Johhanka79 Johhanka79 komentáře u knih

Politicky korektní pohádky na dobrou noc Politicky korektní pohádky na dobrou noc James Finn Garner

Docela jsem se zasmála. Silně oddechové čtivo. Neustálé používání stejných slovních obratů Vám poleze na nervy již u druhé kapitoly. Nečekejte literární skvost, hloubku, délku, šířku:-DD ale myslím, že se jako pobavení před usnutím tato kniha nebude špatnou volbou.

22.06.2019 3 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Klasická blbina pro mládež:-D, tím si projde většina dívek. Ale alespoň jsem se zasmála a zavzpomínala na svá mladá léta. Nečekejte skvost, hloubku ani rozumný děj.

20.06.2019 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Ten konec.... kniha se mi líbila, sice velice úsměvná, přehnaná s nadlidskými schopnostmi hlavních hrdinů... ale ten konec. Nevím, co tím chtěl autor říci, ale mě osobně zkazil dojem z celé knihy.

11.06.2019 3 z 5

Není špatná, ale něco mi chybělo. Příběhy byly velice kraťoučké, rozbor zdlouhavý. Kniha na mne působila spíše odborným dojmem, než jako zábavné počtení ke kterému svádí její název. Nicméně jsem knížku s chutí přečetla.

30.05.2019 3 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Nečekejte literární opus, je to "oddychovka "a pokud budete číst večer v posteli, tak třeba i jemné mrazení a občasný úsměv na tváři při vzpomínce na své dětství. Proto čtyři hvězdy ač kvalitou textu a uměleckým slohem to nebude:-)

10.05.2019 4 z 5

Ajša Ajša Jesper Stein

Zatím nejslabší kniha celé série. Není špatná, ale něco jí chybí. Předešlé díly jsem přečetla jedním dechem, u tohoto dílu jsem se do čtení spíše nutila. Taková neslaná, nemastná, hluchá. Ale to je jen můj názor.

07.05.2019 3 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

První kniha tohoto autora kterou jsem četla a musím dát pět hvězd. Originální, neotřelé, čtivé, chytlavé a uvěřitelné. Originální zápletka, děj má spád, bez hluchých míst a umělého natahování. Vřele doporučuji!

19.04.2019 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Tak smutné! Tak smutné! Tak pravdivé. Nedávám pět hvězd. Proč? Příliš nevyřčených a otevřených "věcí"... Ale jsou další díly já vím...Přesto krásná kniha, nad kterou se nejednu zamyslíte! Upřímně tuto knihu doporučuji!!!

27.03.2019 4 z 5

Osudový dluh Osudový dluh Olle Lönnaeus

Kniha od mého oblíbeného spisovatele. Není, špatná, jen ... nevím, nějak mne úplně nechytla za srdíčko. Přišla mi mdlá a místy popletená, nedotažená. Nevím no. Spíše 3,5 hvězdičky.

19.03.2019 4 z 5

Desátý svědek Desátý svědek Leonard Rosen

Zajímavá kniha. Děj má spád, není přehnaný. Celkově je knížka čtivá a chytlavá. Téma sice smutné, ale stále aktuální. Dávám čtyři a půl hvězdičky za závěr... který mi zahrál na city:-) Chvilkami člověku při čtení až mrazilo. Doporučuji tuto knihu!!!

09.03.2019 4 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Za čtyři hvězdičky. Zajímavý námět a zpracování celé knihy. Šťastný konec aspoň v rámci možností. Co víc si přát?

27.02.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nejlepší díl celé série. Uvěřitelný Harry, který už tolik neoplývá nadpřirozenými schopnostmi. Ano, přežije zabojuje, ale uvěřitelně:-) Trošičku uspěchaný konec. A co vlastně bylo Rachel? Dávám pět hvězd i přes drobné nedostatky. Čtivá, chytlavá kniha, kterou nebudete chtít odložit.

18.02.2019 5 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Čtivá, ačkoliv předvídatelná kniha. Překvapení se nekonalo. Dala bych spíše tři a půl hvězdičky (za překlad). Knihu doporučuji. Je to taková "oddechovka", jen nebýt toho chvílemi krkolomného překladu.

08.02.2019 4 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Kniha se mi moc líbila. Přečtena jedním dechem. Trošku smutná, jako celý tento žánr. Sympatický hlavní hrdina. Vychytralý hlavní podezřelý. Neprotahované a uměle nastavované, morálním dilematem protkané. Pět hvězdiček.

27.01.2019 5 z 5

Neviditelný muž ze Salemu Neviditelný muž ze Salemu Christoffer Carlsson

3 a půl hvězdičky nejde a 3 hvězdičky jsou málo. Knížka se četla moc hezky. Nebyla přehnaná a hlavní hrdina nebyl jak terminátor. Jen spousta věcí byla taková, nedotažená. Možná to byl úmysl autora, kdo ví:-)

15.01.2019 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Pět hvězdiček. U knih s takovouto tématikou je asi zvláštní napsat: Tato kniha je krásná... Ale je krásná, svým osobitým způsobem. Čtivá, chytlavá... a občas úsměvná.

05.01.2019 5 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Knížku jsem dočetla. Ale nevím. Nic moc. Filosofické teze a děj nula:-( Knížka je asi dobrá, jen ne pro mne

31.12.2018 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Plný počet hvězdiček. Konečně Harry, který není terminátor:-D, klidnější Holleovka, uvěřitelná, příjemně čtivá. Není co dodat a happyend....

28.12.2018 5 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Ani druhý díl nezklamal a já se příjemně bavila:-)

16.11.2018 5 z 5

Od srdce jsem se opravdu zasmála. Příjemná kniha. Dokonce i můj přítel si ji chce přečíst. Ženy hrdě vystavujme svůj Mischelin:-DDD

05.11.2018 5 z 5