Místo určení neznámé

Ve světě došlo k několika podivným zmizením mladých vědců. Nikdo neví, co se s nimi stalo ani kam se poděli. Až jednoho dne začne být pohřešován nadějný výzkumník jménem Thomas Betterton a jeho případ dostane na starost inspektor Jessop. Shoda náhod – zřícení letadla do Maroka s Bettertonovou manželkou Olive na palubě a inspektorovo setkání s Hilary Cravenovou, která po rodinné tragédii nemá pro co žít, ale ani co ztratit a která je nápadně podobná Olive Bettertonové – vnukne Jessopovi myšlenku přichystat lest. Společně s Hilary se pouští do riskantní hry, aby se postupně dostali na stopu organizace zapletené do špionáží, nebezpečných výzkumů a snah po ovládnutí lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22631/misto-urceni-nezname-22631.jpg 4.3122

Destination Unknown (1954)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

dagmar5477

Sice z úplně jiného soudku, přesto mě kniha pohltila.Jedna z autorčiných nejlepších.

Johhanka79

Dávám pět hvězdiček. Knihu jsem přečetla jedním dechem:-) a to víte mám ráda šťastné konce, i když s hořkou pachutí, že peníze vykoupí i vinnu a bohatí jsou nedotknutelní....

omgjako

Agathu mám ráda každou :) řekla bych, že v tomhle příběhu bylo asi nejvíc zvratů, překvapení :) Jinak závěr na mě možná moc zrychlený.

Torino
01.11.2017

Nejspíš nejlepší kniha od Agathy Christie, kterou jsem zatím četla!

SaraL
23.08.2017

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

ladyfromskye
17.06.2017

Tak takový příběh jsem od Agathy Christie nečekala! Přestože to není detektivka v pravém slova smyslu a přestože začátek byl trochu dýchavičný, do knihy jsem se nakonec tak začetla, že jsem jaksi zapomněla, že bych se spíše měla věnovat učení ke zkoušce. Tak snad se mi to nevymstí :)

january
14.01.2017

Je vlastně škoda, že Christie zapletla do příběhu i detektivní zápletku (ta mě osobně vůbec nezajímala a při čtení rušila). A ještě větší škoda, že více nerozvinula filozofické přemítaní nad sílou davu, silného vůdce, lidské povaze, roli ženy atd. atd. .... Netypická kniha od Christie tak trochu zamáznutá detektivní linií.

soukroma
09.05.2016

Za příběhem by asi jen málokdo hádal královnu detektivek - žádná detektivka to totiž nebyla, spíš náznakem špionážní až fantaskní příběh. Zřejmě tím autorka reagovala ještě na dozvuk hrůz 2. světové války, protože se hluboce zamýšlí nad zásadními tématy svobody a práva na moc nad lidmi a světem.

Marián27
08.03.2016

Menej známe dieko od královnej detektívneho žánru ponúka originálny a neokukaný príbeh ktorý sa výborne číta a dokonale baví.
Som rád že pani Agatha sa nestratí ani v špionážnom žánri, dokonca mi občas prišlo akoby tvorca Jamesa Bonda sa nechal inšpirovať práve touto knihou. :)

Cella
25.05.2014

Úžasný příběh, snad až trochu scifiózní(-:
Celkem neznámé Agátino dílo, patrně neprávem opomíjené...

Modrina
19.05.2014

Vůbec by mě nenapadlo, že Agatha napsala něco takového. Hodně se mi to líbilo.

Kubíííína
27.12.2013

Tentokrát přišlo zklamání. Čtivé to sice bylo, ale napínavost tomu zcela chyběla. Dávám 51%.

wooloong
06.10.2013

Myslím, že autorka si je mnohem jistější, když píše o záhadných krádežích nebo vraždách. Špionské romány v jejím podání mi připadají až nezvykle naivní.

LG73
09.06.2013

Nejedná se o úplně klasický detektivní příběh královny detektivek. Kniha v podtextu reaguje na události druhé světové války (byla také napsaná krátce po jejím skončení). Ale samotný příběh je poutavým špionážním románem. I když Christie určitě napsala působnější příběhy, stojí za přečtení.

Pet007
02.04.2013

Agathu mám ráda, ale tahle kniha mne zklamala. Studená válka už je naštěstí za námi.

borknagar
12.03.2013

Zvláštní kniha, která se mi úplně k "Agátě" nehodí. Spíše špionážně laděná s bondovskými prvky a špetkou sci-fi. Divné, ale čtivé. Ale teď radši sáhnu po nějaké klasice s Poirotem v hlavní roli.....

Malin
12.05.2012

Miluju tenhle druh Agathiných knížek. Považuju je za její nejlepší (hlavně Muže v hnědém obleku!).

Sorry - Lazy
25.01.2012

Skvělý příběh, velké očekávání, ale konec se rozpadne a vyšumí... škoda. Jinak by to mohla být výborná kniha.

rm
12.12.2011

Je to trošku jiný žánr, než jsme u Agathy zvyklí (tedy blíž k tomu má Tommy a Pentlička). Přesto je to velmi čtivý a napínavý příběh. Doporučuji!

LenaBil
01.02.2011

Děj této knihy mne příliš neoslovil, spíše proto, že mi nebylo blízké špionážní téma. Jinak příběh je psaný velmi čtivě.