jinbr jinbr komentáře u knih

Maddox Maddox Melanie Moreland

V tomto díle mě zaujal odkaz na postavy z jiných knih (Kontrakt) a čekala jsem, jestli se třeba zde nestane něco, co je v námětu Kontraktu 2. Těšila mě i zmíněná férovost našich hrdinů a docela by mě zajímalo, jestli se počítá s překladem posledního dílu o Reidovi.

Aiden Aiden Melanie Moreland

i tento díl odpovídal nastavené laťce. Zajímavý nápad zapojit do námětu i problém s dyslexií. Hlavně z toho vyplývá poznatek, že ani tohle není nepřekonatelná překážka v cestě za svými cíli.

Bentley Bentley Melanie Moreland

hezky napsaný příběh. Není tam zbytečně moc sexu a vzdychání. Je tam i trochu humoru a zápletky. Je příjemné, že v každém díle je zápletka vystavěna jinak.

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Pro mě byl tento příběh hezký. Příjemné odpočinutí po těch ze současnosti, kdy dívkám vlhnou kalhotky už na první, nejdéle třetí straně. Příběhy Ravenelovců jsou něžné, milé, poučné. Myslím, že i proto to bavilo samotnou spisovatelku, když dělala průzkumy s tématikou této doby.
Její knihy jsou moc fajn a tato série je výborná. Určitě se k ní někdy vrátím.

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

No, tato kniha byla docela zvláštní. Taková jiná, ale souhlasím, že ten konec mohl být více rozvedený. Mnoho knih trpí tímto problémem, těsně před koncem tam autor vrhne nějakou "bombu", aby to pak šťastně zakončil. Ve valné většině případu je to ale jako když si povídáte tři hodiny s kámoškou a ta na vás v posledních 5 minutách vychrlí celou pointu a práskne za sebou dveřmi. A vy jen koukáte a snažíte se pobrat, co to na vás vlastně na konci vyklopila. A máte pocit, jako by ještě něco chybělo...

27.10.2020 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Četla jsem i předchozí dva díly, bylo fajn mít trochu informací i o postavách z těch předchozích. Příběh byl hezký, nápaditý, jen trochu uspěchaný konec. Tam to bylo najednou moc zlomové uvědomění.

20.10.2020 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Hezké pokračování prvního dílu. Krásná myšlenka byla zda láska je větší než nenávist. Zajímavé je, že nenávist vám energii bere a láska dává.

16.10.2020 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Romantika hezká, motiv jsem již někde četla, ale tady to bylo uchopeno taky hezky. příjemná oddychovka mezi Evou Dallas.

16.10.2020 4 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Hannah Howell

Ano, to je přesně ten typ romance, které se mi líbí. Gillyanne mně byla velmi sympatická. Chytrých žen bylo v průběhu historie vždycky dost, jen dříve musely svůj důvtip uplatňovat mnohem důmyslněji a opatrněji. Prostě krásný příběh a těším se na další pokračování ze série.

16.10.2020 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

Asi bych řekla totéž co u prvního dílu. Tématika jógy se tu probírá docela intenzivně, příběh samotný je možná trochu ploše odvyprávěný, chvílemi si myslím i trochu moc teatrální.
na druhou stranu - klídek, oddychovka, pohádka na dobrou noc.

14.10.2020 4 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Je to hezký příběh, ale v této knize je uchopena hlavně jóga. Je to zajímavé, rozhodně to zaujme a člověk o józe minimálně začne uvažovat. Ale příběh samotný mě přišel trochu plochý. Na druhou stranu je to odpočinková kniha a nikdo od ní asi ani nic hlubokomyslného nečeká.

14.10.2020 4 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Maya Banks

ježíši ne, ne, ne... tak strašně rozvláčně napsané, to už na mě bylo moc. Kniha mohla být klidně o třetinu kratší, stále se tam opakovaly ty samé myšlenky, jen se to pořád omílalo kolem dokola. Lezlo to neskutečně na nervy, tedy alespoň mě. Primárně by ten příběh nebyl až tak špatný, ale způsob psaní byl zde naprosto šílený.

08.10.2020 3 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Ano, ano... není to zase tak časté, aby romantický příběh měl tak vysoké hodnocení. Ale zde si to jednoznačně zaslouží. Byl psaný s vtipem, v průběhu čtení jsem se kolikrát uchechtávala. Madelyne byla tak hezky přirozeně naivní a zároveň chytrá, otevřená žena. Duncan sympaťák. Pro mě krásná oddychovka, která vás donutí skončit dlouho, opravdu dlouho v noci

06.10.2020 5 z 5

Smrtící svědectví Smrtící svědectví J. D. Robb (p)

Už tady bylo řečeno mnohokrát, výborné příběhy. Tento nebyl až tak moc krvavý, ale na atraktivitě mu to neubralo.
Příběh o mateřské lásce a evolučně daným pudem chránit své potomky i za vysokou cenu. Bylo milé zde vidět, že Eva sice stále měla smysl pro dodržení zákona a určení vraha, na druhou stranu velmi dobře chápala, jak byly pohnutky k vraždě silné a z pohledu matky ospravedlnitelné.
Každý příběh s Evou má nějakou přidanou hodnotu, nějaký podnět, který vás přiměje se zamyslet.

03.10.2020 5 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Jo, tak tohle je přesně to, co jsem potřebovala po Posvátném místě. Už jsem měla strach, že jsem snad všechny trochu slušné romanťárny přelouskala. Ze zoufalství jsem si dokonce začalu jednu, která v češtině nevyšla, překládat-Tahle byla pro mě zase tou správnou oddychovkou, která mě vnitřně vyladila a zase můžu v noci klidně spát.

01.10.2020 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Uf. Pro mě opravdu těžká kniha. Jsem velmi vnímavá na násilí, a můžete mi stokrát říkat, že to takhle tenkrát bylo normální. Když o tom čtu, stahují se mi doslova útroby a pak na to musím ještě myslet a mám z toho špatné spaní. Asi se do toho moc vžívám.
Nicméně příběh jako celek byl krásný, poutavý. Moc se mi líbilo vnímání přírody a její udržitelnosti původních obyvatel, jejich souznění s přírodou. O to bychom se měli snažit i dnes, a myslím že i o to více, když jsme si tu planetu docela slušně už zdevastovali. Ta romantická linka se v tom trochu ztrácela, v každém případě je to velmi zajímavá kniha. Wood tyhle věci umí

29.09.2020 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

achjo... co říci? Rozhodla jsem se tady zhodnotit všechny tři díly.
Zařátek prvního dílu je takový trochu kostrbatý, možná i nevěrohodný, chvíli trvalo, než se autorka v příběhu správně usadila. Druhý díl mi přijde lepší, třetí začíná dobře, po polovině je to taková trochu fádní kaše, konec se zase vylepšil.
Je to erotická série a tak je třeba ji brát. Tento typ příběhů mě vede k zamyšlení, zda by mě jako ženě takový vztah vyhovoval či ne. Z evolučního hlediska dle mého názoru stále typově upřednostňujeme muže, kteří jsou schopni nám poskytnout pocit bezpečí. Je to opravdu taková ta prapůvodní dominantní síla samce, která nás láká. Jsem přesvědčená, že nám ženám to ale vůbec nebrání být samostatné, pracovně aktivní a sebevědomé. Ale co z těch příběhů pro mě vyplývá především je, že když někoho milujete, tak je pro vás důležité jeho štěstí, protože to naopak zase činí šťastným vás samotné. Tím, že předáme část rozhodování mužům, jim dáváme možnost se o nás starat, cítíme se pak opečovávané, ochraňované a milované. To mě v dnešní společnosti chybí. Navíc je třeba striktně odlišovat dominanci od despotismu, který je často doprovázen násilím a tyranií.
Takže ano - je dobře, že se píší a čtou takovéto knihy, protože ovlivňují naše myšlení a tím i to, čím jsme.

26.09.2020 4 z 5

Milenka Černého jestřába Milenka Černého jestřába Jackie Summers

Je to Harlequin.... Ale příběh se mi zdál ke konci až moc přetažený. Prostě 60% příběhu je na poslední 30 stranách

23.09.2020 3 z 5

Smrtící věrnost Smrtící věrnost J. D. Robb (p)

Eva Dallasová je super série detektivek. Někdy si musím dát pauzu, a číst později, protože líčení násilných činů je velmi barvité a plastické. To nemění nic na tom, že jsou to skvěle postavené příběhy a navíc se v něm charaktery hlavních postav stále vyvíjejí a postupují.

23.09.2020 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Oddychovka, příjemné letní nebo i zimní čtení.

25.08.2020 4 z 5