juli2 juli2 komentáře u knih

První První Kiera Cass

Dle meho nazoru nejlepsi kniha cele serie. Az teprve v teto knizce, jsem zacala verit celemu systemu, hladomoru mezi hudymi a dokonce jsem zacala i verit vztahu mezi princem a Mer. Krasne zakonceni cele trilogie. Jako odpocinkove cteni, muzu doporucit. Kniha se cte krasne. Doufam, ze se dockame nejake dalsi knihy od teto spisovatelky.

28.01.2016 4 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Jedna z oblíbených knížek z dětství. Krásná ilustrace.

06.01.2016 4 z 5

Elfové I Elfové I Bernhard Hennen

Táhle kniha pro mě byla opravdu náročná! Začátek knihy byl super a s nadšením jsem se do ni zažrala. S každou další cestou, která opět končila dalším cestováním do jiné části světa, bylo moje nadšení čím dál tím menší. Knihu jsem dočetla jen proto, že nemám rádá nedočtené knihy. Co kdyby náhodou kniha jako celek byla užasná? No a zde? Nic. Kniha končí a oni pořád nikam nedošli!
I když kniha má pouze 360 stran, mě to přišlo jako bych četla knihu velikosti Bible!
Na jednu stranu mě zajímá jak to dopadne, ale k přečtení dalšího dílu by mě musela přimět situace, kdy bych neměla co jiného k přečtení.

04.11.2015 2 z 5

Znamení vlkodlaka Znamení vlkodlaka Jason Dark (p)

Toto je první "kniha", kterou jsem od spisovatele četla. Přiběh byl zvláštní. Je pravda, že má vše rychlý průběh (není zde moc prostor na vykecávání :-D), ale přišel mi takový nijaký. Rozhodně mi to nepřijde jako horor, alespon ne v dnešní době. Ale špatné to není.

21.10.2015 3 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

První jsem viděla film a pak jsem se pustila do knihy.... A upřímně film je o hodně lepší než kniha. Přišla mi strašně vleklá a prostě taková nijaká.

26.09.2015 2 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

upřímně, byla jsem ráda, že jse knížku dočetla. Na to jak je kniha krátka, četla jsem ji asi měsíc. Měla sem občas problém se do knížky zabrat a sama knížka mi dala dost zabrat. V závěru kniha nebyla tak špatná, ale nějak nevím proč bylo tolik HALO kolem. Za mě nic moc a knihu už bych nikdy do ruky nikdy nevzala (možná jen otřít prach :-D).

23.09.2015 3 z 5

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Tato kniha je opravdu pro dívky. Knihu jsem četla jako malá/mladá a velmi se mi líbila, nyní už do kvality tolik ne. Přijde mi, že čtenářky celý příběh čekají na jeho konec, kdy se konečně něco odehraje a to zase velmi rychle končí.
Jinak bych považovala knihu za odpočinkové čtení.

11.09.2015 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha neurazí ani nenadchne. Kniha se hezky čte a je velmi jednoduchá na čtení. Jako oddechové čtení je to dobré. Jsou tam i scény, u kterých jsem se zasmála. Zároveň potěšilo filmové zpracování, které knihu dost kopíruje.

06.09.2015 3 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Nicci French

Tato kniha, je trochu slabší, ale pořád dobrá. Je zaměřena na psychiku "oběti" a ta je velmi zmatená, takže i děj knihy byl pro mě trochu zmatený. Ale jinak je kniha hezky čtivá.

05.09.2015 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knihu jsem četla dvakrát a až na podruhé mě zaujala. Opět se mi líbí téma a jak je děj popisován. Za mě super.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Trochu moc vleklé, ale nápad dobrý. Konec je zajímavý. Filmová adaptace zklamala.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha je o 100% lepší než film. Příběh mi nepřijde moc uvěřitelný. Bella je strašně naivní a celé je to přitažené za vlasy. Ale jako odpočinkové čtení to není špatné.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha se mi ve finále líbila, ale přišla mi zdlouhavá a na můj vkus tam bylo moc omáčky, ale celkový dojem je pozitivní.

01.09.2015 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

kniha se mi líbila, i když jsem věděla , že to musí dopadnout dobře, bála jsem se, že to dopadne špatně

01.09.2015 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Trochu mě zklamalo, že tam nejsou stejné postavy jako v předchozích dílech. Ale ve finále to nebylo tak špatné.

01.09.2015 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Líbí se mi, že kniha je jiná oproti předchozím dílům. Líbí se mi jednotlivá prostředí. ve kterých děj probíhá. Sice slabší díl oproti předchozím, ale pořád je hezký. Doporučuji k přečtení.

01.09.2015 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Další krásný díl o Narnii. Spolu s prvním dílem je nejhezčí z celé série.

01.09.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nejlepší kniha z celé série. I filmové zpracování je z celé série nejlepší. Knihu jsem četla už několikrát a rozhodně ji plánuji opět přečíst. Doporučuji na 100%.

01.09.2015 5 z 5

výborná kniha, výborně se čte, celou sérii hodnotím nadprůměrně

01.09.2015 5 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Další kniha ze série a opět nezklame. Je napínavá až do konce. Už jsem tento díl četla třikrát a pokaždé mě baví.

28.08.2015 4 z 5