111 míst v Praze, která musíte vidět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tušili jste, že Betlémské kaple jsou v Praze hned dvě? Jak se stalo, že Sputnik přeletěl ze Stromovky na Babu? Kde se v Praze vzal hotel, který má jediný pokoj, a ještě k tomu sedm desítek metrů nad zemí? Dá se na Smíchově svézt lanovkou, a navíc k tomu zadarmo? A trefili byste do první čistě bitcoinové kavárny na světě? Netradiční výběr 111 pražských pozoruhodností se vymyká zavedeným představám o tom, co je při návštěvě Prahy „povinné“, a nabízí jedinečnou procházku hlavním městem všem zvídavým návštěvníkům, které zajímá historie i současnost, skrytá zákoutí i místa pulzující životem – to vše ve výstižných a zasvěcených popisech s informativním fotografickým doprovodem a užitečnými praktickými radami a tipy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320991/big_111-mist-v-praze-ktera-musite-videt-nnc-320991.jpg 4.467
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha 111 míst v Praze, která musíte vidět

vendy246
20.08.2022

Tahle knížka mě nepřestane bavit. Čtu opakovaně a koukám přitom do mapy. Tolik zajímavostí! Pražanda je rázem turistkou. Žasnu nad místy, kudy jsem šla třeba stokrát. Miluju.

flare
14.05.2022

Praha neni jenom 100vezata. Spousta zajimavych,poutavych,proflaklych i zastrcenych mist nejem pesky,ale i na kole...


E_Lan
27.09.2021

Tato originální kniha o ne tolik známých místech v Praze prostě stojí za to. Hezké fotografie a hlavně poutavé (krátké) vyprávění o místech kam se normálně člověk nepodívá. Ne tak po přečtení této knihy, rázem je na co se podívat.

Sova15
14.04.2021

111 míst, které musíte vidět a máte-li rádi hezká a pravděpodobně zapadlá místa, musíte mít tuto knihu.
Stručné, jasné, popsané kde, kdy je otevřeno. Snad kavárny přežijí koronáč a těším se, až tam budu sedět s kávou v ruce a přemýšlet, kam se ještě vydám.

mol378
17.02.2021

Čtivý a nápaditý neformální průvodce plný zajímavostí. Bohužel se nemůžu ubránit srovnání se 111 místy v Brně a musím ubrat hvězdu - vtip mi tam chyběl! I pro toho, kdo Prahu poměrně dobře zná, je tam jistě několik míst, kde ještě nebyl. Doporučuju všem, kdo chtějí z naší stověžaté poznat víc než jen orloj a Zpívající fontánu.

LEGACY
30.06.2020

Každý člověk co je trochu na městský turismus a zvládne se mentálně prokousat davami nenasytných turistů k těm nejzapovězenějším zákoutím velkých měst uzná, že Praha v tomto směru v žádném případě nepokulhává, ba naopak. Chytrý člověk může jet do Prahy po třicáté a stále má na seznamu plno míst kam jít, je to příjemná změna, neboť Praha je na celý život, a rozhodně ji nepoznáte pohledem na Vltavu z Karlova Mostu a stát na špičkách před Orlojem, abyste vůbec něco zahlédli. Takových 20 míst bych z knihy vyškrtl, přišli mě spíše autorovi srdcovky, ale jinak spousta dobrých tipů.

Jirinamac
22.03.2020

Rychlý a stručný průvodce po zajímavostech nejen historické části Prahy. Hodně míst zmiňovaných v knížce znám, některá pro mne neznámá, určitě ráda navštívím, ale některá určitě vidět nemusím.

Glivuska
26.10.2019

Skvělý průvodce, který Vás seznámí s místy, které ani Pražák nezná :) doporučuji každému, kdo chce Prahu poznat zase o něco lépe.

1