Joannebro Joannebro komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha, kterou by jsi měl přečíst každý. Kniha, která Vás natolik vtáhne, že si připadáte jako by jste v těch zákopech byli, tají se Vám dech a je Vám střídavě do pláče a do smíchu. Nemohla jsem se odrthnout. Jedna z knih, ke které se budu vracet. Smekám svůj neviditelný kloubouk, pane Remarque.

25.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mě určitě ano. Slepá mapa mě úplně nadchla. Čtivý příběh, spoustu zvratů a postavy, které nejsou prvoplánově pozitivní a bez chyby, mají své mouchy, ale to je právě to co se mi tak libí. A když čtete o jejich životech, tak jim ta jejich životní zaškobrtnutí pomalu odpouštíte, protože jsme přece jenom lidi. Skvělá kniha.

23.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další kniha od Aleny Mornštajnové a opět nezklamala. Skvělý neotřelý příběh, charakteristika postav mi opravdu seděla. Co dodat, opravdová radost číst tuhle knihu. Rozhodně můžu doporučit všem kdo od této autorky něco četli nebo těm, kteří se na to teprve chystají Už se těším na další knihy :)

26.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tatéra jsem přečetla během dvou dnů. Neuvěřitelný příběh dvou mladých lidí, kterým se do života postavila válka a holocaust, ale i přesto se nevzdali a dokázali najít společnou lásku a přežít. Příběh občas působil stroze, ale právě to tomu přidává na autentičnosti a vtáhne Vás to do děje. Děkuju za tento smutný ale presto úžasný příběh

12.04.2019 5 z 5

Kniha vizuálně opravdu hezky zpracovaná, to musím ocenit. Myšlenka Hygge je opravdu zajímavá a líbí se mi takové ty maličkosti, které to celé utváří. ALE - Kniha na mě působí jak článek někde na internetu nebo v časopise. Autor se často opakuje a občas mi to přijde komické, jak z takových drobností jako je zapalování svíček, zachumlání do deky a tak dale dokáže udělat takovou vědu. Přiznám se, že knihu mám hlavně kvůli její vizuální stránce. Občas do ní nakouknu ale nemyslím si, že je to něco k čemu si sednu a přečtu to.

13.03.2019 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Četla jsem spoustu knih o koncentračních táborech a holoucastu. Ale musím říct, že tato kniha byla opravdu skvělá a silná. Surová ale plná emocí. Chtělo se mi brečet, chtělo se mi I smát. Přiznám se, že především v části, kde popisuje experimenty Dr. Mengeleho se mi dělalo nevolno a přemýšlela jsem, že knihu snad ani nedočtu. Ale byla by to škoda, především proto, že Violin příběh by neměl být zapomenut. S každou knihou, s každou větou žasnu jak silní lidé byli a nenechali se zlomit. Neuvěřitelné. Děkuju.

31.03.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak tohle byla jízda. Líbilo se mi jak postavy nebyli vumělkované, bez jediné chyby. Naopak. Kniha ze života, o životě. Myslím si, že se v některých situacích člověk prostě najde. Druhá kniha od Hartla co jsem četla a jsem nadšená. Rozesměje I rozpláče.

26.06.2019 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Pro mě je to naprosto zásadní kniha. Dostala jsem se k ní náhodou a bylo mi ctí sdílet skrze její stránky takhle silný příběh. Fascinující bylo sledovat dva naprosto odlišné životy dvou lidi, kteří byli tak vzdáleni a přitom blízko. Ideologie a víra v něco víc dokáže člověka změnit, a je už jenom na něm jak se k tomu postavi. Bude bojovník nebo bestie ?! Doporučuji všem. Tohle je určitě jedna z knih, kterou by měl člověk ve svém životě přečíst.

26.10.2018 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Přiznám se, že jsem se dlouho rozmýšlela jestli zkouknout film nebo přečíst knihu. Ale jsem ráda, že zvítězila kniha. Celou dobu jsem byla v napětí a ačkoli příběh o panu Schindlerovi znám trnula jsem při každé stránce. Krasný příběh, skvěle napsaný. Myslím si, že tuto knihu by si měl aspoň jednou v životě přečíst každý. Už jenom pro to, že nám to ukaže, že i v tak těžkých životních situacích jako je válka se najdou tací, kteří se za Vás postaví a pomůžou Vám přežít ačkoli riskují svůj vlastní život.

26.07.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě super kniha, při které se člověk pobaví. Je čtivá, plná vtipných situací se zajímavými postavami. Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě ne poslední. Doporučuju

10.06.2019 5 z 5

Jako většina lidí jsem si přečetla Analfabetku až po Staříkovi, a ano knihy jsou si svým humorem, troche I příběhem a stylem dost podobné. A to se mi líbilo. Rozhodně si nemyslím, že by šlo o špatnou knihu. Kniha se mi líbila. Hlavní postava Nombeko je svérázná, chytrá a opravdu mi sedla a stejně tak ostatní postavy. Rozhodně stojí za přečtení, oddechovka u které se zasmějete.

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Příběh mě zaujal, především proto, že se nejednalo o "Typický příběh" z Osvětimi. Hlavní hrdinka, Němka, arijského původu se dobrovolně rozhodne odejít do Osvětimi aby byla se svojí rodinou.Cikánskou rodinou. Neuvěřiteně silný příběh. Bezmoc, nepochopení ale zároveň vnitřní síla Helen, která se nebála postavit se svému osudu a bojovala o svůj život, životy svých dětí ale i o životy svých přátel a všech v táboře. Stránku po stránce jsem tajila dech. Přiznám se, že konec jsem probrečela. Silný příběh. Během dvou dnů přečteno. Doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Myslím si, že je to jedna ze základních knih co by si měl člověk přečíst. Zajímavý pohled do života a pocitů mladého děvčete, které žije v tak nelítostné době. ALE musím se přizat, že jsem občas měla pocit, že je to zdlouhavé, některé části mi přišli nudné. Nicméně kniha sama o sobě není špatná a myslím si, že by si ji měli přečíst minimálně ti, kteří se o období 2. světové války zajímají.

26.06.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla během pár dní, Je čtivá, líbí se mi vyprávění z pohledu různé generace. Je sice pravda, že autorka v příběhu často skáče od tématu k tématu ale mě to nevadilo. Naopak se mi líbilo to propojovaní mezi postavami a jejich životní příběhy, hezky to navazovalo. Původně jsem si myslela, že kniha bude především o období války, ačkoli jste cítili vliv války skoro na každé stránce, dějově se příběh odehrává především před a po válce. Nicméně bych knihu určitě doporučila.

13.03.2019 4 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila. Líbil se mi humor, který tu byl použit a celkové propojení děje. Postava Alana byla naprosto famozní. Jediné co mě na mrzí je to, že jsem jí dočetla a skončila. Užásná a skvělá.

11.10.2018 5 z 5

Memento Memento Radek John

Naprosto mě kniha pohltila. Drsné, surové a k zamyšlení. Knihu bych doporučila všem.

17.10.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Třetí kniha od Hartla, kterou jsem četla a nezklamala. Občas mi přijde, že se opakuje, ale mě to prostě baví. Hltala jsem každé slovo. Bylo mi do smíchu I do pláče. Co si budem - Patrik to prostě umí. Není to nic náročného ale to ani nebyl záměr. Kniha pobaví a zabaví. To je hlavní. Takže díky moc :)

21.11.2019 4 z 5

Bavila jsem se. Opravdu jsem se od srdce zasmála nad někdy až absurdními situacemi. A to je právě ono. Maličkosti vygradované do maxima. Kniha psaná z pohledu ženy a muže na jednu stejnou situci je prostě skvělá. Doporučila bych jí každému kdo se chce zasmát nejen postavám v knize ale občas I sám sobě, když si uvědomí, že některé drobnosti dělá taky :)

13.03.2019 4 z 5

Kniha byla čtivá a vtipná, líbilo se mi, že se tolik (narozdíl od Analfabetky) nepodobá Stoletému staříkovi (který je podle mě od Jonase zatím nejlepší). Líbí se mi humor, který autor ve svých knihách používá. Nicméně mi Zabiják přijde nejslabší, ale určitě bych ho doporučila. Minimálně tomu, kdo má rád severský humor a troche té ironie v životě.

04.03.2019 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Mě se kniha líbila, zajímalo mě co se stalo s Cilkou. Člověk žasne co se dříve dělo. Občas jsem si říkala, jak moc je to přitažené za vlasy, ale potom co jsem přečetla tolik knih o holocaustu, jsem si říkala, že je to možné. Knih o tom co se dělo po válce v gulazích a na Sibiři jsem moc nečetla, ale myslím si, že kniha vcelku odpovídá skutečnosti. Táter se mi libil o trochu víc ale Cilčina kniha taky stojí za přečtení.

03.12.2019 4 z 5