Jido Online Jido komentáře u knih

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Se stylem psaní bez jakékoli přímé řeči a interpunkce jsem ze začátku měla problémy, špatně se mi četlo, ale po několika stránkách mě kniha natolik pohltila, že už to nebylo až tak důležité. Je to velmi silný příběh. Zpověď prosté ženy. Strasti, které život přináší. A hlavně nekritická mateřská láska. Kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet.

12.11.2018 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Tohle převyprávění od Novotného se mi dostalo do ruky jako školní četba mých dětí. Originál jsem nikdy nečetla, znám převyprávění od Plevy ze svých školních let, kdy jsem ji přečetla snad jedním dechem. A nejvíc mě na tom tenkrát bavilo, jak byl Robinson postaven před spoustu úkolů, musel se naučit, jak si zajistit obživu, jak si poradit s rozděláním ohně, jak zpracovat kůže a vyrobit hliněný hrnec... Právě ty postupy a Robinsonova neznalost a neúspěšné pokusy mi v tomto převyprávění chybí, přišlo mi, že všechno už rovnou uměl, příběh byl nějaký takový osekaný.

30.03.2016 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Zatím nejlepší kniha autorky. Čtivá a napínavá až do konce.

28.12.2020 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Zase skvělé čtení. Jen doufám, že se brzy dočkáme pokračování..

02.09.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Skvělé jako předešlé knihy autora. Ale ten otevřený konec? Hned jdu na pokračování!

28.08.2020 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Tahle knížka bohužel má jednu zásadní chybu, a tou je nekvalitní a kostrbatý překlad. Některé pasáže jsem musela číst víckrát, abych pochopila. Pokud někdo čeká, že děj bude plynout podobně jako v Cizince, musí být zákonitě zklamaný. Přesto se mi detektivka líbila.

25.04.2020 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Vcelku dobře napsaná kniha. Tajemno, romantika, historie. Spíše ale čtení pro náctileté.

05.02.2020 3 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Opět další skvělý díl série. Nemůžu se dočkat pokračování!

16.01.2020 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Pohádka pro dospělé, že... Nemám ráda, když po několika kapitolách vím, jak děj bude pokračovat - to se zde bohužel stalo. Prvky červené knihovny se to jenom hemží, jak už je zde několikrát zmíněno. Kladně hodnotím vsuvku s koncilem v Kostnici, i když i ta byla zřejmě použita jen proto, aby ta červená knihovna nebyla až tak červená a trocha historických reálií tomu asi mělo dopomoci. Autorův vypravěčský um je ale nezpochybnitelný, možná zkusím ještě některou z jeho knih...

29.06.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Těšila jsem se na pokračování Šelmy, ale tohle mi nějak nesedlo. Chvílemi jsem se i nudila. Škoda...

26.04.2019 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Krásný příběh... Mám ráda knihy, u kterých je více časových linek. Tady se minulost s přítomností krásně propojovaly, postupně odhalovaly rodinné tajemství. Snad jen ten konec byl až moc pohádkový, překombinovaný a skoro až neuvěřitelný. Ráda si přečtu další knihy autorky.

19.03.2019 5 z 5

Putování městem České Budějovice 1 Putování městem České Budějovice 1 Jan Schinko

Po přečtení cítím mírné rozčarování. Těšila jsem se, až se začtu, ale bohužel... Kniha je krásná, vázaná, na pěkném papíru, se spoustou doprovodných fotografií a dobových pohlednic, ale text je tak neuspořádaný, nelogicky se v něm skáče z hluboké minulosti do té nedávné a zase zpět. Potud by to ještě bylo vcelku v pořádku. Co ale nedokážu odpustit, je spousta gramatických chyb a překlepů. Není snad jediná strana, na které by se nenašla taková chyba. Škoda...

13.01.2019 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Přečteno jedním dechem, napínavé od první do poslední stránky

24.09.2018 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Přečteno znovu po letech, a musím říct, že je to stále ta krásná a oddechová kniha, jak si ji pamatuji. Určitě se k ní znovu vrátím.

29.05.2018 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Skvělá kniha plná dobrodružství v amazonském pralese, děj, při kterém se ani na chvíli nebudete nudit.

09.07.2017 5 z 5

Váš rodokmen krok za krokem Váš rodokmen krok za krokem Lenka Peremská

Povedená kniha pro všechny, kdo se začínají zajímat o genealogii, ale i pro ty, kdo si chtějí jen počíst o životě našich předků.

04.05.2017 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Škoda, že jsem tuto knížku nemohla číst ve věku, pro který je určená. Asi bych strachy neusnula:-) Nádherně napínavé a strašidelné čtení, děj byl nahuštěný. Doporučuji mladším i starším čtenářům.

29.06.2016 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Přiznám se, že jsem se do knihy nemohla začíst. Nakonec se podařilo, je to hezký příběh psaný formou dopisů, ale bohužel jsem příliš brzy odhadla, jak to celé asi dopadne.

27.06.2016 4 z 5

Stopy mizí v mlze Stopy mizí v mlze David Morrell

Opět skvěle napínavá a čtivá kniha z viktoriánské Anglie, autor mě znovu nezklamal. Co mě ale zklamalo a rušilo při četbě, bylo neskutečné množství hrubek v knize. Vydavatelství Alpress by mělo zaměstnat na korekci někoho, kdo zvládá shodu podmětu s přísudkem.

20.06.2016 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Nevím, jak hodnotit... S předchozími díly to už nemá moc společného, už to není to vyprávění o Egyptě, na jaké jsem si zvykla. Fantasy prvků a magie tam na mě bylo až moc. Přesto se mi kniha četla dobře, děj pěkně odsýpal, bylo to napínavé

09.06.2016 3 z 5