Kde končí řeka

Dcera zlatého hollywoodského páru Olivia zažila jako dítě děsivou noc, kdy ji přízrak s tváří otce připravil o matku. Na přání příbuzných pak vyrůstala ukrytá před zraky veřejnosti, uprostřed přírody na severozápadním pobřeží Pacifiku. Po letech se za pomoci mladého spisovatele pokouší osudnou noc zrekonstruovat, ale přízrak jí je opět v patách......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2448/big_kde-konci-reka-0kF-2448.jpg 4.3225

Vydáno: , Alpress

River’s End, 1999

Kniha Kde končí řeka

Ďumbierka

Úžasná kniha.
Úžasné čítanie.

Stará kniha a pre mňa o to vzácnejší skvost.

Už sakra dlho ma žiadna kniha nedržala tak dlho v napätí. Naozaj, reálne až do posledných stránok.

Ach, som spokojná. Aj slzy som uronila, aj sa bála aj sa usmievala od ucha k uchu.

Čítanie tejto knihy bol dokonalý relax a ja som sa premiestnila do prírody na Olympijskom polostrove.

Kniha mala všetko.

Od lásky, po nádhernú prírodu, zver, skvelo vykreslené postavy, ku ktorým si zaručene vytvoríte puto a budete im chcieť vidieť až pod kožu.
Zločin, chorá myseľ, žiarlivosť, strach, nádej ale aj obavy a únik, útočisko v lone prírody. Mrazenie, rôzne teórie, ako to bolo a mohlo byť. Budete chcieť informácie ;)

Rozhodne odporúčam prečítať si ju.

P.S. Samozrejme, budeme tu mať aj vzťahy a lásku a ja to v týchto thrilleroch od N. Roberts zbožňujem :)

jinbr
08.11.2020

Tento román připomíná hodně Sandru Brown, a přeci je docela jiný. Hlavní vražda se stane hned na začátku a až do konce knihy nás Nora nechává přemýšlet, zda vrah je skutečný nebo jen domnělý. A když si myslíte, že to víte, tak vás znovu uvede do nejistoty a tím osobou vraha opět překvapí. Moc pěkná kniha.

Kudík
27.08.2020

Opět parádní nástup, podobné jako v "Povolené ztráty", i když ty byly ještě mnohem lepší. Zde jsem si živě představila 4letého andílka v šoku, který je zaskládaný v plyšákách. :( Vraha jsem tušila cca od 40str. a relativně hned mi bylo jasné, kdo bude ten mladý spisovatel z anotace. Co mě celkově mrzelo byl osud rodičů Livvy/Olivie, a následně i zbylé rodiny. Velké plus a zaokrouhlení nahoru je za popis fauny a flóry.

knihomolkadorfa
14.08.2020

Není to detektivka v pravém slova smyslu. Vrah byl znám od začátku, což na čtivosti neubralo a navíc svádělo k otázce, co vlastně viděla nebo neviděla Livvy? Krásné popisy přírody, konec překvapil, jen ubírám hvězdičku za romantickou linku Olivie a Noaha. Nějak by se mi to víc líbilo v rovině kamarádství.

Luciska13
21.07.2020

Napínavé od začátku do konce, skvělý smutný a dechberoucí příběh, který vás nenechá spát. Ačkoliv jsem už na začátku pojala podezření, jak se kniha bude vyvíjet a jak dopadne, četla jsem jedním dechem až do samotného konce.

Jája92
21.07.2020

Kniha od autorky, která dovede sepsat poutavé příběhy.

petraj30
20.05.2020

Nora je Paní spisovatelka. Další zajímavý příběh s mým oblíbeným tématem (jen zdánlivě vyřešené krimi případy). Tady ještě všemu směle konkuruje skvělý popis divoké přírody.
Oba hlavní hrdiny můžeme sledovat od jejich dětství a vidět jejich postupnou proměnu v chování - hlavně u Olivie, od nevinného milého dítěte po zatvrzelou neústupnou osobu. Chápu, že to v životě neměla lehké, ale podle mě zbytečně moc přehrávala a na Noaha byla až moc tvrdá.
Téměř celý příběh se odehrává v přírodě a ten případ je tam jen okrajově a hlavně jako pojítko všeho a všech okolo. Podle mě se neomílal tak často.
Vrah se ukázal až na úplném konci, a to jsem si říkala, že musí nějaké stránky chybět :-). Připsala bych nějakou závěrečnou kapitolu. Jinak skvělá knížka

cukrovka
28.03.2020

Velmi čtivá knížka. Zajímavé postavy i příběh. Po děsivém začátku nás autorka provede klidnější a romantičtější částí aby nás dorazila dramatickým koncem. I když mě hned na začátku napadlo, že vše nebude tak jak se to na první pohled jeví a kdo je padouch, zážitek ze čtení mi to nekazilo.