jinbr jinbr komentáře u knih

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Jakkoliv si mnoho lidí neumí představit někoho, kdo se tak hodně láduje a přitom nepřibírá, já takové znala. Příběh se mi líbil, byl milý, vtipný a předvídatelný děj mi nevadil. U těchto knih hodnotím právě tu něžnost příběhu, vyprávění může být pěkné i bez nějakých velkých a "nečekaných" zvratů. Mě obě knihy pohladily po duši.

12.07.2020 5 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Mě se kniha líbila, i když měla své chyby - jen nějak netuším, proč se jmenuje Začátek sezóny?

11.07.2020 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Sandra je vždy trefa do černého.

05.07.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Budu souhlasit s tím, že Kulti byl asi o trochu lepší. Právě proto, že se mi Kulti líbil, těšila jsem se na tuto knihu. Je to hezký, milý romantický příběh, bez zvláštních zvratů, ale to asi většinou vznikající přátelství a láska mezi lidmi je. Řekla bych, že v tomto případě rovněž uvěřitelný příběh.

05.07.2020 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Jj, typicky Sandra. Napínavé, i když jsem se už naučila všímat si drobných poznámek a postřehů, které pak na konci vedly k rozuzlení.

04.07.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Krásné, moc se mi to líbilo. Krásný něžný příběh.

04.07.2020 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Dlužno říci, že Pandora mě byla velmi sympatická. Fajn bylo potkat postavy z jiných románů, zde dokonce již děti původních hrdinů. Příběh velmi milý, něžný a vtipný. Nasmála jsem se u toho také dost. Líbí se mi, že Lisa zde také zprostředkovává dobové reálie.

03.06.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Tohle je odpočinková kniha pro prázdninové nebo víkendové lenošení. Prosím nehledejte v tom nikdo žádné hlubokomyslné dílo. Mě tyhle knihy pozitivně vyladí moje duševní rozpoložení, a to je také jejich hlavní účel. Tak si neříkejte, že tohle zrovna by se stát nemohlo, protože tohle jsou pohádky pro dospělé. Tak je prosím tak také berme.
I když některé ty pohádky mohou být napsány fakt hrozně, ještě hůře přeloženy, tahle byla v pohodě. Až budu potřebovat uchlácholit tak si zase přečtu něco takového

02.06.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Ano, moc hezké. Sice mě trochu překvapilo, že to byli schopni držet dva roky, ale budiž. Líbily se mi postupně na světlo vycházející skutečnosti, co všechno dělal jen pro ni a ona o tom vlastně ani netušila. Moc hezké.

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Ano, klasická historická romance, byť již v poněkud modernější době (existence vlaku). Krásné a vtipné dialogy, pramenící z přitažlivé nevědomosti tehdejších dívek dané doby. Mnohokrát jsem se opravdu pobavila, tohle je přesně to, co potřebuji na zklidnění ducha.

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Začátek mě přišel velmi rozvláčný. Tam jsem i přeskakovala, hlavně popisy sexu. Prostřední část měla děj, konec byl hlavně romantický. Kdo by nechtěl, aby její/jeho partner takto o druhém smýšlel? Tohle bych vyučovala už od základky, respekt a úctu v partnerství

01.06.2020 3 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Linda Howard má odvahu podrobit svoje hrdiny mnohem vyšší míře nebezpečí a vlastně i újmě než třeba Sandra Brown. Většinou má i více mrtvých. Námět paranormálních schopností je pro mě velmi zajímavý, jakkoli jsem nikdy takto obdařené lidi nepotkala. Jo a ten konec, jak se její těhotenské pocity promítaly do jeho psychiky? Ano, možná to je přitažené za vlasy, někdy ale souznění či cítění druhého člověka může být nad naše chápání. Hezký příběh, nebyla tam ani žádná taková ta hluchá místa.

01.06.2020 5 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Jednoznačně o více lepší než původní díly. Tady už to začalo mít smysl a hlavně styl psaní se dostal do takové upravenější fáze. Jinak ale stále stojím na tom, že tu jsou mnohem lepší série.

28.05.2020 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Tady už to bylo lepší než v prvním díle, nicméně pořád si myslím, že je příběh napsaný tak trochu, no možná, amatérsky? Prostě je to takové nějaké rozhárané.

28.05.2020 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

No, začátek je takový zvláštní, možná trochu nesourodý. Oproti jiným sériím tohoto typu mi přijde tato kniha slabší. uvidíme v dalších dílech, dám tomu šanci.

28.05.2020 3 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Jako vždy, pěkná kníha od autorky. Informace vedoucí k objasnění motivů a zamýšlených činů jsou dávkovány, byť víme, kdo jsou postavy romantické linky a že to skončí dobře. I tak tam byly hezké drobné zápletky a rozuzlení.

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Mám knihy z prostředí výzvědných služeb ráda - moc se mi líbily výrazy "satelity a okurky". John je prima. Niema také a to jméno, to je prostě jedinečné. Určitě ale musí být velmi těžké, když i tito na stres vycvičení agenti zažijí ztrátu kamaráda nebo jiné blízké osoby tak nablízko, jakkoli je jejich práce plná adrenalinu baví.

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Příběh plný překvapení, má spád, a také přeci jen zajímavé rozuzlení na konci. Vypovídá i o tom, že veteráni válek velmi často trpí stresem, který ostatní asi přeci jen nemohou pochopit, když ho nezažili. Mě se kniha líbila, užila jsem si ji a těším se na další ze série.

24.05.2020 5 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Zde přemýšlím, zda jsem tu jednu hvězdu neubrala moc tvrdě. Protože když jste celý život vychováváni v nějaké doktríně, tak se toho člověk jen těžko zbavuje. Vybočit jsou schopni lidé jen s velkou odvahou a vizí, kterým měří, protože jinak by je nebyli schopni uskutečnit.. Asi právě proto mě tak moc rozčilovala to věčné opakování, že nemá právo být šťastný... Vždycky se zamýšlím nad tím, do jaké míry může být daná postava realistická. Sin i Caledonia mi přišli realističtí, byť některé události jsou samozřejmě přikrášlené. Ale v kostce dobré, oddychové, čtivé.

24.05.2020 4 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Ani druhý příběh mě nezklamal. Byl zábavný, opět potvrzoval odvahu a rozumnost ženské nátury. I když samozřejmě idea, že ženy stávkovaly ve svých povinnostech vůči svým mužům. Na druhou stranu neustále tvrdím, že kdyby ženy měly větší možnost se podílet na významných rozhodnutích, nebyl by svět tak tvrdě maskulinní. Prostě tam ta ženská síla chybí. Příběh byl milý, vtipný a samozřejmě přeměřeně idealisticky romantický.