Junjun Junjun komentáře u knih

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Dostala jsem se k ní náhodou díky GC a mile překvapila. Četla se moc dobře, jen moc smutné. Aneb jak se rodiče podílejí na štěstí svých dětí.

20.10.2018 5 z 5

13. komnata milenek: Uzavřený kruh 13. komnata milenek: Uzavřený kruh Tomáš Kristl

Precetla jsem za jeden vecer. Jedine co bych vytkla, ze kniha podle me jde stejne dost po povrchu a malo priblizuje pocity a pochybnosti lidi a z toho plynouci neshody. Dle textu se kazdy, kdyz mel svoji cast stejne trochu prikraslil a nebylo to tak uprimne, jak bylo slibovano.

24.07.2018 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tak nebylo to spatne, bohuzel za me musim rici, ze poradne napeti jsem z knizky zacala citit az pri objeveni druheho metra a pote co vylezli na povrch- tzn. v druhe polovine, coz myslim, ze vzhledem k prostredi byla skoda. Zadna poradna prisera, vsechno tak nejak vzdalene, v minulosti, spis si davali zabrat lidi sami navzajem. Konec rozhodne zajimavy, uvidime co bude dal.

24.07.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ještě teď mě pálí oči od slz... Zlodějka knih- knihu jsem dostala, do té doby matně tušící o její existenci. Další knížka o válce, ještě vyprávěná dítětem, myslela jsem. Po prvních stránkách překvapení - to jako vážně, vážně to vypráví Smrt? Knížky o válce bývají většinou smutné a v tom je často síla jejich příběhu. Zlodějka knih je také smutná a krutá, zároveň ale neuvěřitelně lidská a vtipně ironická a plná lásky. Takže milí Saukerl a Saumensch, tohle stojí za přečtení.

28.01.2018 5 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Tak nějak jsem po této knize šáhla, že jsem neměla nic jiného po ruce. A tentokrát mě Deaver překvapil. I když byl pachatel zase trochu ujetej, nebyla to zas až taková hrůza jako jindy. Za mě tedy dobrý, bavilo mě to.

01.01.2018 4 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Krásně vykreslené prostředí, bez zbytečných podrobností. Hrdina mi byl sympatický, líbilo se mi postupné odtajnění jeho minulosti. Maličko přes čáru mi přišla mírně neuvěřitelná manipulace s mrtvou dívkou (hlavně důvod), to, že se po Thorkildovi pátralo, ale on jde klidně na pohřeb a hlídka si nevšimne auta jeho sestry, které parkuje u domu a on v něm ujel a dál jsem úplně nepochopila význam postavy jeho bývalého nadřízeného. Ale napínavé to bylo.

26.12.2017 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Inferno byla první knížka, kterou jsem od Browna četla. Téma je velmi zajímavé, ale sáhodlouhé popisy architektury mě úplně drtily. Jinak by se četlo, jedna radost:-)

13.12.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Krásně napsáno, ale místy hodně smutné a hořké.

31.08.2017 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Za mě velmi čtivé, i když jsem chvilku nevěděla jestli čtu detektivku nebo růžovou knihovnu:-) Ale možná právě proto to hodnotím pozitivně, že to byl zase trochu jiný styl. Asi poslední třetina je napínavá, i když co bude hlavní problém čtenáři dojde na začátku. Jsem jenom zvědavá, jestli autor bude v dalším díle nějak řešit zjištěnou hrozbu, jinak naší čínsko-americké dvojici moc času nezbývá:-))

20.02.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Měla jsem obavy, jak se Lagercrantz popere s pokračováním Larssona, a za mě velmi dobře. Co si pamatuji, tak i Larsson chtěl do děje zařadit Lisbethinu sestru a vzhledem k tomu, že v tomto směru nedošlo k nějakému závěru, doufám, že se nebude bát pokračování. Nějakým věcem týkajím se PC jsem také nerozuměla, ale v ději mi to nijak nepřekáželo (ostatně to používal i Larsson, když nás seznamoval s Lisbeth jako hackerkou) a po útoku na Augusta začala mít knížka pořádný spád a to už jsem ji neodložila. Mám jen dvě výtky - hlavní zápletka mi přišla malinko odfláknutá, prostě vzatá hodně ve zkratce a co hlavně - možná kdyby vedle drsnosti dal Lagercrantz Lisbeth i trochu víc ironie a vtipu, byla by to opravdu Lisbeth, jakou si všichni oblíbili.

18.08.2016 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Pecka! Myslim, ze je to moje prvni knizka, kdy se autorovi po celou dobu uspesne povedlo zatajit jmeno hlavniho hrdiny. :-) Nemuzu rict, ze jsem si ho uplne oblibila, protoze fakt jde nekdy pres caru, oproti tomu jeho postrehy a hlasky me fakt bavily. Mozna to, co mi trosicku drazdilo, bylo to jeho drsnactvi- pasaz s bitkou v hospode, pri ktery telefonuje, jsem pretrpela. Kdyz se zpetne zamyslim nad knihou, tak me v prubehu zacalo vic zajimat do jakych riskantnich situaci a co vsechno bude ochoten udelat, aby sd dozvedel pravdu (a taky jestli to odnese) nez to, kdo skutecne stoji za zmizenim Bary. Trochu mi bylo lito, ze v zaveru slizli smetanu jini, i kdyz on si to odmakal.

18.05.2016 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Nádherně psaná knížka, dlouho se mi žádná tak nelíbila. Psaná s lehkostí, krásné vyjadřování, zadna sebelitost a zloba nad tezkym zivotem za valky. Poprve me zamrzelo, ze nechodim na ryby, ze jsem asi nebyla schopna pochopit naplno popisovanou krasu:-)

12.02.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nejdriv jsem dala tri hvezdicky a pak zmenila na ctyri. Sice to neni zadna narocna literatura, ale svuj ucel- oddychove, vtipne, ale zaroven ne trapne knizky splnila. Vsichni ti chlapi mi byli sympaticky a rada bych to docela videla i zfilmovany:-)

03.01.2016 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Odpocinkova cetba, ktera vas nepusti. Pravda, ze me to, kdo je vrah napadlo hned, ale autor to vse zas nalezite zasmodrchal. Nicmene je to dalsi z rady detektivek, ktere se mi nejak zvlaste do pameti asi nezapise. Ale precteni litovat nebudete.

27.12.2015 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Než došlo k únosu, tak to bylo zdlouhavé a náročné čtení. Pak vše ale začalo zapadat, jak se říká "jak p...l na hrnec" a skvělé napínavé počtení. Na můj vkus teda trochu moc postav, ale k Forsythovi se určitě ještě vrátím.

15.12.2015 4 z 5

Skvělá knížka i když přiznávám, že jsem myslela, že se budu smát více. Krásně neuvěřitelná a krásné spojení historických událostí. Hrozně se mi líbila Alanova vlastnost, říkat jen to, co nezbytně musí a na co se ho ptají a čekat, jak to vše dopadne. Nejvíc mě asi bavil malej vztekající se Kim:-))

07.12.2015 5 z 5

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Když se prokoušete prvními stránkami, kdy se asi nebudete orientovat v čase a prostoru, tak vás pak knížka nepustí. Doporučuji vydržet. To co je tu níže vytýkáno - všude vlaštovky, zdůrazňování "jen", pláštíkový červ atp. Vám dá totiž v té druhé půlce smysl a už tak vadit ve čtení nebude. Tahle knížka mi zůstane hodně dlouho v mysli. Jinak i když čtení zpočátku nebylo jednoduché, nedokážu si představit, že by byla psaná jinak, aby si zachovala svoje kouzlo a napětí.

10.08.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Jestli čekáte, že se u téhle knížky zasmějete, tak to ani náhodou. Nevybavuju si ani jednu vtipnou pasáž, což je možná škoda. Přečkat prvních dvěstě stránek, kde se vlastně vůbec nic neděje a jen se obšírně seznamujete s postavami a s prostředím pomluv, závisti a rodinnými problémy se ale docela vyplatilo. Děj pak dostal spád a konečně jsem se začala těšit na volné chvilky, kdy budu moct číst. Ale konec je fakt depka, smutnej.....teď si musim fakt přečíst něco veselejšího.

05.10.2014 3 z 5

Skála Skála Peter May

Skalu jsem si koupila s tim, ze jsem si nebyla jista, jestli mam chut na detektivku, ale nemela jsem ani jinou konkretni predstavu do ceho se zacist. A byla to trefa. Libilo se mi prolinani soucasnosti s minulosti a obcas jsem premyslela nad tim, jak clovek dokaze promarnit zivot. Proklamovana desivost zde asi nebyla myslena v tradicnim smyslu kasovnich trhaku, ale spise depresivnosti a drsnosti prostredi, smutkem na vyvojem udalosti, zapomenim a naslednym znovupoznanim.

12.12.2013 5 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Cetla, ale nedocetla. Prislo mi to dost na jedno brdo, stale dokola omilane jedno a totez.

07.11.2013 1 z 5