Jolina Jolina komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, napínavá, hlavní hrdinové mění své tváře a odhalují svou minulost.

01.06.2020 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Nejprve jsem začala poslouchat audioknihu a její atmosféra mě tak zaujala, že jsem se začetla celkově do této autorky. Knížka, jejíž děj probíhá v drsné atmosféře hor, mě velmi zaujala a velmi se mi líbila. Doporučuji!

01.06.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha z postředí, o kterém jsem ještě nečetla - propojení generací, historie, která není tak zjevná a je hodně patrná pod povrchem životů hlavních hrdinů. Česko-polský konflikt, který všeobecné povědomí nevede tolik v patrnosti, je zobrazen životy lidí, kteří historii prožívají.

01.06.2020 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Hmm, to asi ne.

01.06.2020 odpad!

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dobrá detektivka, jen mám raději děje, kdy není vrah úplně známý hned na začátku příběhu. Přesto však jsem četla jedním dechem a doufala, že vše dopadne dle očekávání. Mrtvoly v kufru, plánování několika vražd i neplánované vraždy. Rukojmí dvojčata hlavního vyšetřovatele - to všechno smíchalo dobrou detektivku.

10.03.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Předvánoční zamyšlení autora. Ale raději Medvědín, prosím... :-D

02.03.2020 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nejprve jsem si říkala, že to bude takový lehčí románek, ale děj mě vtáhl a nakonec - i kvůli zajímavé kompozici - dávám 4 hvězdičky. Odraz a přenos válečné doby do doby dnešní, propojení, dva páry s různými (a nebo v něčem podobnými?) osudy vtáhnout čtenáře do děje.

02.03.2020 4 z 5

Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Běžkyně - Krátký příběh o dlouhém běhu Lizzy Hawker

Inspirace a motivace, to ano, ale velmi mi vadilo překrývání jednotlivých závodů. Raději bych formát jednoho dlouhé běhu a s ním spojené prožitky, pocity apod.

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Napínavé, ale nic, co by na dlouho utkvělo v paměti.

21.02.2020 3 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Velmi dobrá kniha. Poutavý příběh, i když velmi děsivý. Představa, že ve válce člověk neměl vůbec v rukou svůj osud, je velmi drastická a dramatická. Hlavní hrdina s manželkou však hlavy nesklopili. Ale šťastný konec se nekoná.

21.02.2020 5 z 5

Nebyla jsem schopna dočíst, hodně hutné. Asi se k tomu musím postupně vrátit.

21.02.2020 2 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Zajímavá kniha, míchání kultur, časoprostoru, dech Japonska, inspirace japonskou kulturou. Murakami na mě dýchal celou tu dobu čtení. Různé roviny, někdy jsem se hůře orientovala. Nakonec hodnotím kladně.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Syrové, velmi. Autorka otevřela téma, které je velmi citlivé. Líbila se mi paralela s vranami, příběh skončil velmi neočekávaně, rychle, řekla bych zničehonic...

21.02.2020 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Čtivý popis cesty na vrchol. Autor popisuje svou sportovní kariéru s nadhledem, nebojí se sám sebe a svých chyb, které přiznává s tím, že to tak prostě má a měl. Myslím, že je velmi poutavé se dostat do hloubky mysli podobného sportovce velkého jména.

20.01.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá útlá kniha, kdy na každé stránce najdete něco, co se týká vašeho života! Doporučuji!

20.01.2020 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Přečetla jsem jinou knihou - rozšířené vydání. Příběhy jsou poutavé, avšak zdá se mi, že je tam více popisů, možná bych jako čtenář chtěla více proniknout do filosofie těch lidí, toho místa, do pocitů autora. Chápu však, že autor musí psát tak, aby neublížil organizaci, místním lidem apod. Každopádně poutavý vhled do práce člověka v rámci organizace Lékaři bez hranic.

06.01.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Musím říct, že jedna z nejlepších v této řadě. Napínavé do konce a vždycky, když už jsem si myslela, že je to vlastně jasné, tak se objevilo něco dalšího. Takže pachatel neznámý až do samotného závěru. A závěr zase nabádá k neukončenosti celého příběhu. Těším se na další!

03.01.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Válečný román plný osamění, nedořečeného, ale i vztahy mezí lidmi. Kam až je schopný člověk dojít? Co všechno je schopen obětovat? Závěr mi trochu neseděl, byl takový umělý, nechala bych to asi všechno více otevřené...ale jinak poutavé téma, zajímavé vykreslení postav, postupné odhalování minulosti. Líbilo.

02.01.2020 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Autobiografický příběh, poutavý, v podstatě uklidňující. Na druhou stranu se mi příliš nelíbila kompozice a také závěr, který byl už příliš "sebeprosazující", taková reklama na další počínání autorky.

02.01.2020 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh žen z drsného prostředí, ve kterém jakoby se zastavil čas. Jinde se vše mění - zde zůstává hodně při starém...a co hlavní hrdinka? Má šanci se změnit a tím pozměnit osud všech dalších generací žen, které byly k předurčeny k odevzdání se svému osudu, na který neměly příliš mnoho vlivu? Doporučuji!

02.01.2020 5 z 5