Jossie Jossie komentáře u knih

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Škoda, že se tahle kniha ke mně nedostala, když jsem byla malá, ani po tolika letech nezestárla, skvělé čtení.

26.02.2020

Chlapec mezi dveřmi Chlapec mezi dveřmi Alex Dahl

To mě hodně bavilo a celou dobu jsem čekala, jaké temné tajemství má dokonalá Cecílie a po jeho odhalení ještě stále nevím, co si o ní myslet.

03.12.2019 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Mám ráda humor Zdeňka Šmída a tak mě mile překvapilo, že píše i cestopisy. Je to zábavné, poučné, jen mě zcela odradil z touhy vyrazit na daleký sever - zima, bláto, déšť, sníh, ale jinak tam musí být krásně.

23.05.2019 4 z 5

Obsazeno Obsazeno Věra Nosková

Já na ty básnické obraty nejsem, takže to mě dost rušilo při četbě a jinak je to taková kniha o beznaději.

20.02.2019 3 z 5

Letopisy zlomu Letopisy zlomu Nik Perumov (p)

Hrozně špatně se to četlo, ale Perumova obrovská fantazie mě přece jen uchvátila. Ovšem jestli budu mít dodvahu do pokračování, které bude jistě neméně rozsáhlé, to tedy nevím.

30.01.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ovemu musím dát jen 4* a to ne proto, že by se mi nelíbil, jen se mi prostě Medvědín a Britt-Marie zdály lepší. Tady je moc humoru za každou cenu, ale jinak samozřejmě dobré - jak ovšem jinak od Backmana.

30.01.2019 4 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Dobrá polovina knihy je neuvěřitelně nezáživná - současnost, popisy tanců - zajímavé je to jen v momentech, kdy se vypráví o minulosti.

31.10.2018 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já jsem zatím Zaklínači nepřišla úplně na chuť - jistě, je to velmi čtivě napsané a nebylo by to vůbec špatné, já jen nedokážu překousnout ty základy z pohádek. Opravdu mám raději autory, kteří mají vlastní fantazii a vymyslí něco od základu sami.

06.09.2018 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak to vyřeší s Maggie, nakonec to bylo velmi šalamounské, pochválím ty vášnivé scény, to je popsáno citlivě a hezky, ale jinak celkem nuda - takový románek pro teenagerky - určitě by mě to v tom věku bavilo víc. Soundtrack jsem si poslechla, začátek nevypadal tak špatně, ale pak byla jedna písnička jako druhá.

23.07.2018 3 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Moc ráda jsem se zase vrátila k hlídkám a po tom konci pevně doufám, že to Lukjaněnko nemyslí vážně, že by už nikdy?
Hezký návrat ke všem předchozím hlídkám, jen by to chtělo dobře si je pamatovat (takovou upírku si vybavuji jen hodně matně).

26.02.2018 4 z 5

Ledová zóna Ledová zóna Windsor Chorlton

Kniha nad kterou si kladu mnoho otázek - jak by vypadala země po pádu meteoritu a návratu do doby ledové, má člověk, který už jednou zemřel, právo na život a co když je to zločinec? Velmi zajínavá a v druhé polovině i napínavá kniha.

12.02.2018 4 z 5

Casa Grande Casa Grande Jude Deveraux (p)

Taková malá rodinná sága od Jude Deveraux, zajímavé, bavila mě ta trochu detektivní zápletka a že všichni ti záporáci nebyli zas až tak záporní.

26.01.2018 4 z 5

Řád vysokých mečů Řád vysokých mečů Markus Heitz

Ve druhém díle je téměř vše kolem Lodrika špatně a smyčka se utahuje. Smutné je, že jeho přechod na temnou stranu síly je vlastně pochopitelný.

12.10.2017 4 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

První díl série mě u Heitze velmi překvapil, prostě takový historický román, žádné potoky krve a překvapivé mrtvoly - ale pravda je, že na konci už jsou náznaky starého dobrého Heitze a v dalších dílech se jistě dočkám obojího.

30.08.2017 4 z 5

Dcery Jidášovy Dcery Jidášovy Markus Heitz

Třetí díl jidášovské série mě moc nebavil - politická linka s lobbistou Davidem byla nejen nezáživná, ale i zcela zbytečná, Ema a kapitoly s ní (cvak, klap a píp) mi lezly na nervy, celá kniha byla zahlcena ohromným množstvím postav - prostě to celé nebylo ono.

06.04.2017 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Rok jsem čekala na tuto knihu v knihovně a naštěstí to čekání stálo za to - drsný humor, potoky krve a k tomu tak trochu jiní upíři a k ještě mému radostnému překvapení kniha začíná otázkou, takže jsem ji s radostí zařadila do čtenářské výzvy 2017.

02.03.2017 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Smutná volba a smutný příběh. Občas jsem přemýšlela, jestli by Tomovi nebylo lépe samotnému.

20.01.2017 4 z 5

Triumf trpaslíků Triumf trpaslíků Markus Heitz

Trpasličí sérii mám od Heitze nejraději a tohle je hodně povedené pokračování. Takže se těším na další díl, protože evidentně nějaký bude.

20.01.2017 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Bylo by to lepší, kdyby se stále neopakovalo, že tímhle to všechno začalo, všechny ty hrozné věci - a na ty hrozné věci čekáte tři čtvrtiny knihy, až vám pak zase tak hrozné nepřijdou.

06.09.2016 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Nechtěla jsem to číst, protože mě pan Martin štve s tím, že by měl raději dopsat jeho rozvleklou ságu, ale vlastně to bylo velmi milé překvapení. Není to tak rozvleklé jako Hra o trůny a bylo zajímavé číst o různých předcích všech těch rodů.

07.07.2016 5 z 5