juni juni komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Zakončení Selekce bylo skvělé. Celou sérii jsem musela mít v knihovničce, a taky že mám. Nemám rády tyhlety ,,slaďáky'', ale tahleta série mě dostala. V budoucnu se k ní zase vrátím.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Miluju fantasy knížky a hlavně Středozem. Viděla jsem všechny díly jako film. Moc se mi líbil Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. Pán prstenů je taky skvělý. Měl by jí přečíst každý, kdo je závislý na fantasy, jako já.

Aliance Aliance Veronica Roth

Takový konec jsem nečekala a obrečela ho... Po příběhu Tris a Tobiase se mi bude stýskat. Celá série se mi líbila, i když druhý díl se mi tolik nelíbil. Už se chystám na novou sérii od Rothový Čáry života.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Od pokračovní Divergence jsem čekala ,,trochu víc'', ale přesto to byl zajímavý příběh. Moc se těším na poslední díl.

06.07.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přiznám se, že jsem viděla první film, který mě nadchnul a rozbrečel. A když jsem zjistila i že je to kniha, okamžitě jsem si jí musela přečíst. Už se chystám na pokračování Život po tobě. Všem doporučuji, kdo miluje romantiku a zároveň mu nevadí pobrečet si. Určitě to není moje poslední kaňka od Moyesové.

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Miluju Doerra, miluju jeho knihy. Moc se mi líbí jeho styl psaní, nikdy nevíte, co čekat a to je na Doerrovi to nejlepší. Už se chystám na knihu O dívce Grace a moc se na ní těším.

Americké zápisky Americké zápisky Barbora Jiříčková

Knížku mi doporučila moje kamarádka. Od této knihy jsem moc nečekala, ale milé mě překvapila a moc se mi líbila. Je to příjemné čtení na prázdniny na pláž.

06.07.2018 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Naprosto úžasná knížka. Zamilovala jsem se do ní. Nádherně napsané, jak se snaží začít nový život a popisování pocitů a prostředí. Prostě nemám slov. Stala se mou nejoblíbenější, nejlepší, no prostě samý nej... knihou. Doporučuji!!!

29.05.2018 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Tuto autorku jsem měla jako povinnou četbu. Takže moje první knížka od této autorky. Detektivkám začínám přicházet na vhť (snejně jako u Nesba). Od detektivek me odradil, totiž Pes Baskervillský od Sira Arthua Conana Doyla. Moc se mi líbila. Ráda bych si od Agathy přečetla ještě nějakou knížku.

29.05.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

I poslední díl byl naprosto úžasný. Do Percyho jsem se snad zamilovala. Právě čtu Bohy Olympu a je tam zmínka o Percym ;)

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Pokračování příběhu se mi moc líbilo. Hlavně forma, jakou je to psané. Těším se na poslední díl.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Je to první knížka o tohoto autora a první tohoto žánru. Detektivky moc nemusím, ale tahleta mě dostala. I film se mi moc líbil. Už se těším na další knihu od tohoto autora.

31.03.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Líbil se mi návrat do Říše divů. Alenku prostě miluju, je to moje nejoblíbenější pohádka ze všech. Když jsem zjistila, že je to něco jako pokračování Alenky, hned jsem se pustila do čtení. Moc se mi líbila a doporučuju všem přečíst, co milujou Alenku, stejně jako já.

31.03.2018 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Kniha se mi vůbec nelíbila. První dva díly jsem viděla jenom jako filmy a tenhe taky, ale přišlo mi to jako strašná nuda. Nemělo to děj a bylo to předvídatelný.

15.03.2018 1 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Pokračování labyrintu mě zase vtáhlo do děje. Přišlo mi, že tam bylo více děje než v předchozím díle, ale přesto se mi první díl o malinko (ale vážně malinko) líbil víc. Doporučuji přečíst všem, komu s líbil první díl a kdo má rád sci-fi.

30.01.2018 5 z 5

Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Ann Radcliffe

Všechny čtyři příběhy se mi moc líbily, ale přesto mě nejvíce zaujal Vathek od Williama Backforta. Vtáhl mě ze všech nejvíce do děje a příběh se mi moc líbil. Všem doporučuji přečíst.

30.01.2018 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tento díl ze série NS se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Bylo to úžasně napsané a děj mě zaujal. Nemohla jsem se o ní odtrhnout, pro mě zatím nejlepší díl ze série.
Doporučuji všem, co po druhém dílu váhali a samozřejmě i ostatním ; )

14.01.2018 5 z 5

Miluju Harryho, viděla jsem všechny filmy. Pořád si je pouštím znovu a znovu a znovu...
I když to bylo o Harryho synovi, moc se mi příběh líbil. Ani mi nevadilo, že to bylo napsané jako scénář k divadelní hře. Každý kdo miluje Harryho by si mě tuto knihu přečíst.

25.12.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

První dva díly jsem viděla jenom jako filmy. Moc se mi líbily, narozdíl od knih. To se mi moc často nestává, že by pro mě byly lepší filmy než knihy. Příběh se četl rychle a byl pojat vtipně, tedy alespoň mě přišlo.

25.12.2017 3 z 5