Kde končí řeka

Kde končí řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2448/bmid_kde-konci-reka-0kF-2448.jpg 4 248 37

Dcera zlatého hollywoodského páru Olivia zažila jako dítě děsivou noc, kdy ji přízrak s tváří otce připravil o matku. Na přání příbuzných pak vyrůstala ukrytá před zraky veřejnosti, uprostřed přírody na severozápadním pobřeží Pacifiku. Po letech se za pomoci mladého spisovatele pokouší osudnou noc zrekonstruovat, ale přízrak jí je opět v patách...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

River´s End , 1999

Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Nora sa u mňa stala zárukou dobrého čítania. Je tam všetko, čo ma v príbehu zaujme. Láska, troška napätia, niekedy je ho tam aj viac, ale zvládam to...
Dráma, humor, krásne prostredie z hôr - národný park , milé aj nemilé postavy, s ktorými prežijeme dlhší čas a bavia ma aj začiatky aj závery v knihách.
Som rada, že som dala autorke šancu a už som sa doma zásobila jej ďalšími knižkami. Vrelo odporúčam.

pegasek
20.01.2023 5 z 5

Kniha mě úplně strhla od prvních řádků.nemohla jsem se od odtrhnout a když jsem nečetla,tak jsem ji měla pořád v hlavě.cely dej byl napínavý a nečekaný.byl to spíš thriller.jedine co mi vadilo byl příliš ukončeny závěr.

moudivlacek
31.10.2022 5 z 5

Tato autorka je pro mne sázka na jistotu, záruka dobrého čtení, zábavy i poučení, a vůbec mi nevadí, po jakém žánru zrovna sáhnu. Toto je romantika s prvky detektivky. A to Noře Roberts opravdu jde skvěle.
Malá holčička je svědkem na místě činu vraždy své matky, za tento čin je zatčen a později odsouzen otec holčičky. Rodina holčičku ukryje a tam vyrůstá. Syn policisty, stejně jako jeho otec tehdy hlavní vyšetřovatel, na tento čin nikdy nezapomene. Syn se stane spisovatelem a rozhodne se napsat o tom knihu.
A jak sami tušíte, nic nebude snadné, "netvor" vystrkuje drápy. A aby potíží nebylo málo syn policisty se zamiluje, jeho láska ovšem dlouho se brání a odolává. Otázkou je, kdo koho potřebuje zachránit a kdo zná skutečnou pravdu.
Jedním slovem - SKVĚLÉ!!!

Monike
28.10.2022 5 z 5

Hltala jsem kazdou vetu. A musela jsem, co nejdriv precist.

Ďumbierka
06.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha.
Úžasné čítanie.

Stará kniha a pre mňa o to vzácnejší skvost.

Už sakra dlho ma žiadna kniha nedržala tak dlho v napätí. Naozaj, reálne až do posledných stránok.

Ach, som spokojná. Aj slzy som uronila, aj sa bála aj sa usmievala od ucha k uchu.

Čítanie tejto knihy bol dokonalý relax a ja som sa premiestnila do prírody na Olympijskom polostrove.

Kniha mala všetko.

Od lásky, po nádhernú prírodu, zver, skvelo vykreslené postavy, ku ktorým si zaručene vytvoríte puto a budete im chcieť vidieť až pod kožu.
Zločin, chorá myseľ, žiarlivosť, strach, nádej ale aj obavy a únik, útočisko v lone prírody. Mrazenie, rôzne teórie, ako to bolo a mohlo byť. Budete chcieť informácie ;)

Rozhodne odporúčam prečítať si ju.

P.S. Samozrejme, budeme tu mať aj vzťahy a lásku a ja to v týchto thrilleroch od N. Roberts zbožňujem :)

jinbr
08.11.2020 5 z 5

Tento román připomíná hodně Sandru Brown, a přeci je docela jiný. Hlavní vražda se stane hned na začátku a až do konce knihy nás Nora nechává přemýšlet, zda vrah je skutečný nebo jen domnělý. A když si myslíte, že to víte, tak vás znovu uvede do nejistoty a tím osobou vraha opět překvapí. Moc pěkná kniha.

Kudík
27.08.2020 5 z 5

Opět parádní nástup, podobné jako v "Povolené ztráty", i když ty byly ještě mnohem lepší. Zde jsem si živě představila 4letého andílka v šoku, který je zaskládaný v plyšákách. :( Vraha jsem tušila cca od 40str. a relativně hned mi bylo jasné, kdo bude ten mladý spisovatel z anotace. Co mě celkově mrzelo byl osud rodičů Livvy/Olivie, a následně i zbylé rodiny. Velké plus a zaokrouhlení nahoru je za popis fauny a flóry.

knihomolkadorfa
14.08.2020 4 z 5

Není to detektivka v pravém slova smyslu. Vrah byl znám od začátku, což na čtivosti neubralo a navíc svádělo k otázce, co vlastně viděla nebo neviděla Livvy? Krásné popisy přírody, konec překvapil, jen ubírám hvězdičku za romantickou linku Olivie a Noaha. Nějak by se mi to víc líbilo v rovině kamarádství.

Luciska13
21.07.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, skvělý smutný a dechberoucí příběh, který vás nenechá spát. Ačkoliv jsem už na začátku pojala podezření, jak se kniha bude vyvíjet a jak dopadne, četla jsem jedním dechem až do samotného konce.

Jája92
21.07.2020 3 z 5

Kniha od autorky, která dovede sepsat poutavé příběhy.

petraj30
20.05.2020 4 z 5

Nora je Paní spisovatelka. Další zajímavý příběh s mým oblíbeným tématem (jen zdánlivě vyřešené krimi případy). Tady ještě všemu směle konkuruje skvělý popis divoké přírody.
Oba hlavní hrdiny můžeme sledovat od jejich dětství a vidět jejich postupnou proměnu v chování - hlavně u Olivie, od nevinného milého dítěte po zatvrzelou neústupnou osobu. Chápu, že to v životě neměla lehké, ale podle mě zbytečně moc přehrávala a na Noaha byla až moc tvrdá.
Téměř celý příběh se odehrává v přírodě a ten případ je tam jen okrajově a hlavně jako pojítko všeho a všech okolo. Podle mě se neomílal tak často.
Vrah se ukázal až na úplném konci, a to jsem si říkala, že musí nějaké stránky chybět :-). Připsala bych nějakou závěrečnou kapitolu. Jinak skvělá knížka

cukrovka
28.03.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka. Zajímavé postavy i příběh. Po děsivém začátku nás autorka provede klidnější a romantičtější částí aby nás dorazila dramatickým koncem. I když mě hned na začátku napadlo, že vše nebude tak jak se to na první pohled jeví a kdo je padouch, zážitek ze čtení mi to nekazilo.

Tirisa
20.01.2020 4 z 5

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a dokonce rozbrečela na veřejnosti (od té doby, co mám doma malou holčičku, jsem nějaká přecitlivělá B-)).
Na začátku knížky jsem si řekla - skončí to takhle...a překvapení se bohužel nekonalo, proto ubírám hvězdičku.
Romantická linka mě opravdu bavila, až na konci už mi několikrát prolétlo hlavou...ale no tak už.
Jinak ale musím říct, že knížka byla skvělá a měla jsem ji přelouskanou během pár dnů, takže nakonec jsem víc než spokojená.

Sabča817
05.01.2020 5 z 5

Nora opět nezklamala! Pěkně se to četlo. To, že vrahem je někdo jiný, mě sice napadlo, ale i tak jsem tipovala někoho uplně jiného! Překvapivý konec. Livy mě někdy opravdu štvala. A na konci jsem si ještě pobrečela!

zuzana1995
08.01.2019 5 z 5

Další vynikající kniha, četla se velmi rychle, závěr byl pro mě překvapující. To že "nesedí" správný vrah jsem si myslela hned od začátku.....ale kdo je skutečným vrahem jsem byla překvapená....

bekule
22.12.2018 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od Robertsové , tedy kromě celičké zatím 45 dílné nepřekonatelné Smrtící série. Zatím jsem měla vždy šťastnou ruku, každá z knih byla úplně jiná a všechny skvělé. Mile mě překvapilo že se příběh netočil jen kolem vztahu Olívie a Noaha ale první třetina se odehrávala v období Olíviina velmi ranného dětství a poté 8 a 14 let po rodinné tragédii.Kupoduvu jsem vraha tušila od začátku, i když takový konec..... bylo mě hodně líto minimálně dvou postav. Kniha by klidně mohla mít pokračování, protože Olíviinu rodinu čeká ještě hodně těžkostí.

Verča2447
07.10.2018 4 z 5

Chytí za srdce

Ráčkajda
27.07.2017 5 z 5

Tak to byla paráda, vcucla mě na začátku a vyplivla nakonci během pár dní, krása.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Krásně napínavá kniha. Přijde mi tahle kniha jedna z nejhezčích, která Nora napsala. Fakt super, přečtu si ji znovu.

Babo
17.11.2015 5 z 5

PŘÍJEMNĚ PLYNOUCÍ PŘÍBĚH.NENÍ TO KLASICKÁ DETEKTIVKA , SPÍŠ PSYCHOLOGICKÝ POHLED NA MYŠLENÍ LIDÍ ZASAŽENÝCH TRAGÉDIÍ.
JE ZVLÁŠTNÍ,ŽE I JÁ JSEM TUŠILA KDO JE VRAHEM ,PŘESTOŽE MYSLÍM,ŽE ŽÁDNÉ INDÍCIE NEBYLY NAZNAČENY. ALE JAK SE ŘÍKÁ , VRAHEM NEMŮŽE BÝT NĚKDO O KOM SE SPISOVATEL NEZMÍNÍ.