Johhanka79 Johhanka79 komentáře u knih

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Dávám pět hvězdiček. Knihu jsem přečetla jedním dechem:-) a to víte mám ráda šťastné konce, i když s hořkou pachutí, že peníze vykoupí i vinnu a bohatí jsou nedotknutelní....

28.08.2018 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Čtivé, nápadité. A dopadlo to dobře:-) pravda zveřejněna. Smutné osudy. Téma neotřelé. Pět hvězdiček. Není co dodat:-)

19.08.2018 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Čtivé, chytlavé a velice aktuální téma v dnešní době. Ale jako každý Deaver, taak překombinované. Mrzí mne, že autor více nerozepsal vztahovou linku hlavních postav. Potažmo Linca a Arthura. Čtyři hvězdičky.

13.08.2018 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Sice místy trošku překombinované, ale tak chytlavé a čtivé. Nápadité prostředí i zápletka a sympatické postavy. Nejdůležitější: Konec dobrý, všechno dobrý:-)

12.07.2018 5 z 5

Hvězdy: úplný obrazový průvodce Hvězdy: úplný obrazový průvodce kolektiv autorů

Dala bych pět hvězdiček, ale za časté překlepy dávám čtyři. Jinak krásný "průvodce":-)

15.06.2018 4 z 5

Kraj padavých větrů Kraj padavých větrů Jörg Maurer

Kniha mne moc nechytla. Taková neslaná, nemastná. Nevím:-(

12.06.2018 3 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Za pět hvězdiček. Příjemné překvapení:-) Poměrně klidné krimi, které vás chytne a nepustí. Není co dodat.

17.05.2018 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

A uděláme z Harryho polotovar. Harry je morální a napůl mrtvý přesto podávající nadlidské výkony hodné terminátora... Zápletka zajímavá, provedení přehnané. Kniha se četla dobře, ale ten pocit: Dejte Harrymu hergot už pokoj... přetrvával celou dobu čtení. Kniha není špatná, jen všeho moc škodí. Ač mám celou sérii velice ráda, musím s hvězdičkami dolu:-(

02.05.2018 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak za pět hvězdiček. Kniha mne chytla a nepustila. Ačkoliv jsem zase "vraha" odhalila na začátku, tak dávám za pět. Retrospektiva, nejen Harryho osudy a mnohem mnohem více... Čtěte, opravdu doporučuji. Je to zážitek:-)

05.04.2018 5 z 5

Velké srdce Mika Larssona Velké srdce Mika Larssona Olle Lönnaeus

3,5 - 4 hvězdičky. Hlavním hrdinům byste chvílemi rádi dali do čumáku za jejich chování. Konec mě dojal. Vyšší hodnocení nemohu dát. Děj je zmatený, nelogický a překombinovaný. Když se to... tak se to... a nakonec se všechno v dobré obrátí. Tak relativní happyend byl příjemným překvapením.

17.03.2018 4 z 5

Sbohem, ptáčku Sbohem, ptáčku Jesper Stein

Výborná kniha. Měla jsem strach, zda budu moci knihu s tímto tématem vůbec číst. A přečetla, jedním dechem. Popis vyšetřování a citlivého přístupu u jinak tvrdého Axela Steena, bylo překvapením. Doporučuji a dávám za pět hvězdiček. P.S.: Já věděla, že vraždil on:-)

17.03.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak konečně jsem se dočkala a mohu dát Harrymu pět hvězd. Děj má spád jako vždy, hluchých místeček skoro není. Zase se o trošku dostaneme do nitra hlavního hrdiny. Neotřelý příběh. Celkově na mne tato kniha zapůsobila - člověku až mrazí. Doporučuji i pro neznalé předešlých knih!

05.03.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Část zápletky a "vrah" mi byl jasný skoro od začátku, zbytek děje již ne. Jako vždy čtivé a mající spád. Jen Harryho mi je nějak líto... dobrou náladu nečekejte.

25.02.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha se hezky čte. Děj je zajímavý a neotřelý. Jak už to u Nesba bývá, tak veselosti knížka mnoho nenabízí. Dávám čtyři hvězdičky za trošku nedotažené myšlenky děje, které ovšem v "přečtení jedním dechem" nijak nebrání:-)

12.02.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak tato knížka mne chytla a nedokázala jsem přestat číst do úplného dočtení.... Ačkoliv kniha patří do literaturu pro "náctileté", tak je zajímavá. Neříkám, že dokonalá, ale dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Na krátkou chvíli žijete s hlavními postavami a vrátíte se do svých mladších let :-) Za mne 5 hvězdiček. Příjemné zpestření:-)

21.01.2018 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

4 hvězdičky a kousek za parádní konec. Knížka jako vždy čtivá, ale paní pilotka mne celou knihu rozčilovala a říkala jsem si proč tuhle ženštinu zachraňovat, když dělá vše proto, aby zemřela nebo alespoň policii "vše usnadnila"!

21.01.2018 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

28.12.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pokud čtete jako já, stylem ještě jednu kapitolu a půjdu spát, no tak ještě jednu ta je krátká.... tak půjdete spát asi hodně pozdě. Knížka je čtivá, děj má spád a celkově mi byla sympatická. Při čtení jsem se leckdy i bála a hlavním hrdinům držela pěstičky, aby se jim nic nestalo. Jen ty dialogy mladistvých, to bylo o přes ústa:-)

28.12.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Spíše 3,5 hvězdičky, půl hvězdičky ubírám za poslední tři strany, které byly jaksi násilně šokující. Zajímavá kniha popisující "pozadí" jednoho únosu. Jak knihu čtete, tak postupně chápete, co a jak se stalo a jak do sebe "vše" zapadá a dává smysl.

01.12.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První díl ze série a velice, velice smutný. Velice pěkná kniha, která na mne zapůsobila.

01.12.2017 4 z 5