Jessie_K Jessie_K komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Celou dobu jsem si říkala ok, happyend tam určitě nebude a někdo z hlavních postav umře, nejlépe všichni :D ale tohle by mě prostě nenapadlo. Trochu se však obávám, že kniha ve vás zanechá silný dojem právě díky tomu konci. I když ano, ten děj - milostný trojúhelník, obyčejná žena vs. dokonalá žena, přátelství vs. láska, taky není tak úplně špatný. :-)

31.07.2017 4 z 5

Principy splněných přání Principy splněných přání Brigitte Hamman

Nedočetla jsem. Některé názory mi přišly naprosto scestné, nelíbil se mi styl, kterým autorka se čtenářem komunikuje.Celé je to takové přehnaně strojené a odborné.

08.07.2017 1 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Několik míst jsem si založila a určitě se při návštěvě Prahy za nimi vydám. Spousty z nich mi tam přišli navíc, ale jsem si vědoma toho, že autoři měli velmi těžký úkol, zalíbit se, co možná největšímu procentu čtenářů. Mám Prahu ráda z té její tajemnější stránky, takže za Stínadla, Bohnický hřbitov atd. dávám palec nahoru. :-)

08.07.2017 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Čekala jsem trošičku víc od tolik opěvované knihy. Chyběly mi tam takové ty, jak já tomu říkám, "aha momenty". Ty jsem zažívala například u knihy Bůh chodí po světě vždy inkognito, kterou osobně řadím do stejné žánrové skupiny. Každopádně jsem přesvědčena, že některým lidem může kniha pomoci k tomu, aby si uvědomili určité chyby v přístupu k ostatním lidem a v přístupu k životu samotnému.

01.06.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příliš jsem od knihy nečekala, už jen díky nálepce bestseller a bohužel se překvapení nekonalo. První rozuzlení případu mi došlo už někdy kolem strany šedesát, to druhé o několik stran dále. Styl, kterým byl příběh vyprávěn mi také příliš nesedl. Propracovanost děje bych přirovnala tak k jednomu dílu seriálu Zákon a pořádek a jemu podobným kriminálkám. :D A ten závěr? Já opravdu nemusím mít v každé knize happyend, ale to co tam autorka vytvořila, mi přišlo naprosto zbytečné a vůbec jsem nepochopila, co tím sledovala.

29.05.2017 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásné zpracování a ilustrace. Co se týče textu - jako jednotlivé fejetony v časopise pro ženy to určitě funguje, ale jako celek v jedné knize mi to moc smysl nedává.

22.05.2017 2 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Čekala jsem dle veselé obálky a nějakých přečtených recenzí, že kniha bude vtipná, psaná lehčí formou, svižně čtivá, prostě oddechovka. No řekněme, že jsem byla nejspíš příliš LÍNÁ na to, abych ji dočetla do konce. :-))

02.05.2017 2 z 5

Už název sliboval, že tenhle příběh nebude jen tak obyčejný příběh. A skutečně. Dokonale jsem se nechala vtáhnout do děje. Všechno v knize působilo tak skutečně a zároveň nadpřirozeně, že jsem občas přemýšlela, zda je to jen fantazie hlavních postav nebo se to "reálně" děje. Hezky si mě spisovatel povodil za nos a já se upřímně ani moc nebránila. Zamilovala jsem si prostředí, v kterém se děj odehrával. V Zaječíně by chtěl bydlet každý. Dobře, tak ne každý. Ale já určitě. :-) Co musím zmínit, je samozřejmě i český překlad, kterému dávám jedničku s hvězdičkou. Hlavně za to, že nás pan Piskoř nenechal lámat si jazyky Skandinávským originálem a naservíroval nám naprosto kouzelná i milá česká slova, která tomu příběhu sedla.

02.05.2017 5 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Téma této knihy je všeobecně již dost "profláknuté" a je těžké sdělit tu samou myšlenku nějakým novým neotřelým způsobem. Tady se to nepovedlo. Tajemství jsem nečetla, viděla jsem jen film, tak nemohu porovnávat, ale jiné autory zabývající se tímto směrem jsem již četla a bavili mě víc.

14.04.2017 2 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Tahle malá knížka, takřka do kapsy, mě opravdu mile potěšila. Její obsah mi byl milejší, než ten, který jsem našla v knihách z řady Tajemství. Určitě si autora plánuji "proklepnout" i v dalších jeho knižních počinech.

10.04.2017 5 z 5

O statečném skřítku Drnovci O statečném skřítku Drnovci Vítězslava Klimtová

Nádherná pohádka o skřítcích, lese, přírodě jako takové.. Četla jsem ji své dceři a obě jsme z příběhu byly nadšené.

27.03.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Je až neuvěřitelné, jak vysoko drží spisovatelka laťku ve všech čtyřech dílech, které jsem četla. Stejně tak neuvěřitelná je i situace kolem překladu knih do češtiny. Každopádně čtvrtý díl opět nezklamal. Je vtipný, napínavý a sexy, úplně stejně jako předchozí díly.

19.02.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Při téhle knize jsem se přistihla, že mě víc bavil vztah mezi Strikem a Robin, než řešení samotného případu a to asi není úplně dobré, když se jedná o detektivku a ne červenou knihovnu. :-) Stále si ale stojím za tím, že jako oddychovka je to příjemné čtení.

13.02.2017 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

O něco lepší než "Kukačka". Možná je to ale jen díky atraktivnějšímu případu, který se vyšetřuje tentokrát. Hlavní dvojice hrdinů mě ale příjemně baví. Mimochodem, taky netrpělivě čekáte kdy a jestli si spolu něco začnou? :-) Třetí díl už na mě čeká, takže hurá zpátky na Denmark Street :-)

08.02.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Neurazí, nenadchne. Myslím, že kniha by mohla být o pár desítek stránek kratší a ničemu by to nevadilo. Spousty zbytečně zdlouhavých pasáží, kde děj vázne. Jako plus beru to, že se i přes obsáhlejší děj čte celkem svižně a hlavní hrdina se v průběhu příběhu změní na vcelku sympaťáka, i když ze začátku jsem k němu byla opravdu hodně skeptická. :-) Na stole mám teď položené další dva díly, tak uvidíme jak si povedou.

30.01.2017 3 z 5

K této knížce je pro mě velmi těžké psát recenzi. Nemusím říkat, že Harry Potter je moje srdeční záležitost - myslím, že stejně to má každý, kdo přečetl všechny díly. Co se týče formy, po pár stránkách jsem si na ní v podstatě zvykla, přece jen už mám pár divadelních scénářů přečtených. Horší je to s dějem. Nemohu si pomoci, ale já tam Rowlingovou prostě nevidím. Ano, všimla jsem si poznámky, že jde pouze o její námět, ale prostě Harry je jen jeden a tady se kouzlo vytratilo. V příběhu mi chybí napětí, na které jsem byla zvyklá, všechno pro mě tak nějak plynulo, až najednou poslední stránka a... konec. Hlavní hrdina - Albus Potter mi je nesympatický až bych řekla občas i protivný. Pokaždé jsem se těšila na pasáže se známou trojkou - Harry, Ron a Hermiona. Možná to na prknech může fungovat (i když upřímně si to moc neumím představit), ale kniha je pro mě slabší průměr.

07.01.2017 3 z 5

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Nádherné ilustrace a milý příběh inspirovaný ruskou pohádkou. Určitě stojí za koupi, ať už máte malé děti nebo ne. ;-)

07.01.2017 5 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Knihu bych zařadila asi hned vedle Dívky ve vlaku, možná ale jen proto, že jsem je četla hned po sobě, kdo ví. Příběh je místy dojemný, zvláště pro nás čtenářky - matky, ale zase né tak moc přesvědčivě, aby mě chytl za srdce. Vzpomínky vypravěčky mě tady absolutně nebavily, což mě samotnou překvapilo, protože nápad celého stylu vyprávění je dobrý. Závěr byl pro mě předvídatelný asi od půlky knížky, rozuzlení případu mě však mile překvapilo až těsně před koncem.

22.08.2016 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tyto knížky buď milujete a nebo jste je nikdy nečetli. :-)

24.08.2015 5 z 5

Srdcem proti rozumu Srdcem proti rozumu Tomáš Kristl

Stejně jako první díl je i toto volné pokračování psáno především pro ženy, které se někdy ocitly v roli milenky. Nemyslím si, že by to něco zásadního dalo podváděným manželkám nebo samotným mužům. Pokud ale tuhle knížku dostane do rukou žena - milenka, začne o svém vztahu více přemýšlet a možná začne vidět, co před tím neviděla. Já této knížce dávám plný počet hvězdiček, protože ... protože. ;-)

07.11.2014 5 z 5