jolii jolii komentáře u knih

Měsíce, květy Měsíce, květy Macuo Bašó

Úžasné. Tak málo stačí k vyjádření všeho. Naštěstí jsem sbírku sehnala v antikvariátě, beru si ji všude s sebou na cesty. A trénuji na ní paměť!

Logopedické minimum Logopedické minimum Alžběta Peutelschmiedová

Útlá knížečka, která poutavou formou přibližuje úskalí ve vývoji řeči a co s tím.

Sto sonetů Lauře Sto sonetů Lauře Francesco Petrarca

Kdo vypoví, jak hoří, málo hoří!

Grafomotorika a počáteční psaní Grafomotorika a počáteční psaní Renata Mlčáková

Perfektní kniha, kterou využijí všechny učitelky MŠ a elementaristky. Je zde podrobně zpracovaná problematika rozvoje grafomotoriky a počátečního psaní i s praktickými příklady a ukázkami. Doporučuji rovněž osobní setkání s autorkou na některém z jejich seminářů na toto téma.

Přehled české výslovnosti Přehled české výslovnosti Jaroslava Pokorná,

Velmi obsáhlá publikace věnovaná české výslovnosti a správnému vyvození jednotlivých hlásek. Ač je v úvodu napsáno, že je vhodná i pro laickou veřejnost, nemyslím si to. Rozhodně však pro studenty logopedie a jejich následnou praxi. I tak možná knihu beze zbytku nevyužijí. Oceňuji hlavně perfektně vyobrazené postavení mluvidel při tvoření jednotlivých hlásek, logické uspořádání kapitol, snadnou a rychlou orientaci v informacích. Vše potřebné na jednom místě.

Logopedie Logopedie Jiřina Klenková

Výborná kniha pro začínající studenty tohoto oboru. Často se k ní pro rychlé osvěžení vědomostí vracím.

13.03.2016 5 z 5

Zdravotní postižení a pomáhající profese Zdravotní postižení a pomáhající profese Jan Michalík

Velmi užitečná kniha, zvláště před státnicemi z některých oborů speciální pedagogiky.

Starý král ve vyhnanství Starý král ve vyhnanství Arno Geiger

Je to výborná kniha. To téma se týká nás všech. Můžeme být pozorovateli, pečovateli i hlavními postavami. Kniha napsaná s velkou láskou i nadhledem.

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Knihu jsem dostala ke čtyřicátinám, takže docela drsárna. Zvlášť po přečtení některých pasáží: „Ze života se náhle stalo cosi časově omezeného. Z nekonečného oceánu, který jsem měl ještě před pár lety před sebou, je najednou rybník.
Je třeba zvykat si na představu, že některé věci při nejlepší vůli nestihneme.“
„Například?“ „Zbohatnout. Vyhrát olympiádu. Dostat Nobelovu cenu. Postavit si srub na Aljašce. Oslavit se synem jeho třicáté narozeniny.“ „Žádného syna nemáš.“ „O tom právě mluvím.“
Ne, je to fajn knížka.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Jednou se mě kolegyně ptala, jestli jsem někdy jedla ovocné wonty. Řekla jsem , že ne, že znám jenom Velkého Vonta. A ona vůbec netušila o čem mluvím. Chápete to? Změnila jsem zaměstnání.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Ještěže mám kamarádku, velkou čtenářku, která mě zásobuje takovými skvosty, jako je právě tento. Díky.

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Četla jsem všechny její knihy a jsem ráda, že touto jsem začala. Je totiž nejlepší.

Blues Blues Václav Hrabě

Čtu opakovaně a opakovaně žasnu, jak dokonale lze slova poskládat.

Nápovědi Nápovědi Hana Maciuchová

Tu knihu mám moc ráda. S láskou a citem vybrané básně, které je dobré číst v různých chvílích našeho života, něboť v nich lze nalézt stále něco nového, co nás právě osloví a zasáhne.

12.03.2016 5 z 5

Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti Petr Boček

Oba autory znám jako rodič dětí, které tito pedagogové učili. Opravdu bych neřekla, že umí být takto vtipní a naladěni na humor, který mám ráda. Kdo koupí, neprohloupí a pobaví se.

12.03.2016 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Stejně jako Hrdý Budžes bezvadná!

To si piš! ... a kresli taky To si piš! ... a kresli taky Jaroslava Kučerová

Kniha přesně stvořená pro společně strávené povídání a tvůrčí práci rodiče s dítětem. Takových knih není nikdy dost. Ideální věk tak od 8 let výš. Domýšlení příběhů, dokreslování obrázků, sousloví, přísloví, rýmování, povídání... zkrátka zábava s přesahem do mnoha oblastí.

10.03.2016 5 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Kouzelná kniha, srozumitelná pro předškolní děti textem, inspirativní pro fantazii svými ilustracemi.Jsem ráda, že na jejím vydání mám alespoň malinkatý podíl v rámci Startovače.

Písničky bez muziky Písničky bez muziky Emanuel Frynta

To je ale krásné, veselé a rozverné veršování. Koneckonců Emanuel Frinta je perfektní též jako překladatel skvělé nonsensové poezie Christiana Morgensterna.

Patchwork šitý na stroji Patchwork šitý na stroji Renata Bažantová

Doporučuji pro každou začátečnici. Spousta praktických rad, návodů a inspirace. Jedna z nejlepčích tuzemských knih o patchworku.