jinbr jinbr komentáře u knih

Vyvolená dáma Vyvolená dáma Stephanie Laurens (p)

Příběh jako takový byl fajn, byla tam i taková slušná detektivní zápletka. Milé čtení, na volné chvíle super. Jediné co mě vadí, je někdy zdlouhavé popisování pocitů.

19.01.2021 4 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Tuto kniha jsem četla už před drahnými léty, ale moc se mi líbila. Ačkoliv zásadně nečtu knihy z války, tahle ji měla jen jako pozadí. Byl to vtipný příběh, velmi dobře se četl. Inspirovalo mě to k dalším knihám od Simmela, ale Simmel je všeobecně dost depresivní, alespoň pro mě. Nicméně tako kniha pro mě stála za to.

19.01.2021 5 z 5

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

Tato série mě upoutala svojí relativní vyrovnaností, nejsou tu takové ty velké zvraty, i když zrovna tento díl ho má, ale není takový vyumělkovaný. Je to milá změna, že příběh nemusí být jak na houpačce jednou dolů a pak hned nahoru. Všechny tři díly vedou k zamyšlení, co je v životě skutečně důležité, o hledání možností a kompromisů. Že není možné stavět svoje štěstí na nespokojenosti a ústupcích těch druhých.

09.12.2020 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Nora má podobný styl jako Sandra Brown, s tím rozdílem, že s klidem nechá ve svých románech umřít více lidí. V tomto případě jsem až do konce tápala, kdo to byl. Líbil se mi vývoj vztahu tří sester, i když změna názoru Tess byla taková trochu moc překotná. Ale jinak to bylo napínavé čtení, prostředí ranče se mi také vždy líbí.

09.12.2020 5 z 5

Svéhlavá nevěsta Svéhlavá nevěsta Stephanie Laurens (p)

Líbí se mi sebevědomé ženy a pak ještě víc sebevědomí muži, kteří sebevědomí a inteligenci svých žen ocení a neztratí svoji sebejistotu.

05.12.2020 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Upírská romantická krimoška. Stejně jako první díl to nezklamalo. Opět hezké, vtipné a svižné čtení. No a samozřejmě, jedno podstatné poselství - naši budoucnost si tvoříme sami svými představami. Nic není předem dáno.

05.12.2020 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

húúú, tak to bylo fakt dobrý. Začátek byl takový trochu morbidní a deprimující, ale pak se to rozběhlo. Posléze tam bylo o dost vtipných momentů
spoiler - ... já mám na sobě kevlarovou vestu... říká upír po zásahu stříbrnými noži. Bavili mě upíři s opalovacím krémem a milujícím česnek
bylo příjemné, čtivé, osvěžující. Těším se na další díl.

04.12.2020 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Řekla bych, že tato série se povedla... škoda, že jsou to jen ty dvě... Kniha mě opravdu bavila četla se lehce, svižně. Hodně jsem se u ní nasmála. Julie velmi hezky podává rozdíly v myšlení muže a ženy - myslím, že je velmi přínosný pohled. A nakonec možná malý spoiler - .... můj milovaný William visí ve stáji... to jsem se opravdu smála. Viděla jsem to doslova v barvách.

03.12.2020 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Ach ano, Julie to opravdu umí a tato kniha patří k těm jejím nejlepším. Plná humoru, kolikrát jsem se musela smát... kniha se čte velmi hezky, děj je svižný, postavy vás chytnou u srdce. Naprosto živě jsem viděla tu malou holčičku, jak se ptá, jestli si ji vezme za ženu...

03.12.2020 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Uf, s tímto dílem jsem tedy opravdu bojovala. Neustálý negativní a odmítavý přístup, zdůrazněný snad v každém odstavci, mě při čtení doslova dusil. Jak už jsem psala v hodnocení předcházejícího dílu, opakuje-li se to příliš často, je to pro příběh samotný rušivé. I když vezmu jako skutečnost, že se takový příběh může stát (dětství hrdinky), a také se neumím tak úplně vcítit do jejích pocitů, resp. do toho neustálého negativismu a odmítání, chápu, že je těžké po takových zkušenostech někomu věřit a věřit ve zlepšení celkově. Neustálé mentorování typu "nezasloužím si, nejsem hodna, je to moje vina..." mě pak spíše odpuzuje. Stejně jako takto smýšlející člověk odpuzuje ve svém okolí lidi, kteří by mu rádi přispěli k pocitu cítit se dobře a lépe.

25.11.2020 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tato kniha pro mě byla trochu překvapením, vybočovala z běžných schémat. V příběhu je kladeno několik těžkých filozofických otázek, hrdina se musí rozhodnout, co je nejlepší řešení, když se vlastně zdá, že jde spíš o to, které bude méně špatné. Pokaždé mě překvapuje neustálé opakování mantry "nejsem pro druhého dost dobrý". Jakkoli si umím představit, že daná osoba se touto nejistotou trápí hodně, v knize je to pak přehnané. Jako vždycky prvotní musí být snaha daného jedince status quo změnit, pak se začnou měnit i okolnosti a najednou je i dost lidí po ruce, kteří chtějí pomoci. Vcelku byl příběh dobrý a hlavně, což se nestává často, uvěřitelný.

25.11.2020 4 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Přečetla jsem si úvod ke knize od autorky a musela jsem se pousmát nad důvody, které někdy vedou ke vzniku díla. Určitě se to povedlo, protože ten příběh je uvěřitelný a navíc i bez popisu sexuálních scén! Líbilo se mi to, četlo se to hezky, snad jen ten závěr mohl být malinko propracovanější, skončilo to tak nějak překotně.

22.11.2020 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

Jsem trochu na vážkách, jaký komentář napsat. V zásadě to byl milý a předvídatelný příběh. Jen mi chvílemi přišel takový trochu nepropracovaný a jednotlivé eskapády takové rozpačité. Autorka se snažila jít proti klasické konstrukci romantických příběhů a jejich klišé, ale možná to chtělo si trochu víc pohrát se způsobem vyprávění.

21.11.2020 3 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Pěkné, ale zase bych se jen opakovala. Historické milostné romány jsou vděčné svými náměty a zároveň i dobou. Myslím, že ženám chybí právě to dvoření a pocit, že je někdo opravdu miluje a že někomu na nich záleží. Muži dnes často neumí být opravdu muži, a nemluvím teď o vypracované tělesné schránce, ale o přístupu k životu a partnerce věeobecně.

16.11.2020 4 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Ano, pěkné. Klasika. Kleypas píše hezky. příjemná oddechovka, určitě si přečtu i zbývající díly.

16.11.2020 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Tento román připomíná hodně Sandru Brown, a přeci je docela jiný. Hlavní vražda se stane hned na začátku a až do konce knihy nás Nora nechává přemýšlet, zda vrah je skutečný nebo jen domnělý. A když si myslíte, že to víte, tak vás znovu uvede do nejistoty a tím osobou vraha opět překvapí. Moc pěkná kniha.

08.11.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

No, po delší době opět jedna opravdu povedená knížka. Moc hezký příběh, bez takových těch velkých houpaček a teatrálních gest. Napsané mile, něžně, a hlavně uvěřitelně. Moc se mi to líbilo, za poslední dobu opravdu jedno z nejpovedenějších. A bez zbytečně se opakujících sexuálních scén.

06.11.2020 5 z 5

Vítěz z Vysočiny Vítěz z Vysočiny Hannah Howell

Když si vezmu, kolik měl bratrů a bratranců, tak by to mohlo vydat na dost dílů, že?
Jako vždy - super, nemohu se nikdy odtrhnout od čtení, pak čtu do dvou rána a druhý den jsem naprosto nepoužitelná...

Dobyvatel z Vysočiny Dobyvatel z Vysočiny Hannah Howell

Ach ano, tyhle příběhy mám tak ráda.... I když je mi jasné že tehdy byla skutečnost mnohem tvrdší, stejně jsou krásné, až by člověk skoro toužil stát tou tehdejší lady..... Sigimor byl prostě skvělý a Jolena taky

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

No jo, ano, také si zkouším představit kozu jak omdlévá... Ačkoliv se jinak jedná o vcelku běžný rámec milostného příběhu, tedy zamilují se, pak přijde problém, pak ho vyřeší a jsou spolu až na věky, byl přeci jen uchopen jinak. Přiznám, že první polovina i přes tu sympatickou kozu mi přišla taková zvláště jako utahaná. Ale od druhé části už to dávalo smysl a dobře se to rozjelo. Jako celek tedy hodnotím kladně, přeci jen se povedlo vybočit z běžného schématu. Hezká, pohodová knížka, co pohladí a také pobaví.