JointlieKat94 JointlieKat94 komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Vůbec nevím, co ke knize napsat. Četla jsem na mobilu jako "oddechovku" v práci, což teda vůbec nebyl dobrej nápad.

21.05.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Týjo. Kniha, která mě vážně dostala! Nejdřív jsem viděla film, pak mě trošku překvapilo zpracování knihy, takže doporučuji opak.. :) než jsem se v tom zorientovala. Je krásné, že knihu "píše" smrt. Liesel jsem si zamilovala, stejně jako Rudyho i Maxe. Chytla mne za srdce a nepustila, ještě teď se z toho dostávám. Fakt krásný a moc dojemný příběh. Děkuji, doporučuji, dávám 100%. ♡ P.S. všichni, kdo k ní píšou špatné recenze, i když za to nemohou, jsou pro mě "Dummkopf". :)

19.07.2017 5 z 5

Hlubina Hlubina Jozef Karika

Kariku bych asi potřebovala poznat! :D

Přečetla jsem od něj Trhlinu a ta nasadila laťku fakt vysoko.. jako druhou jsem zvolila Hlubinu, vlastně ani nevím proč..

Kniha mě celkem chytla od začátku, líbí se mi styl Karikova psaní, dokáže udržet pozornost. Napíná, neustále. Líbilo se mi i propojení s knihou Trhlina.

Tady se ale nějak nemohu rozhodnout s hodnocením.. jestli tři nebo čtyři hvězdy.

Vlastně je celá kniha trošku nesmyslně smyslná. Chápete?

Ale Hlubina byla taková.. jak to říct no. Nechutná? Ještě jsem nečetla nic tak nechutného. U výslechů StB se mi fakt zvedal kýbl. Nechutnosti. Ale četla jsem dál. Několikrát jsem si říkala, že to ani nedočtu, jakej to byl nesmysl (jakože UFO?), ale přitom mě to bavilo a tak jsem zase četla dál. Až jsem se dočetla na konec a teď prostě nevím.

Nevím, jak to zhodnotit, ale možná si tuhle knihu přeci jen nechám ve své knihovně, protože to vlastně zas tak hrozný nebylo, nebo co? :D

20.05.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

AUDIOKNIHA.

Popis dobové atmosféry- to bylo hodně dobře napsaný. Charakteristika celé rodiny.. výborná, až jsem si říkala, kdo má největší problém z celé rodiny.. adepta mám. Příběh se mi poslouchal dobře, konec trošku překvapil. Vlastně jsem čekala něco jiného (to i s příběhem).. bylo to smutné, ale v té době asi vcelku normální, myslím (až na ten konec).

Audiokniha byla moc dobře namluvená. Poslech se mi líbil.

22.04.2024 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto dokonalé! Nemám k tomu co říct, vlastním vydání z roku 2018 a to je vážně krása. A příběh samozřejmě výborný!

06.12.2023 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Nádherná kniha. Vtipná, ale zároveň tak strašně smutná. Propast hluboká, jako držka armády.. :D nebo tak nějak. Báseň jsem musela přečíst i partnerovi, aby věděl.
Knihu (plus ještě jednu, vydanou o spoustu let před touhle) jsem si s sebou vzala na dovolenou z prostého důvodu. Cestu zpět jsem si naplánovala přes Brixen, musela jsem ten slavný dům, ve kterém Havlíček strávil 4 roky svého krátkého života, vidět. Jaká škoda, že je v osobním vlastnictví a koukat se dá jen přes plot..

03.08.2023 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Osvícení pro mě byla hororová, pětihvězdičková záležitost, Doktor spánek je pětihvězdičkové pokračování, i když už ne tak hororové. Tady šlo spíš o příběh, člověka prostě zajímá, co se stalo s doktorem.

Moc se mi tu líbilo to obracení a propojování jiných světů. Pravý rod v čele s Kloboukovou Rose.. To napojení Abry a Dannyho, a taky musím přiznat, že jsem samozřejmě před přečtením viděla film, kterej mě teda dostal. Ale taky mě zarazilo, jak je ve filmu spousta věcí jinak. Pořád jsem si říkala proč? Na konci, u závěrečné scény, jsem teda byla malinko zmatená (no, vlastně i občas v průběhu, a netuším, jak by to scénaristi udělali), a odpoledne si to musím přečíst znovu, protože mi asi něco uniklo.. ale celou knihu k tomu spějeme a pak je najednou konec. To ale rozhodně nemění nic na mém hodnocení.

Prostě to byla fakt pecka, se zajímavým dějem. :)

28.04.2023 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Už ani nevím, který z dílů byl pro mě zatím nejvíc super, ale tenhle se řadí mezi ty nejlepší, protože prostě Noční hlídka je TOP.. :D

To, jak tam fungujou zákony-nezákony (zloděje a vrahy honíme, ale zas ne tak moc rychle, abysme je nedohnali,.. když je nějaká rvačka, tak prostě počkáme, až se to prežene a tak! :D).

Miluju to, naprosto a totálně. U tady toho dílu jsem se opravdu bavila, bylo to fakt skvělý! Těším se na další skvělý díl. :)

A propo, v tomhle díle se začlo vyskytovat nějako spousta chybiček, dřív jsem to buď nevnímala (nemyslím si) nebo přišla nějaká změna? V jednu chvíli je Tračník Tračníkem a náhle je z něj Točník! Jasný, na Zeměploše je možný všechno, ale.. :D

31.01.2023 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Výborné čtení!

Gaimana fakt žeru, vypráví jako nikdo jinej. Kdybych byla mladší, fakt bych se u toho bála (bála jsem se malinko i teď, ale pst..).

Přiznám se, že film jsem neviděla. Ale napravím to, jasně že musim. Už jen kvůli těm děsivejm knoflíkům místo očí.

Líbilo, a fakt moc. :)

30.12.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Tohle byla moje naprostá TOPka v thrillerech- zatím!

Knihu, i přes to, kolik má stran, jsem přečetla za pouhých pár hodin. Nehla jsem se od ní, tak napjatá jsem byla. Každou stránku, každou kapitolu, se dočítáme něco, co nám pomáhá ten příběh rozuzlovat. Musim se přiznat, že před usnutím (no jasně že jsem musela načerpat nové síly!) jsem se to snažila rozuzlovat sama- bezvýsledně. Něco mi teda trklo dobře, ale ne zcela všechno. Bylo to fakt dobrý.
A dokonce jsem pocítila kolem 2.hodiny ranní lehký strach. Četla jsem si v kuchyni, přítel už spal.. a samozřejmě jsem slyšela spoustu zvuků! :D

Jsem taky moc ráda, že se vynechala ta zvěrstva, odehrávající se na dětech. Díky za to! Jinak by to asi nedostalo těch 5*.

Jsem fakt sakra ráda, že jsem se na knihu vrhla, přitom tak dlouho čekala! Mrzí mě to!

16.10.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tak jsem si myslela, že thrillery nejsou nic pro mě.. shodou okolností jsem ale dostala chuť na něco napínavého, nervy drásajícího a depresivního (podzim miluju!). A hle! Našla jsem tohle..

Knihu jsem otevřela a nic jsem o ní netušila. Několik let jí mám v poličce a čekala na svou chvíli. Anotaci jsem nečetla a tak jsem šla do nejistoty.

Ale! Jsem z ní naprosto odvařená. Ta atmosféra! Neustále jsem byla napnutá, každou kapitolou (dá se říct) jsme se dozvěděli o něčem z Janovo minulosti, jeho seznámení s Alicí. To, co udělal. Co se stalo s Alicí. Všichni ze školky jsou pravděpodobně narušení jedinci (jasně, kdo normální by tam dělal!), i když to dobře tají.

Od knihy se nedalo odtrhnout, hrozně mě to bralo. A nějak si nemyslím, že by to byla "silně depresivní kniha", i když z toho, co se dělo Janovi, mi úplně příjemně nebylo, ale to dodávalo přesně na tý atmosféře. Bylo to fakt dokonalý.

Až na ten konec, čekala bych druhý díl s dovysvětlením (protože o čem jiném by byl?), nebo jen pár dokončujících stránek navíc. Sakra! :D

07.10.2022 5 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Jéje, to bylo ale pěkné romantické čtení! :)

V tomto vánočním čase jsem vytáhla jednu opomenutou knihu, o který jsem si říkala, že si jí dám na Vánoce. Tak jsem udělala. :)

Bylo to vtipný, sprostý (ale hodilo se mi to sem!), romantický a tak. Co víc člověk na Vánoce potřebuje? :D

Mě se teda rodina Carsonových líbila, i Emily. Ale Evan, tak takovýho bych taky chtěla! :D moc jsem se u čtení bavila, stránky ubíhaly rychle a četlo se to moc dobře. :)

27.12.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mě tahle spisovatelka asi vážně vyhovuje. Jsem spokojená, ačkoliv počet osob, které vyprávěly svůj depresivní a smutnej příběh je spousta, a člověk se lehce ztratí, ale po chvíli čtení je to dobré. Zvykla jsem si i na vyprávění v 1. a 3. osobě, asi mi to ani nevadilo.

Příběh dobře plynul, na čtení jsem se těšila a bavilo mě to. Chvílema to bylo fakt napínavý a vraha jsem odhadla asi 4x, ale špatně. :D

Konec je teda dobrej. Líbilo se mi. :)

29.07.2021 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Nejlepší kniha o spánku, jaká kdy mohla být. Četla jsem jí poctivě před spaním (autor píše, že mu vlastně vůbec nevadí, když u knihy usneme, že ho to potěší), autor tedy popisuje a vědecky předkládá důkazy o tom, co se děje v hlavě během spánku, jaký na nás má spánek vliv, k čemu všemu je dobrý.. člověk se po dočtení vážně snaží těch 7 hodin a více dodržovat.

Já mám po dočtení tendence všechny poučovat. Nechtějí poslouchat. Pořídim jim audioknihu. :)

02.07.2021 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Tak tohle bylo hodně dobré!

Za sebe, i z mé zkušenosti, musím říct, že všechno odpovídá realitě. Ano, i já byla chorobně žárlivá, ale týkalo se to asi jen prvních třech lásek, postupně se to snižovalo a teď už o tom ani nevím.. tohle všechno se mi odehrávalo v hlavě a sakra, měla jsem deprese jen při vzpomínce na to. Bolest, opravdu psychická i fyzická.. bezmoc a milion otázek bez odpovědí. Vše zbytečné.

Kniha je fakt skvěle napsaná. Jen jsem u Renaty stále očekávala tu změnu. A strašně mě štvala. (Byla jsem taky tak hrozná?)

Asi doporučuji k přečtení všem žárlivcům.

" Já, živoucí peklo. Peklo je ve mně, peklo jsem já. "

06.04.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Tohle prostě nelze nemilovat. Ačkoliv nejsem vdaná, mám přítele, který je jako můj manžel. Vypadá to u nás naprosto stejně. Miluju tuhle introvertní ilustrátorku, která snad zná celý můj život.

Miluju ty ilustrace. Mohla bych to prohlížet každý den, každou její knihu a najdu se ve většině. Je to skvělé!

31.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Od této spisovatelky má druhá kniha. A je skvělá.

Moc se mi líbí, jak to spisovatelka bere. Kolik lidí vyslechla, s kolika lidmi spolupracovala, aby se dostala ke konci.. je to vlastně asi smyšlený príběh, ale vyslechnutý od tolika lidí a pospojovaný do jednoho. Fakt jako hezký.

A teď k příběhu. Zajímavý byl zvrat. Čas rychle ubíhal, kniha pojímá několik let, i když Vám přijde, že je to psané den po dni. Z Liny jsem cítila stále nedospělou holku, i když se nedivím, z malého Jonase cítíte malého kluka, nějak si je neumím představit jako ty starší. Pro děti tohle musela být strašná zkouška, ale věřím tomu, že se z nich staly o to víc silnější osobnosti. Lidi, kteří si po tom všem vážili opravdu všeho. Slunce, tepla, vody, jídla..
Je to "krásná" kniha, kde nechybí ani láska, a ta od Andriuse byla pravá.

Nakonec ale musím říct, za co jsem strhla jednu hvězdičku. Je to za ukončení příběhu. Kniha mohla být klidně delší. Při rozdělení kapitol, které se četly vážně dobře a rychle, bych klidně ještě jednu, dvě kapitoly přidala, jen aby čtenářovi neunikla ta záchrana. Takhle jsme přišly o rozuzlení.

Jinak se mi ale moc "líbila".

17.12.2019 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tahle kniha byla snad i lepší, než ta první. Jelikož a protože jsem introvert, asociál, cítím se jak autista a na veřejnosti mám stejné problémy, když se mám "ukázat". Skvělá náhoda byla i v případě přítele. Sice je to taky introvert, ale v situacích, kdy já mluvit nemůžu anebo ze sebe dostávám bláboly, se ujme slova on. Taky mě zachraňuje. :D

Tahle kniha mně tedy vystihuje o něco více a díky bohu, NEJSEM V TOM SAMA.

Tahle autorka je vážně skvělá. Díky za ní. Knihami budu listovat do smrti, asi. :)

01.11.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Nelze dát méně, než 5*. Dala bych asi i více.

Toto téma mně velmi zajímá. Občas se i já cítím jako částečný autista.. :) Zde je autismus podávaný s lehkým, avšak příjemným, humorem. Je to krásně napsáno, je v tom spousta citů, spousta příběhů a jeden muž se skvělým srdcem. Občas si říkám, ze člověk, který na to není připraven, nemůže mít tolik trpělivosti s dětmi.. prostě to nelze. Klobouk dolů před lidmi, kteří jsou denodenně v kontaktu s autistickými dětmi. Prostě je to skvělé.

Kniha se četla krásně, avšak nemůžete ji přečíst na jeden zátah. Ty příběhy musíte vstřebat a užít si to čtení.

Můj osobní názor je, že se ke knize budu ráda vracet. Takových opravdu moc v knihovně nemám. A taky si myslím, a přála bych si, kdybych se s autorem osobně setkala. Asi nutně potřebuji mít podepsané obě knihy..

Je to krásné, je to milé, je to plné emocí, a z knihy mi bylo moc hezky na duši. Děkuji.

27.10.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Panečku, to byl ale krásný vánoční příběh. :) pana Dickense mám moc ráda, a čte se mi velmi dobře. Tento příběh mi trval chvilinku, a moc se mi líbil. Opravdu mě na Vánoce naladil, tak snad aby lidé toto poselství chápali a šířili. :) asi si tuto knihu budu číst každé Vánoce, abych na to nezapomínala. ;)

03.12.2017 5 z 5