Čarovná zima přehled

Čarovná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26058/bmid_carovna-zima-rph-26058.jpg 5 248 248

Mumini / Muminovci série

Jedna z pohádkových knížek švédského seriálu o skřítcích muminech líčí příhody malého mumina, který jako první skřítek svého rodu pronikne v zimě na povrch země a dočká se tu po mnoha dramatických zážitcích šťastně nového jara...

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Trollvinter , 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarovná zima. Přihlašte se a napište ho.

Selket
07.05.2024 5 z 5

Tahle kniha o muminím údolí je trochu smutná, tajemná a hlavně krásná! Strašně miluji hlavně to, že je jazyk vytříběný, nebojí se být složitější, nebojí se nebýt jen pro děti. Baví jak moje děti (4 a 7) tak má dost jemných nuancí i pro mě.

Mojepočteníčko
01.04.2024 4 z 5

Nevím, jestli letošní zima byla čarovná. Řekla bych, že spíš asi moc ne.

Pravdou je, že na hory, kde je to přenádherný (prý) paty nevytáhnu. A když vidím lyže, nejraději bych se pokřižovala a navrch si to připojistila svěcenou vodou.

Ano, i tak může vypadat zimní neláska :)

Muminkova zima však čarovná byla. Probudil se ze zimního spánku a užil si úplně každičký zimní den. Trávil čas s přáteli, objevoval, zažil nejedno dobrodružství a...v dobré víře pomohl své rodině od všech zásob ovocné zavařeniny.

To všechno ho pasovalo do role prvního muminka, který prožil úplně celý rok :).

Knížka má překrásnou zimní atmosféru! Nejvíc na mě působila asi ve chvíli, kdy se Muminek vydával ven v noci. Bledý měsíc, ticho, přerušované pouze jemným zvukem dopadajících vloček, sníh křupající pod každým krokem, ledový vzduch...Nádhera :)!

Jen nevím, jestli bych se chtěla probudit a mít plný dům cizích lidí, kteří udělali pelech ze všeho, co bylo aktuálně po ruce :)

Doporučuji!

ydnac
03.01.2022 3 z 5

Roztomilá knížečka pro děti :-)
Vrátila jsem se do dětství a představovala si, jak mi z ní maminka možná někdy četla, protože to si nepamatuji.
Malý mumínek se probudil dřív ze zimního spánku a venku našel SNÍH :-) a další zvířátka.
Je první z jejich rodiny, kdo prožil celý rok a tak má na jaře mamince co vyprávět :-)

Pekař příběhů, Horší než smrt a další knižní novinky (26. týden)

25.06.2023

Kniha Čarovná zima v seznamech