jolii jolii komentáře u knih

Stupně Stupně Christian Morgenstern

Spousta myšlenek, se kterými se ztotožňuji. Např. po "šichtě" v MŠ s touto: Jestli něčemu, co Kristus učinil, opravdu rozumím, pak tedy tomuto: ,,A odešel od nich na pusté místo."

Zbornaplaz Zbornaplaz Christian Morgenstern

Úžasný počin spojit Morgensterna s Bornem. Jsem nadšená! Nádherná kniha, kvalitně vyvedená. Vracím se ve chvílích splínu a hned je mi líp.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Milý a vlídný humor, nikoli za každou cenu třeskutý, stejně jako v jedničce. Bavila jsem se.

10.03.2016

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá oddychovka. Smála jsem se i nahlas.

Královny slz a ostružin Královny slz a ostružin * antologie

Opakovaně se vracím. Pěkně uspořádáno, líbí se mi i motta autorek básní a jejich minipředstavení v úvodu.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Bavila mě. Dřív jsem četla než viděla, tak to mám radši. A Cheryl chápu.

10.03.2016 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Ano, kniha patří k těm, co je člověk čte dlouho do noci. Začátek skvělý, s neustálou otázkou co bude dál? Pak mě ale trochu nudily pasáže o drogových excesech a rauších hlavních hrdinů, tak jsem trochu přeskakovala. Tarttové se ale skvě povedlo vykreslit postavu Borise, doslova jsem se u čtení ošívala. Nevyzpytatelní lidé jako on mě znervózňují i v reálu. Po rozvleklém středu byl konec zase trochu moc rychlý. Celkově jsem se ale bavila, těšila i zamýšlela, takže spokojenost.
Stránku 725 čtu už poněkolikáté ( mám vydání od Arga).

10.03.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pro mě jedna z mála knih, u kterých si i po čtvrt roce vzpomenu na děj a hlavně atmosféru příběhu. Na to, jaké jsem při čtení měla pocity a jaké obrazy jsem viděla. Skvělá.

Kačer Klap v Africe Kačer Klap v Africe František Adamec

Moje krásná vzpomínka na dětství u babičky. Za originál bych dala hodně.

09.03.2016 5 z 5