jolii jolii komentáře u knih

Šumperák Šumperák Martina Mertová

Pro staromilce a nadšence pro tuto stavbu. Mám doma a cením si jí.

17.02.2024 5 z 5

Kniha mi leží dva roky na nočním stolku a já po ní sáhnu zrovna v době, kdy mám sešitou mandibulu. Nevěřím, že mi neporupaly stehy, smála jsem se od začátku do konce. Ách, jak osvěžující.

04.02.2024 5 z 5

Mařenka: veselá knížka pro malá děvčátka Mařenka: veselá knížka pro malá děvčátka Marie Flieglová

Milé čtení pro malé slečny, které touží po nové panence, roztomilé sestřence a když se jim stejská, tak dostanou pejska. Jak byl ten svět krásný, čistý a jednoduchý, když jsme byly děti.

25.07.2022 5 z 5

Střípek pro štěstí Střípek pro štěstí Marie Flieglová

Kniha mého dětství. Krásné vzpomínky na čas, kdy mi ještě předčítala maminka.

25.07.2022 5 z 5

Říkadla o autech 2 Říkadla o autech 2 Petr Čepek

Tak jako jednička, ani dvojka nezklamala.

04.02.2022 5 z 5

Říkadla o autech Říkadla o autech Petr Čepek

Úžasná knížečka pro naše milované blázny do aut. A teprve teď už nezaměním Hondu a Hyundai. Přece Honda stojí jako věžák, Hyundai, to je trochu ležák :):):)

04.02.2022 5 z 5

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Sametové iluze jsou skvělé. Obzvlášť pro nás, kteří jsme onu dobu prožili ve stejném věku, jako hlavní hrdinové knihy. Dokonale jsem se vrátila v čase. A často přemýšlela, jestli doba předrevoluční byla tak nepestrá (nebo jak to mám nazvat), vždyť já tohle stejné prožila. Styl psaní, děj, zápletky i rozuzlení mě nenechaly spát. Opravdu výborné čtení. Takže v blízké době určitě sáhnu po dalším titulu od autora.

31.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po přečtení různých recenzí a komentářů jsem knihu otvírala se zvědavostí, zda budu patřit k těm, které oslovila. No, po přečtení mě trochu pronásledovala ve spánku, myslela jsem na ni i ve dne, takže ano, oslovila. Listopad 89 jsem prožívala přibližně ve stejném věku i rodinných konstelacích jako Marie, takže možná i proto. Občas už velká fabulace a přitaženo za vlasy, ale proč ne. A buďme rádi, že je to fikce. Zatím.

18.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nezbývá, než se přidat ke kladnému hodnocení všech pode mnou. Čtivý a zajímavý příběh, těším se na druhý díl.

12.04.2021 5 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Hodně zajímavé téma podané charakteristicky pro autorku. Jo, přečetla jsem rychle a s chutí.

11.01.2021 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

No zkrátka Erskinová. Chvílemi úžasné a napínavé čtení, chvílemi méně záživné. Ale knihy autorky mám obecně ráda, tak proč si i tuto nepřečíst.

11.01.2021 4 z 5

Andykódy Andykódy Andy Bureš

Přispěla jsem na její vydání a výtisky věnovala dětem s poselstvím příštím generacím. Z textů se neraduji, ani mi nepřináší potěšení, je to čirý děs. Ale jako poezie to nemá chybu.

11.01.2021 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Do Malinky jsem se nemohla začíst, ale Běsa mě chytla hned od začátku. Kniha k přemýšlení o tom, co nám život dává a bere.

25.08.2020 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Knihu jsem začala číst čistě náhodou a vůbec nejsem zklamaná. Zašmodrchaný, ale asi i reálný příběh jedné rodiny, velmi čtivě vykreslený.

09.07.2020 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Byl to docela zajímavý ponor do pocitů a prožívání adoptovaného dítěte, okolí nevyjímaje. Jo, dobrá kniha. Příběh mě zaujal a tak už se chystám na Běsu.

09.07.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Nebylo to super čtení, ale cosi mě popohánělo číst dál a nepřestávat, takže kniha na cca dvě odpoledne.

09.07.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Osudy postav a celý příběh opět vykreslen s velkou lehkostí autorce vždy vlastní. Postav hodně, občas jsem se ztrácela, ale vždy se zase našla. Čtení na jeden dech (den a noc).

13.05.2020 4 z 5

Pohádky z vesmíru Pohádky z vesmíru Marie Adamovská

Moc hezky zpracované téma vesmíru, seznámení s jednotlivými planetami přiměřenou formou. Děti opravdu baví a nějaká ta informace jim uvízne v hlavičkách.

10.02.2020 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Moc fajn čtení. Při "Také u nás v Horní Hrudce..." jsem se chechtala nahlas. Ve vlaku. Přečteno komplet při cestě Česká Třebová - Praha.

07.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Styl a jazyk, jakým autorka píše mě moc těší. Jako bych ani nečetla, jako bych jen poslouchala, jako by mi příběhy někdo přímo vyprávěl.

07.01.2020 5 z 5