Rytíř mnoha srdcí

Rytíř mnoha srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9952/bmid_rytir-mnoha-srdci-kqj-9952.jpg 4 231 36

O slavném skotském bojovníkovi Brandonu MacAllisterovi se říká, že umí skolit nepřítele jedinou ranou a svést ženu jediným polibkem. Jeho mužnému kouzlu dokáže odolat jen jediná, Maggie. Půvabná rusovláska se totiž rozhodla ukončit nesmyslnou válku mezi dvěma klany typicky ženským způsobem: dokud muži nepřestanou bojovat, ženy jim nebudou vařit, prát... ani uspokojovat jejich tělesné touhy. Brandon je odhodlán uplatnit veškeré své svůdnické umění, jen aby Maggii zradil od jejího záměru. Dovolí jí poznat objetí svých silných paží, nechá ji ochutnat sladkost svých polibků, ale všechno marně, Maggie se stále drží svého předsevzetí. Ačkoli o Brandonovi odjakživa snila a už pouhá jeho přítomnost ji rozechvívá, je rozhodnuta dosáhnout svého cíle a ukončit krveprolití. Kromě toho ví, že Brandon sice dobyl mnoho ženských srdcí, ale to své žádné nedal. V koutku duše ovšem Maggie spřádá smělé plány: mohlo by se jí podařit uzavřít mír a poté svést nejobletovanějšího muže v celém Skotsku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Claiming The Highlander , 2002

Senza Jenka
Senza Jenka
19.12.2023 3 z 5

Oceňuji, že se mi konečně jednou nějaká autorka historizujících romancí nesnaží věšet na nos, že všichni skotové jsou stateční, neúplatní, čestní, milující a věrní až za hrob. Na druhou stranu shrnula všechny skotky do jednoho pytle, jako bezskrupulózní doroty.
Maggie osciluje mezi statečnou vůdkyní povstání a ustrašenou slečinkou. Braden mezi amorálním prostopášníkem a zásadovým, vnitřně zraněným mužem. Takže mě mnohem víc, než hlavní postavy, zaujal nevlastní bratr Hřích ;) I když by mě tedy opravdu zajímalo, jak to vlastně bylo s těmi Bradenovými zálety.
Obálka příšerná.

Ewe291
Ewe291
19.10.2022 3 z 5

Tak toto bolo slabsie ako prvy diel a troska uponahlane. On "Casanova" ktory sa otoci za kazdou suknou, ona ho miluje cely zivot, fajn to by som prekusla este, ale to co bolo v knihe bolo ine ako v anotacii a ja som cakala nieco ine a nieco viac.

Ivusak7
Ivusak7
14.07.2022 5 z 5

Jsem nadšená, nemohla jsme se odtrhnout, hrozně mě tato knížka bavila přečtená za jeden den... Doporučuji k přečtení :o)

Iva B.
Iva B.
07.10.2021 4 z 5

Měla jsem chuť na červenou a tahle mi padla do oka! Dostala jsem od ní přesně to, co jsem chtěla, vůbec mě nezklamala. Příjemná oddechovka na jedno upršené odpoledne.

katkaq
katkaq
20.04.2021 3 z 5

V téhle knize mi trošku vadila až komičnost hlavní zápletky. Stále to bylo pohodové oddechové čtení, ale zkrátka autorka to umí líp.

Kačka227
Kačka227
08.03.2021 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Od půlky se nedalo odtrhnout. Maggie i Brandon byly sympatické postavy. Erotické pasáže byly napsané velmi nápaditě a odlišně od ostatních romancí. To se fakt povedlo. A přitom to nebylo usexované. Sin byl takové tajemné zlatíčko, a tak už se těším na jeho příběh.

jinbr
jinbr
24.05.2020 5 z 5

Ani druhý příběh mě nezklamal. Byl zábavný, opět potvrzoval odvahu a rozumnost ženské nátury. I když samozřejmě idea, že ženy stávkovaly ve svých povinnostech vůči svým mužům. Na druhou stranu neustále tvrdím, že kdyby ženy měly větší možnost se podílet na významných rozhodnutích, nebyl by svět tak tvrdě maskulinní. Prostě tam ta ženská síla chybí. Příběh byl milý, vtipný a samozřejmě přeměřeně idealisticky romantický.

Kamila1991
Kamila1991
02.03.2020 4 z 5

Moje první knížka od této autorky, už se těším na další ze série. Jediná věc, co mi vadila je, že na začátku je Brandon popsán jako ten největší sukničkář a ve finále se dozvíme, že těch žen tolik neměl. Jinak krásný příběh.

Zomy
Zomy
11.02.2020 2 z 5

Tak tuhle jedinou jsem ze série nedočetla. Ten začátek byl natolik ujetý, že mě na knížku přešla chuť.

lucie.dc
lucie.dc
03.02.2020 2 z 5

Po precteni prvniho dilu jsem se velmi tesila na druhy...

Ztrata casu.

Popisek byl pritom tak poutavy, videla jsem v nem potencial vyborne humorne knihy, coz se nepotvrdilo, autorka si mohla mnohem vice pohrat s danym tematem, cekala jsem spoustu humornych scen, kdy se vzajemne svadi, skadli, aby dosahli sveho, ale humoru bylo, co by se za nehet veslo, opevovani krasy hlavniho hrdiny bylo opravdu prehnane a nerealne, radky jsem casto preskakovala milovymi kroky.

Velke zklamani.

Vlastne jsem cekala zcela jiny pribeh, uplne odlisny dej, nez to, co mi bylo nabidnuto.

vcielka
vcielka
01.01.2020 3 z 5

Z celej serie sa mi pacila tato cast najmenej. Velmi sa mi nepacili nedoveryhodne situacie a tvrdenia. Na zaciatku ked sa znechutene zatvari, ked sa dopocuje o Maggii a tvrdi, ze ma predkus to vyzera tak, ze k nej chova zast. Ukaze sa vsak, ze cele detstvo sa poznaju a spraval sa k nej dobre. Lepsie ako jej vlastni bratia. To uhryznutie potom ani velmi nespomina, resp. sa na neho ani velmi neupina. Kde sa potom vzala ta hneviva reakcia na nu z toho zaciatku? Alebo na zaciatku ked si uziva s tromi zenskymi, stale mysli len na to ako sa do niektorej zeny ponori, ledva niekam pride a potom Maggii tvrdi Sin, ze urcite tolo zien jeho brat nemal ako sa o nom hovori. Nanajvys tri. To asi tri len z ich klanu mozno. Co podla toho ako ho na zaciatku autorka vykreslila asi tazko. Sam dokonca v myslienkach cely cas pripusta sam pred sebou, ze Maggii asi nebude vediet byt verny. Jednoducho same protichodne veci. Neverila som nicomu, a ani som si tych hrdinov vdaka tomu nevedela velmi oblubit. Cele to bolo take urychlene a nedovercive. Ostatne casti boli uz ovela lepsie.

Petra-1
Petra-1
08.11.2019 5 z 5

Z dané série se mi líbila nejvíce. Další skvělá kniha od autorky.

Ála1968
Ála1968
07.08.2019 5 z 5

Skvělé,úžasné,skotské,prostě nádherné

petraj30
petraj30
04.08.2019 5 z 5

Jedním slovem "Nádherné." Celá série je opravdu dokonalá. Tleskám.

MonaLisa42
MonaLisa42
21.07.2019 4 z 5

Toto byla taková pěkná pohádka z Vysočiny. Kniha se četla velice hezky a rychle - možná až příliš rychle - utekla.
Příběh o rozhádaných klanech byl velice hezký. Maggie je skvělá a odvážná dívka, která dokáže přesvědčit všechny ženy z obou klanů, aby se vzepřely svým mužům. Brandon je prostě krasavec, na kterého se lepí úplně každá žena (To mi přišlo skutečně přitažené za vlasy!). V knize byla trocha akce i humoru. Líbilo se mi, když hlavní pár vzpomínal na společnou minulost a lumpárny. Connor byl velikým zpestřením :-D
Kniha se mi líbila a určitě se chystám na čtení dalšího dílu ze série. Musím podotknout, že jsem nenalezla žádné spojení s minulou knihou série, která byla o trochu lepší než tato. Děkuji!!!

keiko33
keiko33
02.07.2019 5 z 5

Autorka nesklamala. Pribeh sa cital rychle a bol plny vtipnych situacii. Brandon bol taky Casanova, kym ho neopantala nebojacna Meggy.

maco01
maco01
04.05.2019 5 z 5

Ako vždy super

Rozinka28
Rozinka28
02.04.2018

Stručně řečeno: jedna z knih, ke které se ráda vrátím. Oddychovka pro odreagování.

Lembac
Lembac
22.03.2018 4 z 5

Maggie už od dětství touží po nádherném Brandonovi, který ale o celkem běžnou (tedy ne nadpozemsky krásnou) dívku nejeví větší zájem. Až Maggie zorganizované povstání žen, které má zakončit dlouhotrvající krevní mstu mezi dvěma klany, svede oba hlavní hrdiny k sobě. Na cestě za vůdcem nepřátelského klanu se Brandon a Maggie sbližují, posléze prozřou, zahodí své předsudky o tom druhém a ..... možná bude i svatba.

Knížka se čte plynule, neměla jsem nucení přeskakovat stránky, což hodnotím kladně. Co se mi až tak nelíbílo: Brandonova neuvěřitelná krása a přitažlivost pro druhé pohlaví. Tedy, mně se představa krásného muže docela líbí, ale ne, když ji autorka zmiňuje na každé stránce. Zvlášť pak popis situací, kdy nebohého Krasoně ženy od útlého jinošství téměř na počkání znásilňují. :-))
A druhá věc, která mi přišla trochu nedomyšlená, byl Maggin plán na zastavení bojů mezi klany,resp. její záchranná mise na nepřátelském území. No, ale je to romantický příběh, ne historie bojů skotských klanů, tak to beru.

Enny4
Enny4
17.03.2018 5 z 5

Maggie od dětství miluje krásného Brandona, dokáže ho svojí láskou změnit z nenapravitelného sukničkáře na milujícího manžela...Těším se na pokračování o Sinovi a dalších bratrech :)