Jolina Jolina komentáře u knih

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skvělé. Četla jsem jedním dechem, velmi silné, poutavé, role matky z jiného pohledu, než by čtenářka - matka - očekávala. Doporučuji.

13.06.2019 5 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Nějak mě kniha nezaujala. Nejvíce asi hledání pokladu na táboře, do dalších příběhů jsem se nemohla začíst.

13.06.2019 2 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Oddychovka, možná se mi více než hrdinové této knížky líbilo prostředí. Hlavní hrdinka nějak unylá, nezajímavá.

27.04.2019 2 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Drsná Itálie, drsné vztahy, které vrcholí smrtí jedné z holčiček a následným ničením spjatých vztahů.

27.04.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Na jednu stranu jsem se nemohla začíst, na druhou stranu jsem se poté nemohla odtrhnout. Stálé pouto mezi hlavními hrdinkami, hledání svých pozic na světě, vnitřní porovnávání se mezi sebou, na jedné straně skrytý boj, na straně druhé silné pouto, které poutá jednu k druhé.

27.04.2019 3 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Autorka otevírá velmi upřímně téma, o kterém se příliš nemluví. Kniha se mi líbila, myslím, že by si ji měl přečíst každý.

27.04.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Pozvolna plynoucí děj knihy s jednou hlavní hrdinkou, která se hledá, tápe, přemýšlí, kam se svým životem. Mladá houbařka v lese hledající sama sebe na stále stejných místech. Tento typ knih mi sedí, líbí se mi jejich poetično a celkové naladění a vnitřní svět člověka.

27.04.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Příběh mi přišel přitažený za vlasy, zdálo se mi, že autor přehání s cílem upoutat čtenáře.

27.04.2019 2 z 5

Piráti z Ledového moře Piráti z Ledového moře Frida Nilsson

Čteno s dětmi. Velmi oceňuji atmosféru celého příběhu, avšak některé epizody mi přišly zbytečné, navíc. Jinak se mi líbil závěr, protože i mí kluci byli překvapení, že vše nebylo tak, jak si mysleli. Ten, kdo je zlý, je třeba jenom nešťastný a hledá cestu, kudy z toho všeho ven.

24.03.2019 3 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Nezaujalo. Několik dobrých postřehů, to ano, ale ve spodním prádle se po přečtení stejně nevyznám:)

24.03.2019 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha mě zaujala především tématem, kde jsme se vzali a kam směřujeme? Zajímavé střety názorů, filosofická pojetí apod. Jinak děj nebyl tak zajímavý, spíše jsem dokázala předvídat, jak vše bude pokračovat.

24.03.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha se četla velmi dobře, mnoho z postav, které se v knize objevovaly, byly nějakým způsobem psychicky nemocné. Dlouho jsem pátrala po tom, kdo byl vrahem a z jakého důvodu - nakonec se vše vyústilo v překvapivý závěr, ačkoli autorka před koncem stočila příběh jiným směrem.

05.03.2019 3 z 5

Velmi silné zážitky ze soužití s vlky v divočině. Autorka porovnává vztahy mezi vlky ke vztahům mezi lidmi, ukazuje na mnoha příkladech, jaká jsou vlci vznešená, chytrá zvířata, mezi kterými fungují vztah na velmi racionální, ale i emotivní úrovni.

05.03.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha se četla dobře, velmi se měnily sympatie k jednotlivým postavám.

23.02.2019 3 z 5

Pohyblivý písek Pohyblivý písek Henning Mankell

Velmi silná kniha esejů spojených s nevyléčitelnou nemocí a smiřování se s ní. Autorovi leží v hlavě otázky - takové, které jsou spjaté především s civilizací, zkázou civilizace a postavením jedince v celém složitém uskupení na světě. Zároveň sledujeme dějovou linku autorovy nemoci..

23.02.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pro mě velmi slabá kniha, možná i pro to, že jsem ji četla po Dědině, která v sobě nese podobné téma. Neviděla jsem moc smysl celého návratu hlavní hrdiny do vesnice, ve které se vlastně necítila úplně v pohodě. Myslím, že se dalo z tématu vytěžit více.

23.02.2019 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Tento styl mi nevyhovuje, ale knihu jsem dočetla. Čekala jsem, že nakonec bude mít větší spád, ale popis života kastelána ve mně nezanechal hlubší otisk...

23.02.2019 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha byla napínavá, čtivá, často jsem netušila, zda hlavní hrdinka mluví či nemluví pravdu, sympatie se přelévaly z jedné postavy ke druhé, i když bylo vcelku jasné, kdo za čím stojí a že sousedka odvedle nebude jen tak ledajaká sousedka. Příběhy se postupně odkrývaly, aby stejně nakonec zůstaly některé životní události některých z hrdinů skryté pro ty ostatní hrdiny.

23.02.2019 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha čtivá, ale zápletka taková nijaká, dlouze popisovaná, závěrečný útěk na Aljašku mi přišel jako něco, co stálo mimo knihu. Ale budiž.

23.02.2019 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Velmi hluboká knížka nejenom pro děti. Myslím, že by bylo vhodné, aby byla uchopena ještě podrobněji a hlouběji. Dobře se četla, myslím, že byl zajímavý i závěrečný vhled autorky, kdy měl čtenář ještě možnost více věcí pochopit.

23.02.2019 5 z 5