Díra v duši

od:


KoupitKoupit eknihu

Román, který máte před sebou, není dojemný slaďák, přestože se v něm téměř od začátku do konce hovoří o lásce. Není to ani drsné, malinko přisprostlé vyprávění o nekonvenčních mladých lidech, přestože jeho hrdinové až příliš často mluví tak, že by na kursech společenské konverzace zrovna moc neuspěli. A už vůbec to není erotické čtení, přestože jde o příběh plný nespoutaného milování a necenzurovaného sexu. Cože to tedy je? To všechno dohromady. Díra v duši je jeden z nejpozoruhodnějších, nejdojemnějších a nejsyrovějších příběhů lásky, jaký kdy byl napsán. Zdánlivě obyčejné věty zdánlivě obyčejného vyprávění se jakýmsi zázrakem dotknou čehosi hluboko v nás, o čem jsme dosud nevěděli - anebo možná jen nechtěli vědět - že je tam někde ukryto. Budeme se nahlas chechtat, abychom se vzápětí rozplakali, nebo po nás přejel mráz z tušení věcí příštích. Od počátku času je to pořád stejné - on a ona, Adam a Eva, Jacob a Beatrice. A osud......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26488/dira-v-dusi-26488.jpg 4.3105
Orig. název:

God-Shaped Hole (2002)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Přidat komentář
anous7778
18.07.2018

Celou dobu jsem měla strach kdy se Jacobovi něco stane, když se později k sobě vrátili a viděla jsem kolik zbývá stránek, tak jsem to nechtěla ani dočíst, nechtěla jsem aby to dopadlo špatně :D. Za dva dny přečtená knížka, kterou jsem si pořídila jako letní čtení.

Lkova
02.02.2018

Věřím, že kdybych knihu četla někdy kolem toho roku 2002, zamilovala bych si ji. Jenže teď už jsem rozmazlená a mám za sebou tolik podobných knih, že je to na můj vkus až moc rychlé, místy moc praštěné, někdy se to zase táhlo a pár části bych vyloženě označila za zbytečné.
Souhlasím ale s tím, že je v knize několik hlubokých myšlenek, vtipné dialogy a konec, i přes všechno, zapůsobil tak, jak měl.
Knihu bych paradoxně doporučila hlavně těm, kteří tenhle žánr nevyhledávají, poněvadž nebudou mít moc knih ke srovnání.
"Dny budou už napořád jasnější, protože existoval. Noci budou už napořád temnější, protože odešel. A bez ohledu na to, co kdo říká o smutku a čase, který zhojí všechny rány, pravda je taková, že některé zármutky poleví až s posledním úderem srdce, až s posledním vydechnutím."

Katuschkaaa
09.07.2017

Zasáhla mě před 5 lety a stejně tak dnes, když jsem ji dočetla podruhé... A věřím, že za pár let, až ji budu číst znovu, mě zasáhne potřetí... Prostě nádhera!!!

Vlado84
09.03.2017

..ďakujem, že si, lásko

lištice
08.02.2017

Moc pěkné čtení .

IvetB
12.12.2016

Stalo se to, co se asi stát mělo - tahle kniha mě zasáhla. Hluboko. Není to žádný přeslazený románek. Krásná a nesmírně těžká kniha která ve vás zanechá nesmazatelnou stopu.

veronika0382
12.10.2016

Hledám přítelkyni pro konec světa je prostě jiný příběh. Byla jsem překvapená. Název je trošku zavádějící. Není to klasická love story, jak by mnozí očekávali. Je to příběh bytí a nebytí. Neustálého filozofování nad životem. Přesto je to příběh plný lásky bez servítek, plánů do budoucna, přátelství a znovu nalezení sebe sama. ..... více v mojí recenzi zde :)

Alysa
08.08.2016

Překvapuje mě vysoké hodnocení této knihy. Nic nudnějšího jsem dlouho nečetla. Očekávala jsem zajímavější děj, ale nedočkala se. Kniha popisuje dva mladé, zamilované lidi, kteří mají poměrně nudný život. Bylo mi jedno, zda Jacob zemře, nebo bude žít, knihu už to stejně nemohlo zachránit.

Michellesixx
27.07.2016

Kniha mě v knihkupectví velmi zaujala a podle tak vysokého hodnocení jsem usoudila, že bude úžasná :) no.. od začátku víte, jak to dopadne. Je taková jednoduchá, někdy jsem ji vůbec nevnímala a ten zvrat mi přišel strašně odfláklý... jsem celkem zklamaná, žádná sláva. Na začátku se knížka tvářila super, ale nic moc.. 3 hvězdičky :(

zdennyrakky
13.06.2016

Ačkoli jsem chlap a milostné romány nesnáším, tuhle knihu mám jako jednu z nejlepších, které jsem kdy četl. Především je to nesmírně hluboká a pravdivá sonda do dvou lidských duší a jejich životů.

PetraBery
22.03.2016

Knihu jsem asi před šesti lety četla z prvního vydání pod názvem Díra v duši a nyní se mi četla stejně dobře. Je to příběh o osudové lásce, bolavý, smutný, upřímný a dojemný... Stále čekáte, jestli se věštba opravdu vyplní... Povedená love story!

Marselle
29.02.2016

Tato kniha není jen obyčejný román. Přestože je plná sladkých slov, lásky a milování.
Je také plná nádherných životních pravd a ponaučení. Na konci mi trochu tekly slzy a přála jsem si abych někdy potkala někoho takového jako potkala Trixie Jacoba.

chatterbox
04.02.2016

Docela mě překvapilo množství pozitivních ohlasů na tuto knihu, protože nebýt mé stupidní zásady dočítat i to, co se mi nelíbí, a touze dozvědět se, jestli teda ten Jacob umře nebo ne, odložila bych ji už tak po dvaceti stranách. Ke konci jsem měla pocit, že ty stránky mi snad na konci musí přibývat. :)
Druhá věc, co mi neseděla, za kterou ale nemůže kniha sama, byl (opět!) český překlad. Já nevím. Byl by vážně takový problém najmout občas překladatele, který umí anglicky a pak to po něm projít a opravit překlepy?! Druhá kniha v řadě, u které kdybych měla dát lepík na každou stránku, kde je nějaká blbost nebo chyba, tak ji už v půlce nedovřu.

Zdenka1978
24.01.2016

Čtivé a kdybych mohla, přečetla bych za jeden den :)

Pivísek
21.12.2015

Lehké hippies čtení na dovolenou... Kniha se trochu snaží tvářit jako studnice hlubokých myšlenek, ale občas se jí to prostě nedaří... 3 a 1/2*

bookcase
30.11.2015

Svěží, čtivé, humorné i smutné.Moderní love story pro moderní holky :)

Ivadus
21.04.2015

Škoda jen, že jsem si knihu nepřečetla tak před 30 lety, to bych určitě dala 5 hvězdiček a byla bych z ní nadšená. Ale asi už jsem moc stará nebo co, nebylo to špatné, ale nějak zvlášť se mě to nedotklo. Ani ty slzy nějak nepřišly. A přijít asi měly. Možná to bylo opravdu tím, že od začátku bylo jasné, jak to dopadne.

Guepp
28.02.2015

Vyloženě mi sedl postoj hlavních hrdinů ke světu. Proto mi vadilo, že jsem se na začátku knihy dozvěděla, jak kniha skončí. Bylo to zbytečně jednoduché, což s filosofií knihy nekorespondovalo. Není chyba, že kniha skončila špatně, chybou bych nazvala její předvídatelnost. Jinak ji určitě doporučuji, styl psaní je výborný a trocha cynismu neuškodí! :) :)

Pet 34
08.10.2014

Dost zajímavá kniha, jinou podobnou jsem dosud nečetla. Moc se mi líbila, taková sladko-bolná...

Lenka.Vílka
11.06.2014

Strasne dlouho jsem se nemohla zacist...styl, kterym je kniha psana, mi nesedl, ale docetla jsem kvuli pribehu, prestoze do konce jsem se muj nazor na styl nezmenil...ale k hodnoceni...kniha je tak klasicky nabubrela...hodne jsem pri cteni myslela presne na tohle...jak se dva intelektualove bavi o tom, ze jsou normalni, ale jazykem, ze jim rozumi jenom dalsi intelektual v bubline, co si prisedne na posledni chvili...nebo ty vsechny filmy, kde si postavy dve hodiny povidaji o tom, ze si malo povidaji...tak nejak...kniha nebyla spatna, ale jenom jsem nepochopila, co ve me mela zanechat...jako jaky ze byl duvod, proc tahle kniha vysla...

JitkaJak
24.05.2014

Koukám, že jsem tady nějak mimo. Připadá mi to kýčovité, nemůžu si pomoci. Hraje si to na něco jako underground, uf... :-(.

Jessie_K
15.05.2014

Nikdy jsem nečetla knihu, která by se mě takovým způsobem dotkla. Málo kdy se dokážu ztotožnit s hlavní postavou, ale tenhle příběh jsem prožívala s Trixie. Skvělé dialogy, v kterých je tolik pravdy. Od začátku víte, jak ten příběh dopadne, ale celou dobu až do samého konce si usilovně přejete, aby to dopadlo dobře. Přiznám se, že ke konci se mi řádky textu lehce mlžily a vlnily jak to proklatý moře, v kterým všechno skončilo, ale tenhle příběh ve mě asi ještě dlouho zůstane a budu si přát, abych aspoň jednou za život potkala člověka jako je Jacob :)

pastelka53
11.08.2013

Krásná kniha, která předčila má očekávání, není to ten klasický dojemný slaďák co by všichni čekali. Nejsem typ na romány, ale tahle kniha mě naprosto uchvátila. Jacob a Beatrice jsou skvěle propracovanými postavami. Když jsem knihu dočítala, měla jsem oči plné slz, zařekla jsem se že už ji nikdy nebudu číst, protože u knih prostě nepláču, za ani ne půl roku jsem si prostě musela osvěžit paměť a znovu ji přečíst.

Kirtans
31.05.2013

Rozhodovala jsem se zda dát dvě či tři hvězdičky ale myslím, že na tři to nevytrhlo ani posledních zhruba 15 stran. Od začátku víte jak to dopadne (po pár stranách i způsob, jakým to dopadne), tak se nemáte ani moc na co těšit a nic není překvapivé, přitom by to mohlo být asi nejsilnější stránkou knihy.. Je to kýč, láska až za hrob s pár přisprostlými výrazy. Kdybych ovšem byla mladší určitě by se mi to moc líbilo..

giggle
05.11.2012

Jednoduše: "Bolavé". Toto je bolavá kniha. Bude vás bolet na duši při čtení, jelikož budete tušit konec. Bude vás bolet na duši i srdci po dočtení. Úžasné dialogy plné nádherných životních pravd. Možná se jednou stane povinnou četbou - možná by zde bylo hodně pochopeno...

RADOST
05.07.2012

Upřímné, syrové, nesentimentální vylíčení hluboké lásky. Milenci si upřímně sdělují své nejniternější myšlenky, navzájem si pomáhají zacelit a zhojit své "díry v duši", přichází však další díra, nejhlubší.
Výborně napsaná kniha, ke které se budu vracet.

Luczie
13.09.2011

V době, kdy se stále častěji objevují jen příběhy podobné venezuelským telenovelám, je tento příjemnou změnou. Už roky má nejoblíbenější kniha.

dewiii
08.06.2011

Jedna z mála knih, která mě srazila na kolena a vrhla mi slzy do očí.
"Hledám, jak spasit svou spásu, svou duši a víru.
Hledám na místech, kde nerostou květiny.
Hledám, jak zaplnit tu BOHEM vyhloubenou díru.''

Angi
16.02.2011

"Hledám, jak spasit svou spásu, svou duši a víru, hledám na místech, kde nerostou květiny. Hledám, jak zaplnit tu BOHEM vyhloubenou díru." Ano. miluju tu knihu.