Krvavé chodby

Darren se nechce podvolit pravidlům upířího světa,i když kontakty s obyčejnými lidmi obvykle končí tragicky. Spolu se svým učitelem panem Hroozleym a hadím chlapce Evrou se ocitají v neznámém městě a prožívají další dramatické události a ohromující odhalení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43082/krvave-chodby-43082.jpg 4.5465

Příběhy Darrena Shana (3.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Tunnels of Blood (2000)

Kniha Krvavé chodby

Ailee
13.09.2018

Na tak krátkou knihu se v příběhu celkem hodně událo, aniž by z toho člověk měl pocit, že je to moc uspěchané. Bylo to napínavé a zábavné, i když "dospělý" nad tím občas musel kroutit očima. Zatím nejlepší díl.

gabice4
13.02.2018

Tak taky trochu té romantiky v hororovém příběhu....

Vincenzoci
19.06.2017

Napínavý děj, který má spád a ještě jsem se u toho pobavil :-)

Svatoslav
09.06.2016

Přiznám se bez mučení. Po brilantním Upírově pomocníku jsem o Darrenovi mírně pochyboval. Laťka, kterou nastavil, se zdála být nepřekonatelná. Ovšem po přečtení prvních několika kapitol mi sklaplo. Shan sice neřádil jako utržený ze řetězu, místo toho nabídl čtenáři mistrnou práci lidské psychiky. Ten tam jsou klukovské myšlenkové pochody hrdiny z první části. Upírův pomocník stárne, ač to není na jeho zevnějšku vidět, ale uvnitř dozrává v nejroztříštěnějšího hrdinu současnosti. A když se zdá, že už nemůže být hůř, připlete se mu do cesty láska, která jeho transformaci posune až k samotné hranici cynismu. Bravo, Darrene. Další zastávka: Upíří hora.

HannaFuchs
05.03.2016

Moje nejoblíbenější série knížek. :) Velmi napínavé, no prostě úžasné. Přemýšlím, že si celou sérii přečtu znova.

Dinosaur
01.03.2016

(8.5/10) Naštěstí se mi potvrdilo to, co jsem si myslel - baví mě to čím dál tím víc, z první trilogie se mi tenhle díl líbil jednoznačně nejvíce a také byl asi nejnapínavější. U prvního dílu jsem se skutečně trochu bál, jestli mě tahle série bude po všech těch letech ještě bavit, ale teď už o tom nepochybuji :)

Ikkju
16.02.2016

Na autora jsem byl zvědavý, a nezklamal mě - kniha se četla skoro sama, závěr byl docela promyšlený a přitom se dal dopředu odhadnout (víno).

Rozčilovala mě kapitola ve které chodili kanalizací, stoky do kruhu bych fakt nechtěl projektovat ani ve špatném snu :o, suchá chodba byla zjevně odlehčovací stoka končící nejspíš v potoce nebo v rozdělovacím objektu (to sedí, tam bych si dokázal představit že si někde vybuduje doupě, dokonce jsem jich pár našel), ale dešťovou vpustí (myslím že jde o špatný překlad) bych do kanalizace opravdu lezl nerad.

Mám ale pocit, že tenhle nesoulad je to asi jenom můj problém, hold projektováním a prolézáním stok včetně několika těch historických jsem si setřel opar romantiky z těchto jinak zajímavých kulis. Ale vlastně jsem si to užil, i když trochu jinak x).

frukeška
03.02.2016

Tenhle díl byl perfektní! zatím se mi líbil nejvíc :)

upíři

Darren Shan (p)