jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Příjemné historické čtení. Na můj vkus zatím moc kladný hrdina, ale uvidíme co dál.

23.06.2023 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Zvláštní styl psaní. Jsem z Liberce takže mě bavily pasáže o reichenberských reáliích.neustále omílaná věta beautiful landscape of battlefields,cemeteries and ruiny mi pila krev

19.06.2023 3 z 5

Mluviti stříbro Mluviti stříbro Antonín Bajaja

Zkraje se to četlo těžko. Příběh místního JZD a lidí ze pracujících. Mnoho postav, valašské nářečí, postupně jsem se prokousala tím vším.

13.06.2023

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Český filharmonický orchestr on the road. Přes den vystupují ve velkých koncertních halách, večer perou a vaří na hotelovém pokoji nebo pijí a hodují.Hlavní postava,Evžen Knobloch mi k srdci nepřirostla, chyběla mi jeho životní historie.Takový hodný blbec.

10.06.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Šokující téma ale zpracování pokulhává.nesympaticke postavy.

03.06.2023 1 z 5

Šaty pro královnu Šaty pro královnu Jennifer Robson

Vše co mám ráda. Střídání časových rovin. přítelství, historie, korálky, výšivky, šaty, královská rodina. Na konci knihy se mi líbil doslov v podobě rozhovoru se skutečnou vyšívačkou.

31.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Přečteno za jeden večer. Celou pubertu jsem poslouchala Nirvanu.Možná jsem čekala o téhle kapele víc informací ..
Zářný příklad , že když člověk něco chce a jde si zatím,splní se mu sen

27.05.2023 5 z 5

Radosti a strasti single ženy Radosti a strasti single ženy Eva Dolejšová

Humorná knížka o strastech a slastech rozvedené single ženy.

22.05.2023 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Nebýt Čtenářské výzvy tak o té knížce nevím, sci -fi není můj šálek kávy. Milá knížka,která potěší malé i velké čtenáře.

21.05.2023 3 z 5

Poslední baronka Poslední baronka Silvester Lavrík

Střet starého a nového světa.Baronka a mladý hochštapler.Začátek byl trochu náročnější na pochopení vzhledem k barončinu onikání a prolínání několika jazyků.

19.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Neměla.jsem očekávání a knížka milé překvapila.milý bonus byly popisy přírody, hlavně ptáků

18.05.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Zajímavý příběh který ale jen klouže po povrchu.

04.05.2023 3 z 5

Císařský bastard Císařský bastard Jiří Sommer

Císařský bastard. Čtivé, děsivé, dle historických událostí jež byly popsány kronikářem Václavem Břežanem.

28.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak to byla síla. V jedné chvíli jsem knížku musela.odložit a přestat číst. Cácoře jsem držela palce ať se vymaní z područí své rodiny.Konec nečekaný..

18.04.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Útlá knížečka o přijímání změn v životě

17.04.2023 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivá kniha o vztazích a životě, co i přinutí k zamyšlení.

17.04.2023 5 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Nejsem cílová skupina ale přesto mě knížka bavila.je to taková pohádka pro dospělé, s očekávaným koncem.

16.04.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Polovinu knihy jsem probrečela. Silný příběh, hlavně příběhy spoluvězeňkyň

05.04.2023 5 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Na knihu jsem narazila až díky Čtenářské výzvě.Vůbec mě nebavila, dočetla jsem ji se sebezapřením. Spousta postav, složitá jména.Oblíbila jsem s Marii, přes všechny tragické události se dokáza la nějk přenést.

03.04.2023 2 z 5

Půjdu s tebou Půjdu s tebou Lina Nordquist

Drsný příběh ze severu vyprávěný dvěma ženskými postavami v různých časových obdobích .Vic mě bavila Unni.Krásné popisy přírody a střídání ročních období.

31.03.2023 4 z 5