Jossie Jossie komentáře u knih

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Rozjezd byl slabší a také mě fascinovalo, co všechno hlavní hrdina vydržel, ale pak to nebylo vůbec špatné a hlavně mě potěšilo, že to všechno, co se v městečku Pines dělo, mělo nějaké vysvětlení.

20.08.2015 4 z 5

Agonie Agonie Robin Cook

Zatím nejlepší a nejčtivější díl, bezpochyby proto, že tu nebylo tolik medicínských odborných výkladů, ale hodně děje kolem. Navíc se tu Jack a Laurie nechovali jak je jim vlastní- jako pitomci neustále ohrožující svůj život. Hezká kniha.

21.05.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Musím říct, že jsem se na Písečného muže moc těšila, protože Keplerovky mě baví a nezklamal. Ležela jsem v tom a čekala na každou další stránku. Trochu mě dostal konec a popravdě už byl trochu přehnaný a to není jediná věc, co mi trochu vadila (nevím proč je potřeba některé věci něustále opakovat, příliš krátké kapitoly a také nelogické až pitomé jednání některých postav), ale i tak mě to moc bavilo a příběh byl dobrý.

05.02.2015 5 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Není to vůbec špatné, jsou tam opravdu hezké a napínavé pasáže, jen jsou proloženy nějakými dost nudnými a občas to je takový ten nepravděpodobný typ románu, kde hlavní hrdina přežije neuvěřitelné věci a hrne se to na něj ze všech stran, aby nakonec všechno dobře dopadlo.

30.01.2015 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Ne že by se to nečetlo jedním dechem, jen mi všechno přijde až moc - ti zlí jsou až moc krutí, hodní zas až moc hodní, do Marty se zamiluje asi úplně každý chlap, ale hlavně mi vadí spisovatelé, kteří vezmou reálné postavy a přisoudí jim jednání, jaké se nikdy nestalo (Hedvika a Ditrich).

06.10.2014 4 z 5

Infekce Infekce Robin Cook

Rozhodně nejnapínavější kniha, kterou jsem od Cooka četla s hezky vtipným závěrem. Téma biologické zbraně bylo zvoleno dobře, jen z doslovu jde bohužel trochu strach.

22.08.2014 5 z 5

Chromozom  6 Chromozom 6 Robin Cook

Příjemné oživení v sérii Jack+Laurie, kdy se většina děje neodehrává v laboratoři nebo ve městě, ale na ostrově. Je to takový malý ostrov dr.Moreaua, náležitě napínavý.

10.08.2014 4 z 5

Slepota Slepota Robin Cook

Pro mě bohužel už druhé setkání s Laurie, takže jsem u některých lidí věděla, že přežijí útok vraždících šílenců (lepší je číst tuto sérii popořádku), ale prakticky celá kniha byla hodně napínavá a na konci už jsem se nemohla od děje odtrhnout.

22.07.2014

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nemocniční prostředí a ještě za dob komunismu je dostatečně atraktivní k zajímavému příběhu, do toho hezká zápletka se starou vilou a úžasné záporné postavy.

11.07.2014 4 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Kdyby mi někteří lidé nelezli na nervy svým hloupým chováním (někdo je tu vrah, zabíjející na potkání, tak mu klidně vlezu do rány a nechám se zabít), byla by kniha ještě lepší. Ale jinak nemám co vytknout, závěr byl opravdu hodně napínavý.

06.07.2014 4 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Byl to takový sled jednotlivých událostí a jako celek to nedrželo přiliš pohromadě.

25.06.2014 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Zcela výjimečně se mi stává, že film se mi líbí víc, než kniha. V tomto případě to ale platí. Nečtivé, nezáživné a přímo bych řekla i nesrozumitelné.

04.02.2014 3 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Linie s draky mě vyloženě nebaví, je to rozvláčné, příliš mnoho stran a příliš málo děje. Jak jsem se těšila na každé pokračování, tohle mě poněkud odradilo, začíná to být nuda a při autorově tempu a stáří nevím, jestli se někdy dočkáme konce. A navíc už si ani nebudu pamatovat, kdo je kdo a co se tam stalo.

04.02.2014 3 z 5

Za sklem Za sklem Robert Merle

Tahle útlá kniha mi dala zabrat, začínala jsem to číst několikrát s tím, že je to kruci můj oblíbený spisovatel, tak to musím přece přečíst. A jednoho dne se to zlomilo a přečetla jsem to jedním dechem.

04.02.2014 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl Larssonovy trilogie mě bavil asi nejvíc, protože se tam rozbíhá příběh Lisbeth, který je nakonec zajímavější, než všechny ty vraždy okolo.

30.01.2014 4 z 5

Hobit je proti Pánovi prstenů prostě jenom pohádka.

29.01.2014 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dvě věže jsou pro mne nejslabší díl z celé trilogie, ale stejně nemohu jinak než dát plný počet.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

I přes nudnou pasáž na začátku, kde se popisuje Hobitín, je to nádherná kniha. Frodo mi přirostl k srdci jako žádná jiná postava.

Bludiště odrazů Bludiště odrazů Sergej Lukjaněnko

Kromě hlídek je pro mě Bludiště odrazů nejlepší z Lukjaněnkových knih. Hlubina a její svět mě fascinoval. Občas žasnu, kam až fantazie tohoto autora sahá.

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Čekala jsem, že to bude čtivější. Nebýt toho, že jsem se opravdu chtěla dozvědět něco víc o Věře Čáslavské, nedočetla bych to.

02.07.2021 3 z 5