Doktor spánek

Stephen King v knize Doktor Spánek navazuje na svůj předchozí román Osvícení, takže se opět setkáme se známými hrdiny. Malý Danny dospěl a přes svá dobrá předsevzetí se vydal v otcových stopách alkoholismu a záchvatů zuřivosti. Nakonec se však pití dokáže vzdát, usadí se v malém poklidném městečku a začne pracovat v domově důchodců. Zvláštní duševní schopnosti, které mu do určité míry zůstaly, mu pomáhají poskytovat útěchu umírajícím. Pomocníkem je mu kočka, která umí předvídat budoucnost, a Dan se stane „doktorem Spánkem“. Nečekaně však naváže telepatické spojení s dvanáctiletou Abrou, která se na něj obrací se zoufalou prosbou o pomoc......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418339/doktor-spanek-k2X-418339.jpg 4.3871

Osvícení 2.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Beta-Dobrovský

Doctor Sleep, 2013

Kniha Doktor spánek

rutto45

Aj napriek tomu, že kniha nedosahuje kvalitu Osvietenia, veľmi dobre sa čítala a okamihov, ktoré ma nudili bolo naštastie minimum.

L_Into

První polovina mě bavila moc. Pak to šlo s každou stránkou od desíti k pěti. Konec na můj vkus zbytečně akční, jak ale u Kinga bývá zvykem.

petaSk

Nedávno jsem zlomila hůl nad Stephenem Kingem, mým bývalým oblíbencem, který mě naučil číst "pomalé" knihy s houstnoucí atmosférou. Po Doktoru Spánkovi jsem sáhla po shlédnutí filmu. Ale bohužel se stalo totéž, co s Outsiderem - nemohla jsem se začíst a knihou se prokousávala 3x déle.
Ač má King zajímavé postavy, něco na nich mi připadá generické, je to jakési buranství a žoviálnost, a už mě to neba. Stejně jako "jakési" zlo odněkud (nápad zajímavý, ale o tom zlu se skoro nic nedozvíme), které jde po dětech (TO).
King je svou produktivitou obdivuhodný, a asi nelze po něm v jeho věku chtít, aby změnil styl psaní.
Doktor Spánek je pořád povedená kniha, ale já už potřebuju změnu.

Schary
27.12.2019

Úctyhodné pokračování Osvícení. Kniha nás provádí životem Danyho, který teda není moc radostný. Čte se od začátku do konce skvěle. Nejdřív Dany bojuje s démony z dětství, potom s démonem alkoholem a nakonec se objevují úplně noví, temní,zlí a vlastně i originální nepřátelé.

wesia
22.12.2019

Konec trochu..... nijaký. Skvělá kniha, ale kvalit Osvícení nedosahuje.

Daduna
18.12.2019

Kniha splnila očekávání v návaznosti na Osvícení.

pazdy15
15.12.2019

Většinou se volná pokračování (berme to jako 2. díly) málokdy vyrovnají prvním dílům. Zde ale Mistr dokazuje, že se dá v pohodě navázat na jednu z jeho NEJ (Osvícení... kde doporučuji i filmovou adaptaci!). Příběh nás krásně a v poklidu - avšak bez nudy a hluchých míst - provede spoustou nástrah a dějových zlomů, které se většinou vytvoří jen u Vás v hlavě ... nemyslíte ? :)

Costanzo
08.12.2019

Doktor Spánek je volné pokračování jedné z nejlepších knih (tedy alespoň za mě) s názvem Osvícení. Přebal knihy z reedice 2019 je naprosto famózní. Na začátku jsem nevěděla, co mohu od příběhu očekávat, přece jenom Danny po 40ti letech... nicméně autor bravurně navázal na knihu Osvícení, a za to smekám. King prostě umí. Příběh byl skvělý a nejlepší na tom bylo to, že když Danny vyslyší volání o pomoc od Abry, ještě netuší, že ho to zavede na to nejhorší místo jeho nočních můr. Zpátky tam, kde jeho příběh začal. Tam, kde málem zemřel...