Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili

Humoristická knížka volně navazuje na slavnou a dnes již kultovní trilogii příběhů o partě vodáků a „horáků“. Keny, Sumec, Lucie, Lída a další členové známé a milované party, k níž patří samozřejmě i autor, jeho dcera Magdaléna, která s ním kdysi putovala po horách, a tentokrát i syn Lukáš, jsou ti, s nimiž se vydáme „za písní severu“ do Norska. Všichni k této cestě mají trochu zvláštní důvod. Ilustroval Václav Kabát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6901/za-pisni-severu-aneb-proc-bychom-se-ILA-6901.jpg 4.197

Vodáci

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Olympia

Kniha Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili

Delitka
26.12.2020

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Ani jsem nevěděla, že kniha má pokračování. Skvělé :-)

malpet
09.04.2020

Touhle knihou jsem splnil jeden z bodů čtenářské výzvy 2020, kniha, která má v názvu slovo aneb. Četl jsem před lety trilogii o vodácích a horácích a trochu mně překvapilo, že vyšlo tohle volné pokračování, tentokrát o cestě do Norska. Je to taková civilnější, více jako cestopis pojatá kniha, ale pořád stejně milá a v podobném duchu, jako ty předchozí. Bylo to příjemné setkání po letech se známými postavami.

JancaMia
11.03.2020

Tohle bylo hodně vtipné :)

Jossie
23.05.2019

Mám ráda humor Zdeňka Šmída a tak mě mile překvapilo, že píše i cestopisy. Je to zábavné, poučné, jen mě zcela odradil z touhy vyrazit na daleký sever - zima, bláto, déšť, sníh, ale jinak tam musí být krásně.

princeznaaura
11.12.2017

Jsem v pulce a jeste jsem se nezasmala. Nezaujalo me vypraveni, knihu nedoctu. Kdyz se preskoci 3 stranky,budete stale v obraze.

tatafa
06.01.2017

Krásná, čtivá a poutavá knížka, a to i přesto, že se nejedná o beletrii, ale o cestopis. I zde je patrná lehkost a humor, jako v autorových vodáckých knížkách.Mohu jen doporučit.

remus2004
20.10.2015

Knihu jsem četl na rozpálené a skoro prázdné pláži ostrova Thassos v létě roku 2005 :)) Ještěže nejbližší rekreanti kromě manželky byli víc než 50 metrů daleko, chechtal jsem se jako blázen.

allebra
01.09.2014

Pěkně napsané, pro mě milá vzpomínka na známá místa při poznávacím zájezdu po Skandinávii. :-)