Jessie_K Jessie_K komentáře u knih

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

I když tento typ knih, jen málokdy dočtu do konce, tato mě skutečně zaujala a byla zajímavá od začátku do konce. Osobně si nemyslím, že je to jen pro čtenáře, kteří již rodiči jsou. Já sama jsem si kolikrát při čtení vybavila právě své dětství a přístup vlastních rodičů. Samozřejmě mi také hodně pomohla pochopit chování mé dcery. S paní Jordánovou bych se velmi ráda poznala někdy osobně a probrala svojí životní cestu nebo navštívila nějaký její kurz. Tak třeba se někdy poštěstí. :-)

20.05.2014 4 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Nikdy jsem nečetla knihu, která by se mě takovým způsobem dotkla. Málo kdy se dokážu ztotožnit s hlavní postavou, ale tenhle příběh jsem prožívala s Trixie. Skvělé dialogy, v kterých je tolik pravdy. Od začátku víte, jak ten příběh dopadne, ale celou dobu až do samého konce si usilovně přejete, aby to dopadlo dobře. Přiznám se, že ke konci se mi řádky textu lehce mlžily a vlnily jak to proklatý moře, v kterým všechno skončilo, ale tenhle příběh ve mě asi ještě dlouho zůstane a budu si přát, abych aspoň jednou za život potkala člověka jako je Jacob :)

15.05.2014

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Kdysi jsem ji dostala jako malá, ale tehdy jsem ji nejspíš neuměla tak ocenit. Před pár dny jsem jí začala předčítat své dceři a sama jsem se do příběhu plného kouzelných bytostí, krásných barevných popisů přírody, ponořila a nechala se vtáhnout do toho originálního a tajemného světa paní Janssonové. Už teď sháním další knížky. :-)

17.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taková Lenka Lanzová pro větší holky. Přibližně za půlkou knihy se začnete vážně docela nudit. Jediné plus bylo, že jsem to měla fakt rychle přečtené. :-)

17.01.2014 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když jsem tuto knížku poprvé dostala do ruky, bylo mi necelých dvanáct let. Vím, že jsem úplně potajmu doufala v to, že i mě přijde dopis z Bradavic. :) Měla jsem to štěstí, že jsem rostla společně s hlavními hrdiny. Už se nemůžu dočkat až budu předčítat své dceři. Ať chcete nebo ne, Harry Potter je legenda a ještě dlouho bude.

03.04.2013