Jitka822 Jitka822 komentáře u knih

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Četla jsem sedmiletému synovi. Kniha je pro trochu starší. Každopádně za me skvělá volba.

07.03.2024 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Tato kniha se čte podle toho jak jste sami naladěni a chce to cas.

07.03.2024 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha na doporučení - těšila jsem se. První polovina super!! Ale co se stalo pak? Chtěla jsem to dočíst...zajímalo mě jak to dopadne, ale prokousat se téma litanijema stále stejného textu...uff , přeskočila jsem stránky a zjistila co mě zajímalo. Ta kniha by byla skvělá, kdyby byla poloviční.

07.01.2024 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Generační román, který je krásně napsaný. Výstižně a přesto stručně (jak kdyby ho psala Alžběta:)...). Doporučuji!

27.12.2023 5 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Knihu jsem si přinesla po čtyřhodinové exkurzi Sapy, kde jsme měli vietnamskou průvodkyni a rozdíly kultur byly hlavním tématem. Kniha v pohledech na rozdílné kultury pokračuje. Někdy jsou rozdíly úsměvné a někdy až nepochopitelné. Knihu doporučuji přečíst, čte se příjemně a rozhodně je zajímavá.

09.10.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Kniha na doporučení. Téma po kterém bych normálně nesáhla. Příjemné knižní osvěžení. Obsahově smutny a někde bohužel stále platný přístup společnosti o nadřazenosti, která zavede všechny jen špatným směrem.

28.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Miluju knihy Aleny Morstajnove a mám pocit, že každá další kniha je ještě lepší než ta předchozí. Veselé to není, naopak děsivě smutné...až beznadějně smutné. Smutný příběh napsaný jemnou rukou - pecka - rozhodně doporučuji!

28.07.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Četla jsem druhý a třetí díl hned po sobě, tak se mi občas zdálo, že se děj opakuje...leckdy i úvahy, které dělají autorovi knihy tak skvělé. Je to vlastně o ničem a o všem. Hrozně hezky se to čte, a to přesto, že je to smutné! Všem co mají rádi hluboké příběhy doporučuji.

24.07.2023 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Báječná kniha! Velmi chladně, ale přesně popsané lidské vlastnosti, a to jak u jednotlivců, tak u skupin. Úžasně čtivé!

01.07.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Říkala jsem si, že to už bude obdoba dříve napsaných aristokratek, ale humor autora mě odzbrojil od začátku až do konce! Skvěle pohodové čtení! A tedy konec bych nechala podle autora:)

06.02.2023 5 z 5

Skřítkové - Pohádky ze stříbrných hlubin Skřítkové - Pohádky ze stříbrných hlubin Bohumil Schweigstill

Opravdu pohádkové čtení ve stylu Dařbujána a Pandrholy. Ideální jít na mikulášskou prohlídku do příbramských dolů a následně číst tuto knížku. Synovi je šest a moc se mu líbí. A mě taky. Nevýhodou je, že se nedá téměř sehnat!

16.12.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásně a příjemně napsaná kniha, která přibližuje příběhy Řeků prchajících z občanské války do Československa. Šedivost života v komunistické zemi vs. život u moře - srovnání až nahání husí kůži. Kniha se mi velmi líbila!

10.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá myšlenka....ale...působilo to na mě jak kdyby autor nedokázal vymyslet jeden kompaktní příběh. Každý nový život se opakovalo stejné zoufalství a očekávání neznámého a pak najednou, jak kdyby se autor řekl dost (už ho to asi taky nudili)...pár rychlých stránek...zase něco delšího a konec. Z této knihy vnímám tak dohromady jednu kapitolu čitelnou. Kdybych nebyla nemocná, tak jsem to nedocetla.

12.10.2022 2 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Super kniha. Velké mínus za objemnost - nedá se pořádně držet v ruce či cestovat s ní.

05.10.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kdybych mohla dala bych deset hvězdiček. Humor Marka Ebena je skvělý a každá z myšlenek je jim naplněna.

05.09.2022 5 z 5

Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Mike Stocks

Moje první kniha v angličtině a super. Líbila se mi vytucnena nápověda některých slov a když jsem nevěděla, tak jsem jen měkká vedle. Příběh super, je to klasika!;)

05.09.2022 5 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Příjemné čtení s poodhalenim historie. Za mě pěkné a velmi čtivě napsané.

28.08.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po začátku jsem knihu odložila - nemohla jsem ty hrůzy ani číst...představa jak to mohlo být hrůzné a obludné mě desila. Pak jsem to dočetla jedním dechem. Kniha je plná zoufalství a beznadějně až tak moc že může otevřít ještě více oči.

14.08.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Líbil se mi popis klidné bažiny - jako bych tam byla. Pěkná kniha a zajímavý příběh.

18.04.2022 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Poslouchala jsem jako audio knihu ... absolutně famózní dílo. Woland ... Jiří Lábus. Nikdy jsem audioknihu před tím neposlouchala, ale toto dílo mi vzalo dech jak bylo úžasné! Kniha jako taková je pecka, ale v podobě audioknihy to bylo krásné dlouhé představení! Strašně moc doporučuji.

18.04.2022 5 z 5