Jessie_K Jessie_K komentáře u knih

K této knížce je pro mě velmi těžké psát recenzi. Nemusím říkat, že Harry Potter je moje srdeční záležitost - myslím, že stejně to má každý, kdo přečetl všechny díly. Co se týče formy, po pár stránkách jsem si na ní v podstatě zvykla, přece jen už mám pár divadelních scénářů přečtených. Horší je to s dějem. Nemohu si pomoci, ale já tam Rowlingovou prostě nevidím. Ano, všimla jsem si poznámky, že jde pouze o její námět, ale prostě Harry je jen jeden a tady se kouzlo vytratilo. V příběhu mi chybí napětí, na které jsem byla zvyklá, všechno pro mě tak nějak plynulo, až najednou poslední stránka a... konec. Hlavní hrdina - Albus Potter mi je nesympatický až bych řekla občas i protivný. Pokaždé jsem se těšila na pasáže se známou trojkou - Harry, Ron a Hermiona. Možná to na prknech může fungovat (i když upřímně si to moc neumím představit), ale kniha je pro mě slabší průměr.

07.01.2017 3 z 5

Životní úklid Životní úklid Margareta Magnusson

Ze začátku milá knížka jedné starší paní, pojednávající o úklidu, hromadění a zbavování věcí, které nepotřebujete. Potom dojdete ke kapitole o zbavování domácích mazlíčků a autorka už vám jako fajn hodná babča nepřijde. Ze dvou hvězd u mě okamžitě klesla na odpad. Sorry not sorry.

28.01.2024 odpad!

Sobí hora Sobí hora Karin Tidbeck

Čekala jsem trochu víc takového toho severského tajemna a trochu míň znepokojivých nechutností. Ve výsledku ale se mnou kniha stejně rezonovala, takže jsem ráda, že se mi do ruky dostala. Nejvíc se mi líbila povídka Pyret a Sobí hora.

21.08.2022 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Tak tohle jsem nezvládla ani dočíst. Nechápu to haló kolem této knihy a jejího autora. Pan Vojáček v knize působí celkem namyšleně a z té části, co jsem četla, mi to přišlo jako promo jeho kliniky, nic víc.

25.03.2022

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Jääskeläinen byla láska na první pohled. Miluju nechat se unášet jeho příběhy, nic neřešit, nad ničím se nepozastavovat, prostě jen být přítomna tomu všemu. U jeho děl dávám jen průchod své fantazii.. Jediné snad - stále doufám, že se vrátí k té lehké "pohádkovosti" jako u Laury.

22.08.2019 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Ráda bych vzkázala panu spisovateli, že to není takový, trhák, aby stálo za to ho svázat do vlastní kůže. Teda kdyby za a) autor žil a za b) nebyl to celé jen pokus o šokující PR. No nic. Co se týče příběhu - vůbec mi nesedl styl psaní, nebavily mě flashbacky z dětství a ten konec? No nebudu se rozepisovat, abych neprokecla spoiler, ale palec dolu. Čím může dílo naopak zaujmout, je podle mě výborné vykreslení fantasmagorií hlavní postavy, náhled do mysli umělců obecně a samozřejmě syrovost v některých částech textu. I když dle mého i v tomhle mohl autor klidně přitlačit, pokud chtěl příběh stavět především na šokování čtenáře. Což podle promo očividně chtěl.

16.03.2018 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Čekala jsem trošičku víc od tolik opěvované knihy. Chyběly mi tam takové ty, jak já tomu říkám, "aha momenty". Ty jsem zažívala například u knihy Bůh chodí po světě vždy inkognito, kterou osobně řadím do stejné žánrové skupiny. Každopádně jsem přesvědčena, že některým lidem může kniha pomoci k tomu, aby si uvědomili určité chyby v přístupu k ostatním lidem a v přístupu k životu samotnému.

01.06.2017 3 z 5

Už název sliboval, že tenhle příběh nebude jen tak obyčejný příběh. A skutečně. Dokonale jsem se nechala vtáhnout do děje. Všechno v knize působilo tak skutečně a zároveň nadpřirozeně, že jsem občas přemýšlela, zda je to jen fantazie hlavních postav nebo se to "reálně" děje. Hezky si mě spisovatel povodil za nos a já se upřímně ani moc nebránila. Zamilovala jsem si prostředí, v kterém se děj odehrával. V Zaječíně by chtěl bydlet každý. Dobře, tak ne každý. Ale já určitě. :-) Co musím zmínit, je samozřejmě i český překlad, kterému dávám jedničku s hvězdičkou. Hlavně za to, že nás pan Piskoř nenechal lámat si jazyky Skandinávským originálem a naservíroval nám naprosto kouzelná i milá česká slova, která tomu příběhu sedla.

02.05.2017 5 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Téma této knihy je všeobecně již dost "profláknuté" a je těžké sdělit tu samou myšlenku nějakým novým neotřelým způsobem. Tady se to nepovedlo. Tajemství jsem nečetla, viděla jsem jen film, tak nemohu porovnávat, ale jiné autory zabývající se tímto směrem jsem již četla a bavili mě víc.

14.04.2017 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

O něco lepší než "Kukačka". Možná je to ale jen díky atraktivnějšímu případu, který se vyšetřuje tentokrát. Hlavní dvojice hrdinů mě ale příjemně baví. Mimochodem, taky netrpělivě čekáte kdy a jestli si spolu něco začnou? :-) Třetí díl už na mě čeká, takže hurá zpátky na Denmark Street :-)

08.02.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Neurazí, nenadchne. Myslím, že kniha by mohla být o pár desítek stránek kratší a ničemu by to nevadilo. Spousty zbytečně zdlouhavých pasáží, kde děj vázne. Jako plus beru to, že se i přes obsáhlejší děj čte celkem svižně a hlavní hrdina se v průběhu příběhu změní na vcelku sympaťáka, i když ze začátku jsem k němu byla opravdu hodně skeptická. :-) Na stole mám teď položené další dva díly, tak uvidíme jak si povedou.

30.01.2017 3 z 5

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Kdysi jsem ji dostala jako malá, ale tehdy jsem ji nejspíš neuměla tak ocenit. Před pár dny jsem jí začala předčítat své dceři a sama jsem se do příběhu plného kouzelných bytostí, krásných barevných popisů přírody, ponořila a nechala se vtáhnout do toho originálního a tajemného světa paní Janssonové. Už teď sháním další knížky. :-)

17.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Taková Lenka Lanzová pro větší holky. Přibližně za půlkou knihy se začnete vážně docela nudit. Jediné plus bylo, že jsem to měla fakt rychle přečtené. :-)

17.01.2014 1 z 5

Myslím, že knížka by byla poutavější, kdyby byla napsaná jako ucelený příběh, ne jako deník. Je to škoda, protože ze začátku mě vážně bavila, ale po několika dnech/kapitolách už to začal být trochu stereotyp.

25.03.2022

Tma Tma Bernard Minier

Na mě tam bylo moc málo Servaze :-) Ale jinak příběh vystavěný velmi dobře, skvělá zápletka, místy jsem se u čtení až bála, což nutně u detektivek nevyžaduji, ale samozřejmě to vítám. Takže Minier stále drží laťku velmi vysoko. Mimochodem, taky jste po přečtení přehodnotili kvalitu zámků u vchodových dveří? :D

29.11.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nejslabší z celé trilogie, ale stále dobrá. Baví mě jak autor dokáže vždy zakončit kapitolu tak, že automaticky musíte přejít na další, takže ve výsledku máte knihu přečtenou max za dva dny a ani nevíte jak.

22.08.2019 3 z 5

Jak být líný Jak být líný Tom Hodgkinson

Čekala jsem dle veselé obálky a nějakých přečtených recenzí, že kniha bude vtipná, psaná lehčí formou, svižně čtivá, prostě oddechovka. No řekněme, že jsem byla nejspíš příliš LÍNÁ na to, abych ji dočetla do konce. :-))

02.05.2017 2 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Tahle malá knížka, takřka do kapsy, mě opravdu mile potěšila. Její obsah mi byl milejší, než ten, který jsem našla v knihách z řady Tajemství. Určitě si autora plánuji "proklepnout" i v dalších jeho knižních počinech.

10.04.2017 5 z 5

O statečném skřítku Drnovci O statečném skřítku Drnovci Vítězslava Klimtová

Nádherná pohádka o skřítcích, lese, přírodě jako takové.. Četla jsem ji své dceři a obě jsme z příběhu byly nadšené.

27.03.2017 5 z 5

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Nádherné ilustrace a milý příběh inspirovaný ruskou pohádkou. Určitě stojí za koupi, ať už máte malé děti nebo ne. ;-)

07.01.2017 5 z 5