Věci kolem nás

Soubor fejetonů, causerií a drobných novinářských prací, věnovaný kritickému pozorování věcí kolem nás i lyrickému zasnění nad nimi, zároveň však i lidem a jejich poměru k věcem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28479/veci-kolem-nas-28479.jpg 4.437
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Cacolinka

Nechápu jak někdo k této knížce může napsat, že už mu nepřijde "současná". Mě naopak připadalo, že za uplynulých 100 let se nic nezměnilo...
Nebo snad lidi netouží si koupit kvalitní výrobky, které něco vydrží a né ošizené šunty, které se masově vyrábí v továrnách? Nebo už lidi doma nemají knihovny, ve kterých se snaží udělat jednou za čas pořádek? A sloupek "Člověk a kamera" přesně popisuje situaci, ve které se zrovna teď nacházím..:D
Takže za mě nadčasová knížka....

Mercatino
25.10.2017

Čapek ten musel mít ve svém oku užasný pozorovací smysl, který dokázal proměnit v pohlazení pro duši i mysl. Nádhera, vrátím se k tobě ještě knížko :)

kikidok
25.02.2017

Pěkná knížka, ale nejsem si jistá, jestli mi něco přinesla. Upřímně mě nebavila, možná protože je to už starší kniha a to, co tam Čapek píše se mě už netýká a asi se do té doby ani nedokážu přenést.

globetrotter
05.02.2017

Věci kolem nás jako audiokniha dostupná zdarma online:

jolii
03.12.2016

Útlá knížečka se mi dostala do rukou zcela náhodou a je to báječné čtení. Možná tedy jen pro starší ročníky, které ještě zažily ledacos samy, nebo u svých prarodičů. Samotné závěry fejetonů jsou však stále aktuální a musíte si říkat, že Čapek zkrátka viděl dál, než na špičku nosu. Pokaždé si říkám, jak by asi komentoval dnešní přetechnizovaný a odosobnělý svět.

pagac17
04.03.2015

S chutí jsem si přečetl svého oblíbeného spisovatele, kterého pamatuji ještě za svého mládí. Jeho povídky mě uklidňují od některé současné napínavé literatury. Jeho náměty pro jeho povídky jsou nápadité, nenahraditelné a vtipné. Děkuji ti, Karle.

Muflonius
17.09.2013

Pokud si chci odpočinou od dnešního světa, od reklam a bestselleru působících ne základní pudy a zvíře uvnitř, od stálé snahy o šokování...přečtu si něco od K.Čapka jeho laskavé postřehové reportáže obyčejného života jsou pohlazením pro čtenáře plného komerciálního patosu. Humor je nenucený a opět laskavý. Jinak v pravdě poetické počtení.

vhojta
13.03.2013

Dostalo se mi vše, co jsem od knihy očekával. Kniha je velmi čtivá a serióznější pasáže jsou umně prokládány suchým, avšak vytříbeným smyslem pro srandu.

fejetony

Karel Čapek