juli2 juli2 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mé mamky - máme podobný vkus. Knihu jsem četla během dovolené a manžel mě musel přemlouvat ať už ji odložím. Těším se na další knihy od této spisovatelky. Knihu doporučuji :-).

15.03.2017 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Za mě jedno velké WOW! Líbí se mi spojení hrozby a románku. Knihu jsem zhltla jedním dechem a opravdu rychle jsem se do ní začetla. Velmi ráda se k této knížce vrátím, a to je jen málo knih, u kterých bych to řekla.

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě velmi překvapila. Bylo v ní úplně vše od mírné romantiky až po děsivé scény. A můžu přiznat, že jsem se u konce skutečně bála. Jako nenáročné čtení mohu tuto knihu vřele doporučit.

21.11.2015 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Po přečtení této knihy vůbec nechápu poprask okolo 50 odstínů. Tato kniha je o 100% erotičtější a má alespoň nějaký příběh. Líbí se mi prolínání kapitol z pohledu jí a jeho. Nejen fanynkám 50 odstínů vřele doporučuji, určitě nebudete zklamané, ba navíc možná i mile překvapené.
P.S.: Jen drobné upozornění, nečíst v MHD se zvědavým sousedem :-D.

23.09.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Výborné zakončení celé série. Kniha je opět čtivá a opět jsem ji zhltla jedním dechem. doporučuji k přečtení.

29.08.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celá kniha by se dala zkrátit asi tak na dvacet stran! Prázdný příběh, nechápu jak se na začátku erotické scény může spisovatelka zaměřovat na popisování pokoje nebo čehokoliv, čeho by si normální smrtelní nevšímal, protože ...... no však víte. Ana je trochu hloupá naivka, Chris až moc složitý. Jako jooo dalo se to přečíst, ale za mě nic moc.

21.08.2015 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Upřímně nevím co si mám o knize myslet. Četla se velice hezky i když děj nebyl plný napětí. Ale.... Možná jsem čekala něco víc.

06.02.2017 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Velká škoda, že autorka nezačala z pohledu Christiana. Kniha sice nepřináší nic moc nového, vždyť vše zásadní již bylo řečeno v odstínech, ale pro mě byla kniha překvapením.
V odstínech mi vadila Ana, její naivita a její vnitřní bohyně, která skákala blahem salta. Takže velikánské pozitivum, Grey nemá vnitřního boha či bohyni. A za to přidávám hvězdu oproti odstínům. Sice to není žádné veledílo a znám i lepší literaturu tohoto žánru.

24.03.2016 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

nádherná kniha, nejvíce se mi zapsala do paměti scéna, kdy naříkají koně. Kniha je velmi krutá, ale překrásná. Doporučuji k přečtení (hlavně pro všeobecný přehled).

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

výborná kniha, četla jsem ji v rámci povinné četby 2x. Nejvíce se mi líbila svatební košile a zlatý kolovrat (ten je extra morbidní :-))

01.09.2015 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Krásné zakončení celé série. U konce knihy mi i ukápla slza. Škoda, že série není delší. Doporučuji k přečtení.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Toto pokračování pět stojí za přečtení. Kniha je opět velmi dobře čtivá. Filmové zpracování je velmi povedené. Doporučuji k přečtení.

29.08.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Super pokračování, super zápletka. Knihu bych na 100% všem doporučila.

28.08.2015 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha byla krásná a celkově na mě udělala opravdu velký dojem. Po dočtení této knihy jsem měla ještě hodně dlouho zvláštní pocit ve stylu "páááni!". Příběh je naprosto dokonalý a ,možná jen naivně, domnívám se, že spisovatel musel danému prostředí věnovat hodně času, aby byl schopen tak krásně popsat kulturu a vše okolo gejš. Krása!

21.08.2015 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Námět knihy by bezkonkurenčně zaujal i dnes, proto ty 4 hvězdy. Kniha se četla velmi dobře, jen na mě byla místy moc brutální a politická. Knihu jsem občas musela zavřít, abych děj strávila. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

18.08.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nejpovedenější kniha celé série.

19.06.2017 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Krásné doplnění příběhu. Některé souvislosti jsou zde více vysvětleny. Doporučuji k přečtení, pokud jste se již do této série pustili.

19.06.2016 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Velice napínavá knížka. Líbil se mi charakter hlavních postav a celkově jak je kniha pojatá. Během čtení jsem nenarazila na nějaké hluché místo či nudnou pasáž, což se stává jen málo kdy.
Každopádně kniha nebyla tak strašidelná, jak jsem si myslela, že bude. Na začátku jsem se bála, protože je to "ten" kruh a velkou roli hrál faktor, že jsem byla sama na noční :-D. Takže poté na denním světle to bylo "pouze" napínavé, ale za to na 1000000% a to až do poslední věty. Kniha mě prostě pořád lákala, abych ji četla. Rozhodně bych ji doporučila :-)

15.02.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přiznám se, že jsem si ho přečetla jen díky velkému HALO kolem něj.Toto je opravdu pohádkový příběh. Je na něm ovšem až moc patrné, že se jedná o čtení spíše pro dívky. Pro mě ten příběh nebyl vůbec věrohodný. Dle popisu hlavní hrdinky mi přišlo, že život v kastách není tak strašný. Rozhodně jako odpočinkové čtení to není vůbec špatné. Ale neznačovala bych žánr knihy jako fantasy ani moc jako dystopii. No jsem zvědavá na pokračování a hlavně na to, jestli se v knize dozvím jak to ve skutečnosti bylo s rebely.

23.01.2016 3 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Trochu naivní, občas si protiřečí, ale je to čtení pro dívky. Knihy od Lanczové nyní čtu spíš jako nostalgickou vzpomínku na dětství, takže svůj účel splnila. Nyní už vím, že ji znova číst nebudu, ale je to hezké, odpočinkové čtení.

08.11.2015 3 z 5