Piráti z Ledového moře

Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává a ostatními dětmi nakonec kapitána společnými silami přemůžou. Všechny děti se vrátí domů k rodičům a i Siri s Miki se setkají s tatínkem. Napínavý příběh v duchu severské klasiky o dobrodružstvích dvou sourozenců se čte jedním dechem a rozvíjí čtenářovu fantazii. Určeno především pro děti ve věku 9–14 let. Frida Nilsson je úspěšná švédská autorka dětských knih. Vydala již jedenáct titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. V roce 2014 získala cenu Astrid Lindgrenové a jako o nové Astrid Lindgrenové se o ní ve Švédsku hovoří. V Portále vyšla její knihy Gorila a já....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295742/pirati-z-ledoveho-more-EFU-295742.jpg 4.523
Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno, Portál

Ishavspirater, 2015

Kniha Piráti z Ledového moře

JAnD

Docela ponurý příběh z dalekého severu. Až jsem se divil, že to dcera přečetla tak klidně.

Retketka

Napínavé, perfektně vymyšlený děj, hezké obrázky, líbila se mi mapa.

zvědavázuzana
22.12.2019

Skvělá knížka pro menší i větší děti!

Jolina
24.03.2019

Čteno s dětmi. Velmi oceňuji atmosféru celého příběhu, avšak některé epizody mi přišly zbytečné, navíc. Jinak se mi líbil závěr, protože i mí kluci byli překvapení, že vše nebylo tak, jak si mysleli. Ten, kdo je zlý, je třeba jenom nešťastný a hledá cestu, kudy z toho všeho ven.

Fany09
30.11.2018

Dobrý, kámoška mi jí doporučila fakt dobře.

bubka
21.09.2018

po Gorile poněkud zklamání

AninkaDobi
27.12.2017

tuto knihu jsem už mnohokrát viděla v knihovně a i jednou jsem si jí rozečetla. Potom jsem ji dostala k narozeninám a je úžasná

Svět bez princů
Svět bez princů