Holocaust

Sugestivně napsaný příběh strastiplného osudu evropských Židů za druhé světové války a ještě před ní, po nástupu fašismu v Německu. Román je střídavě vyprávěný z pozice mladého německého právníka, který nastoupil místo sekretáře R. Heydricha a postupně propadne nacistickému fašismu a ústy mladého židovského chlapce, jehož rodina zahyne a on přežije jako člen partyzánského odd. na Ukrajině. Román má sílu autentické výpovědi: židovský chlapec, jediný přeživší člen velké rodiny, odjel do Izraele a pokusil se rekonstruovat osudy svých mrtvých blízkých. Román byl zpracován jako TV seriál....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11571/holocaust-11571.jpg 4.889
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , X-Egem

Holocaust, 1978

Kniha Holocaust

jankor

jedna z nejlepších knih o holokaustu, docela bych ráda viděla i seriál, koho toto téma zajímá, neměl by vynechat...přesto, že je to téma bolestné, dá-li se to o těchto knihách říci, je to zatraceně dobré čtení.....

ErikaJ
12.12.2021

Jedna žena tiše prozpěvovala dítěti, které držela v náručí. Dítě se stále ptalo, zda už půjdou domů. Zdálo se mi, že jakási asi dvanáctiletá dívka se ptala, jestli stihne domácí úkoly.
Všechno trvalo jen několik sekund.
Na signál Foltze se rozštěkaky kulomety. Do nosu mi vnikl zápach střelného prachu.
V mlze jsem viděl Židy, jak padají jeden přes druhého. Na tělech byly vidět malé zarudlé dírky.
Dívka, která se ptala na domácí úkol, ležela přes tělo své matky. Objímaly se, už obě mrtvé.

Neskutečná krutost! Při čtení tohoto příběhu, stejně tak i všech ostatních, spojených s holocaustem se pokaždé ptám, jak se tohle vůbec mohlo stávat? Jak někdo mohl brát bez výčitek život jinému národu? Dokonce i dětem? Proč si Němci připadali jako nadlidi? A jak s krví na rukou mohli vůbec žít?

rumund
17.06.2021

Tak tohle to byla naprostá špička. Přečetl jsem už mnoho knih na téma holocaust, ale tahle kniha mě vážně dostala. Je skvěle napsána ze dvou úhlů pohledů. Jak z pohledu německého vojáka Dorfa, tak židovské rodiny Rudiho Weisse. Mám doma už několik let i TV seriál, kdy jsem sledování nevím proč odkládal, ale hned dnes se začnu koukat. Jsem moc rád, že se tato kniha dostala do mé "válečné" knihovny a bude zde mít stálé místo.

Pivka1
08.06.2021

Strašné, jako konečně všechno, co je z války. Jak takové hrůzy může způsobit člověk člověku.....

rodak
10.04.2021

Vždy když čtu tuto literaturu, nechápu jak něco takového se mohlo dít. Příběh obou účastníků se vám po přečtení sekne v hlavě a těžko to vyženete.

apq
06.03.2021

Kniha mě naprosto pohltila.

travaisik
13.05.2020

Velmi silná kniha.Doporucuji přečíst.

dominika8192
05.02.2020

Musím říct, že je to po dlouhé době kniha s touto tématikou, která mě hodně chytila za srdce. A upřímně - Erik Dorf mě od počátku neskutečně s.al těmi svými fanatickými vizemi, kdy "přece očišťují Evropu od havěti, je to jejich božské poslání". Zas a znovu jsem se přesvědčila o tom, že soustavným vymýváním mozku můžete i z relativně vzdělaného člověka udělat bezduchou loutku, co vás poslouchá na slovo, páchá zvěrstva a ještě si to umí v sobě srovnat. Hodně nepříjemná a znepokojivá kniha.