životy nebudou ušetřeny. Hon začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288407/big_mrazive-kousnuti-kbi-288407.jpg 4.3213

Upíři z Chicaga 6.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Biting Cold, 2012

Kniha Mrazivé kousnutí

Ailee

Já vlastně ani nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. Akční začátek, který pak zpomalil a z něhož se dalo vytřískat víc. Naše malá čarodějka mohla pozlobit víc. Tak nějak ten zvrat byl... moc náhlý, nucený. A Ethan vs. Merit? S tím chodím s tebou/nechodím s tebou mě už moc nebaví. Přesto se to četlo rychle a svižně

Laf
31.10.2021

Skvělé pokračování. Zase nějaká nová zápletka a nové linie, kam může příběh směřovat. Jsem zvědavá na vývoj vztahu mezi Merit a Ethanem. Pořád to jejich rozkmotřování a dávání se zase dohromady by chtělo už nějak rozlousknout :)

renefer
23.07.2021

čtivé pokračování série. Čekala jsem, že Merit bude mít trochu rozmanitější milostný život, ne že bude pořád usilovat o Ethana, který je takový nemastný, neslaný, pořád všechno moc řeší a vypadá to, že o ni ani moc nestojí. Taky se mi moc nelíbí, jak se to vyvíjí s Mallory, myslela jsem, že teda zůstane negativní postavou do konce, ale ona je taková napůl cesty. Takže jediný, kdo má moje sympatie, je Catcher. Jinak bitka dobrý a budu se těšit, že Merit trochu přitvrdí.

luculi
25.11.2020

Podle mého zatím nejlépe rozpracovaný a vyvážený díl od začátku série. Sice se stále opakuje hrdinčino kňourání nad jejím přítelem, ale rozhodně tu bylo více akce, obsáhlejší zápletka a taky nějaké objasnění. Doufám, že i nadále to bude lepší a lepší...

Nikidree
26.03.2019

Až u tohoto dílu jsem se konečně dočkala "něčeho většího". I když i tady to jsou poněkud silnější slova. 'Epický' souboj ke konci byl -podle mě- to nejlepší z celých 6 knih. Avšak i tady musím říct, že autorka absolutně nevyužila potenciálu, který ji souboj poskytl. A to myslím smrtelně vážně.
Vždyť Malik dal Merit krásnou radu a to že má používat katanu jako prodlouženou paži. Tak proč sakra při souboji nic takového není!? Místo toho je tam cosi s řetězovou houpačkou, což jsem musela číst dvakrát, abych vůbec pochopila, co s ní Merit udělala.
Tohle mě na na autorce štve čím dál víc. Něco hezkého napíše a potom se to vůbec nestane, nebo se to udělá úplně jinak. Proč? Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. To samé postavy. Objeví se jen když se hodí do krámu. Na jednu stranu to chápu, na druhou se už od 3. dílu nemůžu zbavit pocitu, že se autorka snaží o realitu (se vším všudy) s nadpřirozenem a nejde ji to. Oceňuji, že nechce typický "pohádkový příběh" v reálném světě, ale nezvládá to. Prostě ne. Kdyby vynechala některé naprosto zbytečné odbočky, udělala by mnohem lépe. A takových věcí je tam bohužel spousta. Třeba jako neustálé popisování oblečení..

Ve čtení pokračuji hlavně kvůli dokončení série. Avšak i přes výše zmíněné vady má série s Merit něco málo do sebe. Jsou tam opět trošku jinak zpracovaní upíři, není to moc náročné (pokud nepřemýšlíte, proč postavy (ne)dělají to co by (ne)měli atp), čte se to rychle a občas se objeví i něco zajímavého. A největší plus pro mě je sarkasmus a vtipné poznámky. To se autorce většinou povede.

Siu83
26.03.2018

Ze začátku jsem knížky doslova hltala. Dle mého názoru, s každou knížkou je nižší kvalita příběhu.

Evule114
15.01.2018

Nemůžu si pomoct, ale tady byl Seth Tate mým oblíbencem :-), i když předešlé dva díly jsem ho nemusela. Kdo by čekal, že se z něj vyklube anděl? No já rozhodně ne :-) a teď jsem zvědavá na prezidium :-/

Ferum
28.08.2017

Moc se mi tato série knih líbí.
Čtou se jedním dechem.