Písničky bez muziky

Vtipné, objevné a hravé dětské básně vynikajícího českého filologa, spisovatele a překladatele Emanuela Frynty nesou sice název Písničky bez muziky, ale už dávno se téměř všechny proměnily v písničky s muzikou. Fryntovy originální, legrační a přitom moudré verše, původně psané jen pro synka Daniela, kolovaly už od 70. let v různých opisech a přinášely radost dětem i dospělým....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32840/pisnicky-bez-muziky-32840.jpg 4.747
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Písničky bez muziky

M-arta
09.12.2017

Klenot i mezi knížkami s přenádhernou češtinou...

taMira
09.06.2017

Tak tohle je knížka pro labužníky!

kní
23.05.2017

Vrabčáci byli zvědaví,
co všechno o nich věda ví
- i letěli to vyzvědět až do Akademie věd.
A od té doby věda ví,
že vrabčáci jsou zvědaví.
(Znám jednoho clověka z Hradce, ten rybařil na řece Svratce, a uprostřed vln si převrátil člun a uplaval mu háček nad cé.)
(Ukrutně zuřil na psa lev, že v jeho jméně napsal ef - a vynadal mu při kafi: "Copak se, tupče, říká lfi?")

Litocha
11.03.2017

Jsem ráda, že se ke čtenářům tyhle malé skvosty, kde každé slovo má své místo, dostaly - vyšly totiž až třináct let po autorově smrti. Frynta byl mistr slova, takže jeho básničky-hříčky jsou lehkonohé, zpěvné, zábavné, objevné, často s nečekanou pointou.

Slepice

to, co snese
malá hloupá slepice.

buccaneerka
18.10.2016

Mezi desítkami knih pro děti mi jen některé utkví v paměti - toto je jedna z nich.

jolii
10.03.2016

To je ale krásné, veselé a rozverné veršování. Koneckonců Emanuel Frinta je perfektní též jako překladatel skvělé nonsensové poezie Christiana Morgensterna.

vojtěch p.
21.01.2014

Soubor básniček , které pobaví.

maple34
06.05.2013

Soubor básniček, říkadel a povídaček z prostředí říše zvířat a lidí. Velmi bohatě užitá čeština, všechny básně se velmi svižně čtou, děti zaujmou a poučí. I když didaktická funkce je zde v ústraní. Primárním cílem sbírky je zábavnost, rýmování a vtip.