Jitka822 Jitka822 komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak dobře, napsané je to dobře ALE sakris co ten konec? To už to autora přestalo bavit. Navíc celou dobu velka podobnost s deseti malými černoušky...velké zklamání. Dvě hvězdičky za umění vtáhnout. Víc nic, prostě nic.

28.04.2021 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Měla jsem touhu přečíst knihu na doporučení...ale hokej? No zkusila jsem a ač kniha vlastně není téměř o ničem jiném než o hokeji a vztazích v hokejovém světě, městě a rodinách...je kniha velmi milá. Člověk se velmi snadno začte.

20.11.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Jsem nadšená. Rok 68 jsem nezažila, ale díky této knize vím, že jsem ráda, že jsem ho nezažila. Člověk prochází během invaze Prahou s hlavními postavami a vstřebává atmosféru a pocity beznadějně z okupace. Je to jen kousek skutečnosti, ale famózně podaný.

31.07.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Je to úsměvně psané v duchu původního díla. Možná, že trochu opakující se a i trochu okaté zápletky. Přesto si člověk rád přečte nové zážitky starých známých!;)

31.07.2019 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Četla jsem téměř všechny aristokratky (kromě té co nedávno vyšla) a už ani nemám chuť si jí kupovat (je to stále dokola). Ovšem Deník kastelána je u mě nad všechny aristokratky. Není to nudné jednotvárné a stále se tam něco děje co nutí číst dál. Psaní formou deníku je skvělé. U této knihy jsem se opravdu smála, a to i nahlas.

22.11.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Hezká kniha, která se velmi jednoduše čte. Dívčí román je výmluvný žánr - happy end mi kazí dojem. Knihu jsem přečetla za tři dny (po večerech:)), ale zatím nevím, zda ještě od autorky nějakou přečtu - dívčí romány nejsou můj top výběr.

20.10.2018 3 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Četla jsem sedmiletému synovi. Kniha je pro trochu starší. Každopádně za me skvělá volba.

07.03.2024 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha na doporučení - těšila jsem se. První polovina super!! Ale co se stalo pak? Chtěla jsem to dočíst...zajímalo mě jak to dopadne, ale prokousat se téma litanijema stále stejného textu...uff , přeskočila jsem stránky a zjistila co mě zajímalo. Ta kniha by byla skvělá, kdyby byla poloviční.

07.01.2024 2 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Kniha na doporučení. Téma po kterém bych normálně nesáhla. Příjemné knižní osvěžení. Obsahově smutny a někde bohužel stále platný přístup společnosti o nadřazenosti, která zavede všechny jen špatným směrem.

28.09.2023 4 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Příjemné čtení s poodhalenim historie. Za mě pěkné a velmi čtivě napsané.

28.08.2022 3 z 5

Příběhy ze staré zahrady Příběhy ze staré zahrady Jitka Tokárová

Krásně ilustrovaná kniha plná krátkých příběhů myšky a plsika. Se synem (4 roky) již čteme za měsíc podruhé. Mě se skvěle čte a syn napnutě poslouchá (což není zvykem). Opravdu moc doporučuji!

20.11.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Velmi strhujicne napsaný příběh. Knížku je těžko odložit, ale je velmi ponurá.

25.03.2020 3 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knihy od autora se mi líbí. Obávala jsem se, že nebudu jako laik rozumnet genetickým pasážím. Ale mýlila jsem se. Je to tak skvěle napsané, že 90% odborneho textu porozumí i laik a ještě se něco přiuči!;) Příběh je silný. Až si říkám, že přesně takoví musí být "trpaslici" a nemyslím to v negativním smyslu. Konec příběhu mě šokoval.

26.10.2019 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Příjemné čtení. Okatý konec a příběh, ale prostředí a popis moc pěkný! Na dovolenou příjemná kniha!

31.07.2019 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Hezká kniha na dlouhé zimní večery, případně na dovolenou, pro někoho kdo čte více jak pár stránek po večerech. Kniha se mi chvilkami zdála zdlouhavá, a to až tak do půlky. Pak to teprve začalo být zajímavější a pro mě příběh získal spád. Líbí se mi (a za to jsou ty hvězdičky), že se děj posouvá rychle po časové ose (co kapitola to rok).

22.11.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku jsem si říkala, že to není moc optimistická kniha - starý pán, kterého už netěší žít. Ale postupem času (oddechová kniha před spaním) jsem zjistila, že je to úsměvné. Sice je to trochu předvídatelné, ale přesto oddechovka velmi jednoduchého rázu, která se velmi snadno a příjemně čte.

20.10.2018 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Tato kniha se čte podle toho jak jste sami naladěni a chce to cas.

07.03.2024 3 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Knihu jsem si přinesla po čtyřhodinové exkurzi Sapy, kde jsme měli vietnamskou průvodkyni a rozdíly kultur byly hlavním tématem. Kniha v pohledech na rozdílné kultury pokračuje. Někdy jsou rozdíly úsměvné a někdy až nepochopitelné. Knihu doporučuji přečíst, čte se příjemně a rozhodně je zajímavá.

09.10.2023 4 z 5

Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Mike Stocks

Moje první kniha v angličtině a super. Líbila se mi vytucnena nápověda některých slov a když jsem nevěděla, tak jsem jen měkká vedle. Příběh super, je to klasika!;)

05.09.2022 5 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Pohodové čtení s trochu moc recepty:)

26.08.2021 3 z 5