jinbr jinbr komentáře u knih

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Příběh se mi líbil, tyto knihy mě neustále inspirují skotskou vysočinou navštívit. Skotové byli vždy velmi hrdý národ, jiná mentalita. Vidím to i ve způsobu chování šlechticů v Anglii a Skotsku. Mojí mentalitě i mnohem více rezonují. Kniha taky dokazuje, že ženy i v těchto dobách měly svoje prostředky a často nebyly vůbec hloupé, i když neměly možnost oficiálně se vzdělávat. Těším se na další knihu.

24.05.2020 5 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Ano, líbilo se mi to. Sweeny mi bylo moc sympatická, byla to taková krásná křehká duše. Příběh možná nebyl až tak dramatický, ale i tak to bylo pěkné a konec napínavý. Užila jsem si to

24.05.2020 5 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Howard mě přesvědčuje, že pro ni není problém nechat umřít klidně i víc lidí než jen jednoho pro formu. Zde jsme sice od začátku věděli, kdo byl pachatel, ale i tak to stálo za to.

21.05.2020 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

tak jo, tohle bylo překvapení. Pěkná kniha, mělo to spád, autorka dokonce obětovala i nějaké ty postavy. Vtipné, bavila jsem se. A zároveň i napínavé.

19.05.2020 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Zde platí mnoho z toho, co jsem napsala u prvního dílu. Vyprávění je poutavé, nezahlcuje a neotravuje. Zajímavý příběh, dobré pohledy do psychiky podobných bojových či obranných jednotek. Příběh Jiny, jejích kolegů a Leviho je hezký, citlivý a zároveň vede k zamyšlení.
Za mě super

13.05.2020 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Příběh mi přijde velmi dobrý. Vyzdvihla bych zde kromě dobrého vykreslení charakterů postav i výborný překlad. Popisy prostředí nebo situací nejsou úmorné, takže i při 400 stránkách nemáte pocit, že toho bylo moc. Snad jediné co bych vytkla, je příliš rychlé vygradování zápletky.
Jinak se mi příběh líbil, vztah Morgana a Bo také, nebyla tam žádná zbytečná klišé. Ani nepotřebné erotické scény. Prostě tak akorát.

12.05.2020 4 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Jo, tohle se mi líbilo... Hezky se to četlo, mělo to spád, i tu zápletku. Zároveň tam bylo minimum erotických scén. Super

11.05.2020 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Ze začátku tam bylo možná mnoho takového plevelného povídání. Ale pak se to přeci jen rozběhlo. Umím si velmi dobře představit dívku, která je neustále degradována do role neschopné, hloupé, nezajímavé holky. Její sklon všechny své nesouhlasy a nejistoty zakrývat lží byly si trochu nadsazené, hlavně to nic neřeší. Ale výlev Jacka v televizi? No neumím si představit takové ponížení?, některé věci by nedaly ani mnohem odolnější osoby.
Příběh jednoduchý, ale odpočinkový, a to jde.

10.05.2020 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Sama nevím, jak bych se v tehdejší době dokázala zbavit mužů, kteří mě vyhráli v kartách a to ještě na vlastní otci....
Věřím tomu, že i když je tento příběh fikce, že na počátku 19. století byli lidé, kteří se snažili dívkám v těžké situaci pomoci.
Je to hezky napsané, má to i svůj humor, patří to do mého oblíbeného žánru.

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Hezká romance, připomíná, kolik věcí kdysi nebylo ženám přístupno a jak bylo jednoduché je obrat o jejich i tak omezenou svobodu a také je ve společnosti zdiskreditovat a v důsledku toho v podstatě zničit. Příběh se mi líbil, byl mile a sympaticky převyprávěn.

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Třetí díl byl nejlepší, méně sexuálních scén mu rozhodně prospělo a moc se mi líbily texty z tisku, které to prokládaly. Sláva a život celebrit je velmi těžká a také pomíjivá, ztrácí téměř absolutně soukromí. A jeho udržení stojí mnoho, mnoho sil. I když je to škoda, umím pochopit, že to mnozí z nich nezvládnou.

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

No, děj se už začal více někam vyvíjet, ale pořád tam bylo na můj vkus hodně zdlouhavých popisů sexu. Takže jsem spíše přeskakovala, aby mi zbyla jen ta dějová linka.

10.05.2020 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Příběh pěkný, zajímavý.... Jen tam bylo na mě až moc popisů sexu.... Už to bylo vážně moc. Uvidíme druhý díl

07.05.2020 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Tak tohle se mi líbilo. Zkusila jsem si představit, jak někdo OPRAVDU neumí doma vůbec nic a najednou se dostane do super vybavené kuchyně a chce vařit podle jídeláku od Maxima. Bylo lehké a osvěžující. Ponaučení o tom, že osobní život má často nevyčíslitelnou hodnotu.

05.05.2020 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

No, byla to chvílemi i taková legrace. Jednoznačná zpráva o tom, že druhému se to vždycky dobře radí, ale sám si pak tak docela jistý není, nemluvě o tom, že chování toho druhého čteme jinak, než když bychom to mohli vidět zvenčí. Ale jinak pěkná oddychovka

05.05.2020 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Asi zde zhodnotím celou sérii pro ty, kteří uvažují, zda ji začít číst či nikoli. První díl je takový trochu těžkopádnější v rozjezdu, ale posléze se to začíná skládat dohromady a dávat smysl. Také jsem to ze začátku srovnávala s trilogií The man, ale tak úplně se to srovnávat nedá. Přeci jen je to jiný příběh. Zde se rozehrává vztah s dvěma lidmi, kteří mají bolestnou zkušenost ze sexuální zneužívání a musí překonat vnitřní démony, aby byli schopni utvořit funkční a smysluplný vztah. Takže tomuto dílu dávám jen 4*, za ten kostrbatý rozjezd, u dalších dílů už hodnotím děj lépe. Celkově to stojí za to.

05.05.2020 4 z 5

Elegantní hřích Elegantní hřích Kendall Ryan

Příjemná oddechovka, někdy možná trochu přitažené, ale jinak se to četlo hezky. Ben mi přišel v tomto díle trochu nevyzrálý, ale vzhledem k rodinné anamnéze se to dalo pochopit.

27.04.2020 4 z 5

Turbulence touhy Turbulence touhy Kendall Ryan

Vůbec si neumím představit, jak vypadá zákulisí modelingu teď. Věřím, že se již v mnohém změnilo, ale myslím, že tam pořád zůstává hodně kontroverzního. A písek v plavkách? Jo, to si umím představit...

27.04.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Pablo Vejcobar byl skvělý, tady i překladatelka odvedla dobrou práci. Autorku mám ráda, píše pěkně a kniha mě bavila.

27.04.2020 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Klasický vývoj, byť se zajímavým průběhem.

23.04.2020 4 z 5