Kraj padavých větrů

Příjemné klima s výhledem na hory – první případ komisaře Jennerweina. Během koncertu v idylických alpských lázních se z galerie zřítí muž přímo do publika – je na místě mrtvý. A divák, na kterého spadl, také. Komisař Jennerwein se pouští do vyšetřování případu – byla to nehoda, sebevražda, nebo vražda? Prodírá se rozcházejícími se výpověďmi svědků, místní mezitím spekulují požitkářsky u piva a v horách pofukuje teplý alpský fén. Proč je najednou vážený majitel pohřební služby Ignaz Graseger tak nervózní? Komisař Jennerwein se mezitím dostává na horkou stopu… Podle románu byl natočen v Německu v roce 2011 i film Föhnlage - Ein Alpenkrimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241647/kraj-padavych-vetru-cg4-241647.jpg 3.418
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Omega

Föhnlage, 2009

Kniha Kraj padavých větrů

broskev28
19.09.2019

Já se připojuju k těm nadšeným. Styl vyprávění je naprosto boží:
"Na horách se tyká. Rozhovory pronesené v horách ulpívají. Obchody sjednané v horách zaručují úspěch. Odpovědi v horách jsou pravdivé a podstatné. Rozhodnutí v horách jsou dalekosáhlá."
Detektivní příběh, ano, ale tak skvěle odlehčený, tak typicky bavorský! Někde v komentářích jiných detektivek jsem četla stížnost na nesympatické vyšetřovací týmy plné lidských kreatur - tady jsou sympaťáci všichni, jsou opravdu tým a ještě to zvládají s humorem.
Až na několik nehezkých prohřešků proti mateřštině - většinou shoda podmětu s přísudkem v minulém čase - to byl skvělý zážitek: velmi netypický, ojedinělý, ale určitě hodný následování, a hlavně přečtení!
P.S. Aby bylo jasno: také žiju na horách . . .

JaneTrafy
20.01.2019

Nebyl to špatný příběh. Jen na začátku jsem se tak trochu ztrácela. Ale později to bylo lepší a víc a líp jsem se orientovala. Je to takové oddychové. Tady se ví, co kdo dělat, což mi vadilo. Jsem ráda, když vrah není do poslední minuty určen. :)

katerina5544
08.01.2019

Me to tedy bavilo :-) takova lehka originalni i vtipna detektivka. Proc ne? Tech thrilleru s potoky krve a tyrani je vic nez dost. Doporucuji.

milary
28.10.2018

Nelíbila se nikomu, koho znám. Ale mému muži pámbuzaplať ano, oba jsme se u ní královsky bavili. Díky soukroma a evosamankova!

Zlatinka.Emilly
20.06.2018odpad!

Této knize jsem neporozuměla :(

Johhanka79
12.06.2018

Kniha mne moc nechytla. Taková neslaná, nemastná. Nevím:-(

soukroma
31.07.2016

Pro mě báječné počtení: krátké, vtipné, sarkastické, plné zajímavostí (např. akinetopsie, kterou komisař - zatím tajně - trpí) a zajímavých slovních konstrukcí (při dietě si lze namazat pouze "homeopaticky tenkou vrstvu másla" na chleba; tým techniků jako skupina "larev" plazících se na nemožných místech v bílých overalech), místních i přespolních figurek a hlavně bavorského typického "šarmu" (hodně přemýšlení, jak si ekonomicky polepšit, ale také hodně úsilí na to vynaložené, obdiv k okolním horám i k horám jídla, schopnost se bavit po svém a ve svém kroji). Autor v textu nezapře zkušenost kabaretiéra, protože neponechá ani jednu větu či událost ležet bez povšimnutí, měl by psát dál. Umístění lázeňského městečka na dohled od Zugspitze a na dojezd od Rakouska a Itálie je pro knihu také plus, až na ten nepříjemný fén.

evasamankova
09.04.2016

Mně se tato kniha prostě líbila. Hodně netypická detektivka, která je detektivkou spíš jen napůl. Zbytek je groteska a absurdita naplněná jízlivým, suchým a zkrátka zvláštním humorem. A přece všechno jsou to vlastně situace z reálného života, jen podané s obrovskou (sebe)ironií..
Tahle kniha se nemůže brát jako ryzí detektivka, ani tak k ní přistupovat. Je to příběh s tradiční zápletkou zpracovaný úplně netradiční formou, v duchu "umím si udělat srandu z ostatních a hlavně sám ze sebe"..