jolii jolii komentáře u knih

Neposedné fejetóny Neposedné fejetóny Tereza Cimburková

Milé, laskavě humorné, někdy poučné a k zamyšlení, takové je to čtení.

13.11.2019 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Čtu tuhle knihu ve vlaku a řekla bych, že je to trochu ošemetné, neb s nemizícím mírně přiblblým úsměvem vypadám asi trochu podezřele, ne-li jak tichý blázen. Ale já si to užívám.

30.08.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Moc dobrá kniha. Trochu tajemna, hodně chuti na kávu, akorát postav a příběhů. Ten poslední by ale mohl být o krapítek víc dotažený a méně sentimentální.

29.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vlastně nevím, co napsat. Vše už tu bylo řečeno. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla o víkendu. Celý patřil jí.

21.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi, opravdu velmi pěkně vykreslené životní příběhy několika generací jedné rodiny. Začnete číst a nejde přestat.

18.07.2019 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Většinu přečtených knih posílám dál, ale s touhle jsem se chvíli mazlila. Murakamiho styl mě moc baví. Už tuším, co můžu čekat a těším se. Povedená povídka s naprosto pravdivou závěrečnou myšlenkou.

06.07.2019 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Asi před půl rokem jsem si dala takovou Murakamiho jízdu. Čtyři knihy za sebou. A řekla si už dost! Ale teď, když tu vidím Kafku, právě díky ní, se mi doprčic stýská.

11.03.2019 4 z 5

Opravdu nic moc. Dočetla jsem už ledacos, ale tohle zatím ne. Nebaví, bohužel.

19.02.2019 1 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

K celé sáze chovám emoční ambivalenci. Neboť, jak praví slovník cizích slov, jedná se o "současné prožívání rozporných, smíšených a protichůdných, kladných i záporných pocitů a emocí vůči věcem, podnětům a osobám, např. sympatie a antipatie, lásky a nenávisti". A to jsem při čtení cítila.

19.02.2019 5 z 5

Ale jo, dočetla jsem.

19.02.2019 3 z 5

Já touhle knihou Marakamiho začínala a říkala si: "Bože, co je to za koninu?" Po přečtení jeho dalších už to vím. Mám ho ráda, kluka bláznivýho. Kluka, co se hledá a nemůže se najít. Rozumím a některé myšlenky z jeho knih mi stále víří hlavou.

04.01.2019 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Děj si prostě jen tak plynul a já četla. Nic strhujícího, nic překvapivého, nic hluboce filozofického, ale přesto poutavé a čtivé.

04.01.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Měla bych se učit na zkoušky. Ale copak to jde, když mám na očích tuhle knihu? Další díly jsem pro jistotu strčila pod polštář.

04.01.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Jeje, to zas byly noci. Krátké a s divokými sny. Platí pro celou trilogii.

06.06.2017 5 z 5

Kapitoly ze speciální pedagogiky Kapitoly ze speciální pedagogiky Jarmila Pipeková

I po 10 letech má studentům co nabídnout.

03.02.2017

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

No, my pejskaři musíme dát jedině pět hvězdiček.

03.12.2016 5 z 5

Věci kolem nás Věci kolem nás Karel Čapek

Útlá knížečka se mi dostala do rukou zcela náhodou a je to báječné čtení. Možná tedy jen pro starší ročníky, které ještě zažily ledacos samy, nebo u svých prarodičů. Samotné závěry fejetonů jsou však stále aktuální a musíte si říkat, že Čapek zkrátka viděl dál, než na špičku nosu. Pokaždé si říkám, jak by asi komentoval dnešní přetechnizovaný a odosobnělý svět.

03.12.2016 5 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Na můj vkus se tam trochu moc pracovalo, takový "socíkovský" styl. Ale osudová linka hlavních postav byla zajímavá, konec románu překvapivý. Dočetla jsem .

08.10.2016 3 z 5

Moje první pohádky Moje první pohádky Marie Tetourová

To by měla být povinná četba do každé rodiny.

14.09.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jo, jo, jo. Trochu kratší začátek by neškodil, ale jinak dobrá. Jen doporučuji nečíst před spaním.

07.09.2016 5 z 5