Velké srdce Mika Larssona

Velké srdce Mika Larssona https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162365/velke-srdce-mike-larssona-162365.jpg 3 29 11

Mike Larsson má velké srdce, ale své nervy bohužel často neudrží na uzdě. Proto se mu za 45 let života téměř nic nevydařilo. Ale když je jednoho krásného podzimního dne propuštěn z věznice Kirseberg v Malmö, rozhodne se: Teď se stane dobrým člověkem. Teď bude pro Robina pořádným tátou. Jen ještě musí ukrást poslední auto... Jak dá Mike Larsson svůj zkažený život do pořádku? Jak má začít znovu a zapomenout na vše, co bývalo? Román o lásce, naději a tragické smrti patří mezi nejsilnější příběhy skandinávské literární školy.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Brána

Mike Larssons rymliga hjärta , 2011

sima.mis
07.05.2020 2 z 5

Kniha o které jsem dlouho přemýšlela, hlavně o vztahu syn - otec. Dalo se číst, některé pasáže trochu nadsazené ale i úsměvné.

SilvieSisinka
11.06.2018 4 z 5

Spisovatel je novinář.Styl knihy je něco jiného jak klasická detektivka.Mě teda baví moc a hlavně že je to zase něco jiného :-) Určitě přečtu další knihy novináře.Napínavé,zajímavé,čtivé.

Johhanka79
17.03.2018 4 z 5

3,5 - 4 hvězdičky. Hlavním hrdinům byste chvílemi rádi dali do čumáku za jejich chování. Konec mě dojal. Vyšší hodnocení nemohu dát. Děj je zmatený, nelogický a překombinovaný. Když se to... tak se to... a nakonec se všechno v dobré obrátí. Tak relativní happyend byl příjemným překvapením.

sipkulka
28.12.2017 3 z 5

Z této knížky mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu se o ní dá říct, že se jedná prvotřídní slátaninu, ale na druhou stranu mě bavila a chvílema sem byla i patřičně napjatá a to i přesto že spoustu věcí se dalo předvídat už dopředu...

Rizek75
22.12.2017 3 z 5

Asi jsem čekal od knihy něco víc... Nicméně příběh se odvíjel tak, jak se dalo očekávat - od postupného uvedení postav a "ducha" celé knihy, až po chvíle napětí a nepřekvapivý? konec.
Vidno jest, že autor je novinářem. Právě takový styl mi některé pasáže připomínaly.

Izu
11.04.2017 4 z 5

Za mě spokojenost, příběh o hledání cesty k synovi v podobě pro mě sympatického Mika se mi líbil.

whiolet
08.01.2017 4 z 5

Čekala jsem více akce, bude to znít asi blbě,ale od každého severského autora očekávám krev, více násilí a zamotaný děj (myslím, že za to může hlavně Nesbo). Každopádně ačkoliv kniha plynula pomalu, líbila se mi a nakonec mi to vůbec nevadilo. Je to takové nenásilné víkendové čtení

Sarah01
28.11.2015 4 z 5

Knihy od tohoto autora mám ráda a ani tentokrát nezklamal. Přiblížit život člověka po propuštění z vězení a takzvaného věčného smolaře se mu povedlo dobře. Hlavní hrdina mi nebyl zpočátku vůbec sympatický, spíš jsem cítila lítost, ale získal si mě vztahem k synovi, když už ničím jiným.

Evik30
31.07.2014

Čtivá kniha i když děj je takový trošku obyčejnější. Kniha se čte rychle, takže na takové rychlejší počteníčko je úplně ideální.
Prolíná se tam spousta postav, míst a dějů a vše je tak trošku "postavené na hlavu".

cicibajza
13.10.2013 3 z 5

kniha, ktorá neurazí, ale ani nenadchne...

evasamankova
22.08.2013 3 z 5

Příběh vypráví o notorickém smolaři Mikovi, který díky své horké hlavě strávil za svůj život ve vězení více času, než by chtěl. Po propuštění se kvůli synovi rozhodl pro nápravu a vzorný život. Nejde to však snadno a vyskytnou se komplikace. U něj i u syna.
A pomalu se rozjíždí kolotoč dalších průšvihů.
Autorovi nelze upřít čtivý styl, ale přesto mě chytlo až posledních 100 stran. Více jak polovina knihy nebyla na děj nijak bohatá a dost se to táhlo. Živější konec to naopak trochu vynahradil.

švédská literatura severská literatura

Olle Lönnaeus