Pohyblivý písek

od:


KoupitKoupit eknihu

Co znamená býti člověkem. V lednu 2014 mi byla diagnostikována rakovina. Kniha Pohyblivý písek ale kupodivu není o smrti a zkáze, ale o tom, co to je lidská bytost. Prošel jsem cestou od dětství až do dnešních dnů a vyprávěl jsem o záležitostech, které na mě měly určující vliv, i o lidech, kteří nám ukázali nové možnosti. Píšu o ženách a mužích, které jsem nepotkal, ale přál bych si to. Píšu o lásce a žárlivosti a o odvaze a strachu. A o tom, jaké to je žít s nemocí, která vás ohrožuje na životě. Tato kniha vypráví také o malířích před čtyřiceti tisíci lety, kteří si pro své umění vybrali ta nejtemnější místa v jeskyních. Anebo o strašidelných příšerách, které se odjakživa snažíme udržet v hlubokých slujích pod švédskou půdou. Je to kniha o lidskosti a o tom, jak jsem žil svůj život. A v neposlední řadě také o radosti z žití, která se vrátila, když se mi podařilo vyhrabat se z pohyblivého písku, který mě málem stáhl pod zem. - Henning Mankell...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344206/pohyblivy-pisek-82w-344206.jpg 4.69
Orig. název:

Kvicksand (2014)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
ivdol
12. prosince

Krásné čtení.
Dovolím si citovat:"Neustále se musíme starat o to, aby naděje byla silnější než beznaděj. Bez naděje v podstatě není možné přežít."

kuruteku
03. listopadu

Jakou jinou knihu číst o Dušičkách, než toto rozjímání o životě. Sice namísto Kurta Wallandera tu máme jeho autora, a namísto detektivky (která stejně byla jen plochou pro jiná sdělení) vyrovnávání se s životem. Ale je tu mnoho krásných postřehů. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

lencin
16. října

Bilancování a zároveň příběh lidskosti. Dojemné....